Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Instytut Żywności i Żywienia przygotował dla dzieci aplikację o zdrowym żywieniu

Recommended Posts

„Zdrowice” to nowa aplikacja o zdrowym żywieniu dla dzieci i młodzieży przygotowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Eksperci mają nadzieję, że dzięki tej grze dzieci zainteresują się zasadami racjonalnego żywienia i zdrowym stylem życia.

Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia prof. Mirosław Jarosz podkreśla, że połączenie angażującej gry z rzetelnymi informacjami dotyczącymi odżywiania to dobry pomysł, aby zainteresować dzieci zdrowym stylem życia.

Bezpłatna gra na smartfony z systemem Android jest adresowana do dzieci i młodzieży. Gracze wcielają się w rolę konstruktorów, których zadaniem jest wybudowanie i utrzymanie swojego miasta - Zdrowic. Jednak aby móc je stale rozwijać, gracz potrzebuje odpowiedniej ilości zasobów - monet lub punktów energii, które otrzymuje za zdrowe zachowania. Elementem gry jest plan dnia, w którym gracz zapisuje informacje o zjedzonych warzywach i owocach, wypitej wodzie i aktywności fizycznej. W grze dzieci odnajdą także informacje o poszczególnych warzywach i owocach.

Gra uczy, że to, jak żyjemy, jak się odżywiamy, jak dbamy o własny organizm, przekłada się na stan naszego zdrowia i nasze życie. Zastosowana technika fun learningu zwiększa atrakcyjność przekazu edukacyjnego i wpływa na tempo przyswajania informacji i zmiany nawyków - przekonuje Ministerstwo Zdrowia.

Aplikacja powstała w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020.

Z polskiej edycji badania European Childhood Obesity Surveilllance (COSI) wynika, że już co trzecie w naszym kraju dziecko w wieku 6-9 lat ma nadwagę lub jest otyłe.


« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko pięknie,ale to tylko gra,nie wiadomo jak dzieci do tego podejdą i czy faktycznie wiedze zdobytą z aplikacji wykorzystają w życiu codziennym.Chyba bardziej przydałaby się tutaj konsekwencja rodziców ,ich wsparcie i opieka.To rodzic powinien zadbać o to by dzieci miały pod ręka zdrowe przekąski,by używały zdrowych produktów jak cukier kokosowy,mający takie same zastosowanie jak cukier biały.Dzieci chętnie próbują nowych rzeczy,nowych produktów,wystarczy im tylko podsunąć kilka propozycji.Takie propozycje ma sklep reklama Oferuje swoim klientom mnóstwo produktów spożywczych na bazie orzecha kokosowego,który jest zdrowy i bardzo wartościowy.Można u nich kupić śmietankę kokosową,otręby oraz wiele innych ciekawych rozwiązań.

Edited by wilk
spamer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...