Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Relacje interpersonalne. Proces porozumiewania się

Rekomendowane odpowiedzi

Doskonałe wprowadzenie do zagadnień porozumiewania się, które może służyć zarówno studentom – i to nie tylko psychologii – jak i badaczom tematu.

Relacje interpersonalne, oparte na najnowszym, dziesiątym wydaniu amerykańskim, to znakomite wprowadzenie do zagadnień porozumiewania się, które może służyć zarówno studentom – i to nie tylko psychologii – jak i badaczom tematu.

Dzieło to rozwija się wraz z tym, jak rozszerzają się zagadnienia porozumiewania między ludźmi. Autorzy odwołują się do wyników licznych badań nad porozumiewaniem się i bogatej literatury przedmiotu, czerpiąc obficie z najświeższych dokonań na tym polu. Rozważają zagadnienia porozumiewania się na różnych płaszczyznach – od par, rodzin i innych małych grup, po relacje w miejscu pracy i kontakty między przedstawicielami różnych kultur – oraz w wielu aspektach, poruszając m.in. kwestię ekspresji emocjonalnej, wpływu płci na styl porozumiewania się, powodów przyjmowania postawy obronnej czy ochrony prywatności w relacjach z innymi. Nie zapominają też o zjawiskach najbardziej współczesnych, jak np. porozumiewaniu się za pośrednictwem Internetu i komunikatorów.

Zrozumiały i wartki język, jakim posługują się autorzy, dobrze skonstruowane tabele i rysunki, zdjęcia ilustrujące omawiane zagadnienia oraz przykłady z życia są dodatkowym atutem tego znakomitego podręcznika.

Relacje interpersonalne to wytrych do lepszego życia. Nie bój się tej książki, podejdź do niej spokojnie (nie musisz przeczytać całej w ciągu dnia!), a efekty cię zaskoczą. Pozytywnie.

Ronald B. Adler jest specjalistą w dziedzinie porozumiewania się międzyosobowego, profesorem na Santa Barbara City College oraz konsultantem wielu firm i instytucji. Specjalizuje się w rozwiązywaniu konfliktów, budowaniu zespołów i prowadzeniu rozmów. Zasłynął m.in. jako współautor Looking Out, Looking In i Communicating at Work: Principles and Practices for Business and the Professions.

Russell F. Proctor II od 1991 roku wykłada na Northern Kentucky University. Prowadzi przede wszystkim zajęcia z porozumiewania międzyosobowego. Zdobył kilka nagród akademickich, m.in. Alumni Association's Strongest Influence Award. Współtworzył dwie książki na temat porozumiewania się, z czego jedna to Looking Out, Looking In, napisana z Ronaldem B. Adlerem.

Lawrence B. Rosenfeld prowadzi wykłady z porozumiewania międzyosobowego oraz porozumiewania w organizacjach, a także z komunikacji niewerbalnej na Uniwersytecie Karoliny Północnej. Obecnie pracuje również z rodzinami ofiar katastrof i publikuje na ten temat liczne teksty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...