Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Fluorescencyjny suchy atrament Xeroksa

Rekomendowane odpowiedzi

Xerox opracował niewidoczny suchy atrament, który ujawnia się pod wpływem światła ultrafioletowego. Co najbardziej interesujące – wydruk jest fluorescencyjny. Atrament może być używany w większości drukarek atramentowych. Jest on podobny do toneru wykorzystywanego w kserografach.

Efekt fluorescencyjny uzyskano poprzez reakcję atramentu z materiałami flourescencyjnymi w papierze. Producenci dodają je, by oferowany przez nich papier wydawał się jaśniejszy.

Fluorescencyjne nadruki wykorzystywane są m.in. do zabezpieczania banknotów. Teraz, dzięki pracom Xeroksa, firmy będą mogły w podobny sposób zabezpieczać swoje dokumenty.

Nowa technologia będzie oferowana klientom Xeroksa w ramach FreeFlow Variable Information Suite 5.0. To cały zestaw oprogramowania dla banków i firm ubezpieczeniowych, który służy do tworzenia spersonalizowanych dokumentów. Teraz instytucje te będą mogły w prosty i tani sposób dodatkowo zabezpieczać swoje wydruki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Nowoczesne drukarki laserowe wyróżniają się efektywnością, jakością wydruku oraz możliwością wykonywania wielu zadań. W ich przypadku konieczna jest cykliczna wymiana tonera. Wybór odpowiedniego produktu jest istotny, ponieważ bezpośrednio przekłada się na pracę urządzenia. Jednym z popularniejszych modeli jest Lexmark mc3224dwe. Jaki toner wybrać?
      Urządzenie wielofunkcyjne laserowe Lexmark mc3224dwe to popularna drukarka, która cieszy się uznaniem przede wszystkim w ramach zastosowań biurowych. Jest to związane z jej wszechstronnością oraz szybkością druku, która sięga nawet 22 kartek na minutę. To nie wszystko, ponieważ model posiada także funkcje skanera i kserokopiarki. Jednocześnie intensywna eksploatacja (szczególnie w przypadku użytku biurowego) wymaga częstych zmian tonerów, czyli kartridży wypełnionych sproszkowanym tuszem.
      Lexmark mc3224dwe - jak sprawdzić stan tonera?
      Wymiana tonera powinna mieć miejsce w odpowiednim czasie - zbyt wczesna wymiana jest po prostu nieopłacalna, dlatego warto wykorzystać kartridż w pełni. Wiele osób nie kupuje również kolejnych produktów “na górkę”, więc warto w odpowiednim momencie poznać aktualny poziom tonera, by uniknąć niechcianych przerw w pracy. Można to zrobić na przykład z poziomu panelu sterowania (w systemie Windows). Wystarczy otworzyć sekcję Urządzenia i Drukarki, a następnie wejść we właściwości, gdzie powinna znaleźć się pożądana informacja.
      Należy pamiętać, że  urządzenie to drukuje także w kolorze, dlatego poszczególne wkłady mogą się zużyć w różnym czasie. Prostym sposobem na poznanie, czy toner do Lexmark mc3224dwe  się nie kończy, jest wydruk tzw. strony testowej. Może to być dowolny plik, byle znajdowały się na nim kolory: czarny, niebieski, żółty i magenta. Braki w konkretnych kolorach będą wyróżniały się zmienionym odcieniem lub wyjątkową bladością czy przerywanymi liniami.
      Przydatną informacją jest także wydajność tonerów - mając świadomość, że oryginalne kartridże są w stanie zapewnić wydrukowanie 1500 stron, można ocenić, w którym momencie wkład się wyczerpie. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że jest to informacja poglądowa.
      Lexmark mc3224dwe - jaki toner wybrać?
      Na rynku można znaleźć przede wszystkim tonery oryginalne, jak i zamienniki. Zdecydowanie najbezpieczniejszym wyborem jest skorzystanie z tych pierwszych. Jest to związane z faktem, że producent przykłada szczególną wagę do swoich produktów, dzięki czemu nie tylko jakość druku jest na możliwie najwyższym poziomie, ale bezpieczeństwo urządzenia. Może się bowiem okazać, że wybierając kuszące wyjątkowo niskimi cenami tonery, urządzenie ulegnie usterce. Wątpliwej jakości produkty zamienne będą także oferować gorszą jakość wydruku.
      Oczywiście, ryzyko nie jest wysokie, a praktycznie żadne, jeżeli korzysta się ze sprawdzonych zamienników. Muszą pochodzić z pewnego źródła! Wtedy nie tylko oszczędzi się na eksploatacji urządzenia, ale też będzie miało pewność jego właściwej pracy.
      Lexmark mc3224dwe - toner tylko z pewnego źródła
      Przede wszystkim polecamy zaopatrywanie się u sprawdzonych dostawców. Może się okazać, że modele dostępne na aukcjach internetowych, mimo swojej nazwy i zapewnień sprzedawcy będą zamiennikami “udającymi” kartridże oryginalne. Urządzenie wielofunkcyjne laserowe Lexmark mc3224dwe na pewno będzie dobrze działać, jeśli wybierzesz oryginalny toner lub zamiennik z oferty tuszmarkt.pl.
      Wspomniany sklep specjalizuje się w sprzedaży atramentów oraz tonerów - zarówno oryginalnych, jak i zamienników. Wszystkie produkty są sprowadzane od pewnych dystrybutorów, którzy współpracują z marką od wielu lat. Dzięki temu można mieć pewność zaopatrzenia się w wysokiej klasy kartridże. Jako ciekawostkę można dodać, że klienci sklepu mogą liczyć na atrakcyjne ceny, a także stosunkowo szybki czas realizacji zamówień. W ofercie firmy znajdziesz także papiery różnych gatunków i akcesoria do konserwacji drukarek.

      « powrót do artykułu
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Diabetycy dysponują coraz bardziej rozbudowanym wachlarzem metod kontrolowania swojej choroby. Ostatnio badacze z Uniwersytetu Tokijskiego i BEANS Research Institute opracowali wszczepialne monitory fluorescencyjne, które reagują na stężenie glukozy we krwi. Od tego zależy intensywność świecenia hydrożelowych Fasolek Życia (Life Beans).
      Wynalazek Japończyków eliminuje nakłuwanie skóry, by posłużyć się glukometrem, w dodatku zapewnia całodobowy monitoring. Słowo Beans odwołuje się nie tylko do kształtu urządzenia, ale stanowi również skrót od pełnej jego nazwy: Bioelectrical Mechanical Autonomous Nano Systems.
      Na razie przeprowadzano badania na modelu zwierzęcym. Kiedy wszczepiliśmy kulkę w ucho myszy, byliśmy w stanie zmierzyć, jak zmieniała się intensywność świecenia w czasie wahania poziomu cukru we krwi. Naukowcy z Kraju Kwitnącej Wiśni dodają, że stężenie glukozy rośnie i spada, nim pacjent się spostrzeże, np. podczas snu, gimnastyki czy jedzenia. Ciągły monitoring sprawia, że można ludzi zawiadomić za pomocą sygnału alarmowego, że są zagrożeni hiper- lub hipoglikemią [niedocukrzeniem].
      Akademicy zastanawiają się, jak długo po wszczepieniu koraliki mogą spełniać swoją funkcję. Kiedy w organizmie pojawia się obcy obiekt, przylegają do niego białka, które działają jak filtr, obniżając intensywność świecenia. Jak widać, trzeba jeszcze popracować nad technologią zapobiegającą adsorpcji protein. Druga sprawa to zbudowanie takiego systemu pomiaru, który nie absorbowałby chorego, a to, wg Japończyków, kwestia 5, a nawet 10 lat.
       
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Xerox zaprezentował prototypowy atrament z suchego żelu. Jest on przeznaczony do  drukarek cyfrowych i pozwala nanosić wydruki praktycznie na każdą powierzchnię. Nowa technologia ma w przyszłości zrewolucjonizować druk atramentowy.
      Jak mówi Steve Hoover, dyrektor Xerox Research Center Webster: Dzisiejsze systemy dobrze sprawdzają się w wielu zastosowaniach, a drukarki offsetowe wybierane są do innych zadań. Możliwość drukowania niemal na każdej powierzchni powoduje, że drukarki cyfrowe również mogą być używane wszędzie. Atrament z suchego żelu ma zalety obu systemów - pozwala na tworzenie szybkich, tanich wydruków jak drukarki offsetowe oraz na personalizację wydruku, jak w drukarkach cyfrowych.
      Nowy atrament zachowuje nadany mu kształt na niemal każdej powierzchni, ponieważ jego bazy, w przeciwieństwie do innych atramentów, nie stanowi woda. Suchy żel ma konsystencję masła orzechowego. Jest podgrzewany przez  głowice drukarki i staje się płynny. Następnie dysze wystrzeliwują żel, który natychmiast jest utwardzany na wydruku za pomocą światła ultrafioletowego. Żel nie spływa z drukowanej powierzchni, nie wymaga suszenia, ani systemów odprowadzających parę. Proces wydruku przebiega więc bardzo szybko.
      Na potrzeby żelu Xerox opracował też nowe głowice drukujące. Są one 10-krotnie bardziej wytrzymałe od współcześnie używanych głowic. Ponadto jedna głowica w ciągu sekundy jest w stanie nanieść 40 milionów kropli atramentu. Co więcej poszczególne głowice można łączyć, tworząc długie listwy drukujące.
      Hoover zastrzega jednak, że nowa technologia wciąż znajduje się w fazie badań. Zauważa przy tym, że już teraz wiadomo, iż pozwoli ona na zastosowanie drukarek atramentowych tam, gdzie dzisiaj są one nieobecne.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W należącym do Xeroksa Palo Alto Research Center (PARC) powstał papier do drukarek, który można wielokrotnie używać. Zawiera on specjalne molekuły, które reagują na ultrafioletowe światło emitowane przez listwę drukującą drukarki. W ten sposób powstaje wydruk. Jednak po 24 godzinach molekuły wracają do swojego poprzedniego stanu i litery zanikają. Papier można wykorzystać więc ponownie.
      Przedstawiciele PARC mówią, że nowy papier przyda się przede wszystkim w biurach, gdzie drukuje się olbrzymie ilości dokumentów używanych jedynie przez kilka minut. W wielu firmach dzieje się tak np. z pocztą elektroniczną, która jest przenoszona na papier, czytana, a później kartka trafia do kosza.
      Zauważyliśmy, że gwałtownie rośnie liczba dokumentów drukowanych w biurach. Pracownicy używają ich jednak tylko przez godzinę lub dzień, a później wyrzucają kartkę. Czasem bywa nawet tak, że wydruk trafia do kosza i wówczas, gdy przyda się następnego dnia. Później jest ponownie drukowany. Gdy mamy dokument w wersji elektronicznej łatwo jest do niego dotrzeć i ponownie go wydrukować - mówi Paul Smith z Xerox Canada.
      Konkurent Xeroksa, firma Lexmark, przeprowadziła ostatnio badania, z których wynika, że aż 20% dokumentów drukowanych w biurach nigdy nie zostaje przeczytanych lub też trafiają do śmieci w ciągu pięciu minut po wydrukowaniu.
      Nowy papier opracowany przez PARC traci swoje właściwości po około 100-krotnym użyciu. Obecnie jego największymi wadami są niemożność jego użycia gdy zostanie podarty lub zmięty oraz możliwość druku tylko w czerni.
      Nie wiadomo, kiedy papier trafi na rynek.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Xerox opracował nowy, lżejszy papier, który powstał specjalnie z myślą o wykorzystaniu w drukarkach cyfrowych. High Yield Business Paper, dzięki swej niższej wadze, pozwoli firmom zaoszczędzić na kosztach przesyłania dokumentów. Z wyliczeń firmy wynika, że wysłanie 1000 listów, z których każdy zawiera 5 kartek nowego papieru, pozwala zaoszczędzić nawet 80 dolarów. Ponadto nowy produkt jest przyjazny dla środowiska – podczas jego wytwarzania zużywa się o połowę mniej drzew, niż do stworzenia tradycyjnego papieru.
      Dzięki nowemu procesowi produkcyjnemu spadło zużycie wody, środków chemicznych, a emisja gazów cieplarnianych spadła o połowę. Podczas tworzenia High Yield Business Paper wykorzystuje się 90% drzewa. Współczesne technologie produkcji papieru pozwalają na wykorzystanie jedynie 45% materiału.
      Papier opracowany w laboratorium Xerox Media and Compatibles Technology Center ma jeszcze dodatkową zaletę – nadaje się on do wysoko wyspecjalizowanych drukarek cyfrowych dzięki temu, że nie zbiera się na mi zbyt wiele kurzu a sam papier nie gnie się w urządzeniu.
      Dodatkowo na rolce o danej wadze mieści się 10% papieru więcej, co pozwala drukarniom na zwiększenie marginesu zysku.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...