Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Holograficzna nauka anatomii człowieka

Rekomendowane odpowiedzi

Microsoft i Case Western Reserve University opublikowały niezwykle interesujący materiał wideo, pokazujący, jak wyobrażają sobie przyszłość edukacji medycznej. Widzimy na nim, jak dzięki HoloLens studenci medycyny uczą się anatomii. Razem z Case Western Reserve University opracowujemy paradygmaty, dzięki którym w przyszłości będzie odbywała się edukacja studentów. Wierzymy, że HoloLens to umożliwi - mówi Lorraine Bardeen z Microsoftu.

Możesz wyodrębnić dowolny fragment anatomii i go pokazać. Możesz go przesuwać, możesz uczynić go przezroczystym, by zobaczyć otoczenie, to bardzo pomogło mi zrozumieć, jak działa układ krążenia - mówi student Satyam Ghodasara, który bierze udział w eksperymentach. W pewnym momencie znalazłem zastawkę aorty i po raz pierwszy widziałem ją w otoczeniu innych struktur anatomicznych. Można ją dzięki temu obejrzeć tak, jak jest to niewykonalne w prawdziwym sercu - dodaje.

Osoby, które miały okazję korzystać z HoloLens podkreślają, że to, co widzimy na filmach różni się od rzeczywistego obrazu. Hologramy wyświetlane przez okulary pokazywane są w niewielkim okienku. Nie zajmują całej przestrzeni okularów.

 

 


« powrót do artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...