Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

BlackBerry się nie poddaje

Recommended Posts

BlackBerry nie rezygnuje z rynku urządzeń mobilnych. Firma ma zamiar zaprezentować swój nowy flagowy smartfon. Urządzenie zostanie pokazane światu dwa tygodnie po prezentacjach zaplanowanych przez konkurentów BlackBerry. Samsung i Microsoft pokażą swoje urządzenia w bieżącym tygodniu, a iPhone'a 6 zobaczymy 9 września.

Z nieoficjalnych doniesień prasowych wiadomo, że BlackBerry zaprezentuje 4,5-calowe urządzenei Passport. Firma mówi o nim, jako o urządzeniu dla architektów, agentów nieruchomości czy lekarzy. Passport zapewnia duży czytelny obraz, potrafi wyświetlać dobrej jakości zdjęcia rentgenowskie. Urządznie wyposażono w czterordzeniowy procesor Snapdragon 800, 3 gigabajty RAM, 32 GB pamięci masowej, slot na kartę microSD, wyświetlacz o rozdzielności 1440x1400, dwa aparaty fotograficzne i baterię o pojemności 3400 mAh.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi tu nie pasuje o ile piksele są kwadratowe to 1440x1400 i 4,5" przekątnej da nam ekran z grubsza 8,16x8cm trochę sporo jak na samartfon, a podejrzewam że będą jeszcze klawisze (bo ekran jest niemal kwadratowy). Śmiem wątpić by lekarze i architekci chcieli sobie rozpychać kieszenie taką patelnią, albo paradować z taką wielką tarczą przy uchu. Zresztą po co lekarzowi oglądać zdjęcie rentgenowskie na maleńkim 4,5 calowym ekranie, w świecie gdzie do telefonów pakuje się tyle bajerów że główna funkcjonalność wykonywanie połaczeń telefonicznych staje się utrudniona, postawiłbym na prostotę i elegancje. Skoro uderzają w sferę telefonów "biznesowych" to najważniejsze jest by telefon bezproblemowo i szybko wykonywał i odbierał połączenia telefoniczne (rzecz nie taka oczywista, bo na Androidzie zdarzają się zawieszki, albo sytuacje w której ktoś już od pół minuty dzwoni a telefon dopiero zaczyna dawać sygnały dźwiękowe), porządny organizer z kalendarzem, dopracowana przeglądarka internetowa. Tyle, do szczęścia potrzeba, większości i tak się przejadły te wszystkie zabawy z aplikacjami, konfigurowaniem sobie wszystkiego i graniem na malutkim ekranie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...