Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Commodore - powrót legendy

Rekomendowane odpowiedzi

Commodore, firma-legenda, która niedawno ogłosiła swój powrót na rynek komputerów osobistych, ujawniła specyfikację maszyn do gier, które ma zamiar sprzedawać.

Obecnie wiadomo, że najmocniejsza wersja maszyny, C=XX, zostanie zbudowana w oparciu o czterordzeniowy procesor Core 2 Extreme, dwie karty graficzne GeForce 8800 GTX wyposażone w 768 megabajtów pamięci RAM oraz kartę muzyczną X-Fi firmy Creative.

Komputer będzie korzystał z płyty głównej Asus P5N32-E z chipsetem nForce 680i SLI. Producent wyposaży go również w 4 gigabajty pamięci w układach Corsair Dominator oraz dwa 150-gigabajtowe dyski twarde pracujące z szybkością 10 000 obrotów na minutę i skonfigurowane w macierz RAID lub jeden 500-gigabajtowy, którego talerze obracają się z prędkością 7200 rpm. Całość będzie podłączona do zasilacza ICE Cube o mocy 1000 watów.

Użytkownik będzie miał też do dyspozycji szeroką gamę interesujących obudów.

Oprócz CXX w ofercie Commodore’a znajdą się urządzenia C=GX, C=GS i C=G.

We wszystkich zestawach zainstalowano emulator legendarnego C64 wraz z 50 klasycznymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AutoPatcher

A ja mam propozycję nastęmpująncą.

CPU.IBM-G6 5GHz x 9 rdzeni.(45nm)

GPU Nvidia Quadro 6000 SDI GDDR4.(45nm)

EdRAM 8GB(3.2GHz) x 12 slotów.(45nm)

CPU GPU RAM chłodzone ciekłym metalem(Gal+Ind).

OS.Vista Ultimate + AutoPatcher full all + Registry mechanic 6.0 + Odkurzacz 10.8.03.07.1500. + KerioWinRouter 6.2.0......... + Spaybot search&destory 1.5 + Antyvirus F-Seciure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek

"We wszystkich zestawach zainstalowano emulator legendarnego C64 wraz z 50 klasycznymi grami."

Commodore spaprało sprawę...

Amiga (szczególnie A1200) biła rywali na głowę... wystarczyło zrobić to co IBM a w tej chwili mielibyśmy znacznie lepsze komputery... Windows do tej pory nie jest w stanie wstawić do systemu operacyjnego ikon o dowolnym rozmiarze a Amiga miała to już kilkanaście lat temu !. Poza tym system wielozadaniowy okienkowy 0.5 MB... ech to był komputer a firma beznadziejna... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CANIS

@AutoPatcher.

Twoje wymagania to chyba żart za pare lat pojawi sie Vienna i do jej wymagań potrzeba bęndźie znacznie więncej niż podałeś,już za 1.5 roku Intel wypuści 8 rdzeniowy monolit taktowany 3.2GHz-3.73GHz a już teraz wymagania Visty do wygodnej pracy to 4GB RAM i najlepiej DDR3 1600MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Główny rywal Intela, firma AMD, by przetrwać na rynku musi zwiększyć swoje udziały więcej niż dwukrotnie. Takie informacje przekazali prawnicy reprezentujący AMD w sporze przeciwko Intelowi. Pod koniec 2007 roku do AMD należało 13% rynku procesorów. Prawnicy firmy powiedzieli sądowi, że do spadku udziałów firmy przyczyniła się monopolistyczna polityka Intela.
      Być może argument o tym, że AMD może zbankrutować, przekona sąd i ten ukarze Intela grzywną oraz poleci półprzewodnikowemu gigantowi wypłacić AMD odszkodowanie. Jednak taktyka obrana przez prawników mniejszej firmy może okazać się obosiecznym mieczem. Firmy, decydując się na inwestycje w infrastrukturę IT, biorą pod uwagę długoterminowe plany. Jeśli AMD rzeczywiście może nie przetrwać, to odpowiedzialny menedżer IT nie zaleci swojemu przedsiębiorstwu kupowania produktów AMD. Konkurent Intela może więc stracić kolejnych klientów.
      Dokładne zarzuty AMD przeciwko Intelowi nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że pierwsza z firm oskarża większego konkurenta o to, że płacił producentom komputerów za zawieranie umów na wyłączność. To właśnie dlatego, zdaniem AMD, Intel w ciągu kilku miesięcy po premierze procesorów Core 2 Duo odzyskał od AMD udziały w rynku, które AMD odbierało mu przez kilka lat dzięki udanej linii Opteronów.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Nvidia odchodzi od dotychczasowego schematu nadawania nazw swoim układom graficznym. Firma rezygnuje więc z nazewnictwa typu Gx, czyli GT, GS czy GTX. Zamiast tego będziemy mieli do czynienia z następującymi oznaczniami:D8M: układ 8. generacji, przeznaczony dla przeciętnego użytkownika (mainstream), to obecna kość G98D8P: układ 8. generacji, dla bardziej wymagających użytkowników (performance), obecnie G92D9M: układ 9. generacji, dla przeciętnego użytkownikaD9P: układ 9. generacji, dla bardziej wymagającego użytkownikaD9E: układ 9. generacji dla najbardziej wymagających użytkowników (enthusiast).
      Ostatnio sporo mówiło się o układzie GeForce 8800 GT (G92), zwanej obecnie D8P. Korzysta ona ze 112 procesorów strumieniowych i jest pierwszą kością Nvidii wyprodukowaną w technologii 65 nanometrów.
      Prawdziwym czarnym koniem rynku może jednak okazać się GeForce 8800 GTS SSC. Kość identyczna z 90-nanometrowym G80. Jednak o ile G80 korzysta z 96 ze 128 procesorów strumieniowych, to w 8800 GTS SSC udostępniono 112 procesorów. Ponadto w grudniu doczekamy się kolejnej wersji 8800 GTS. Układ ten nie będzie już 90-nanometrową kością oznaczoną jako G80, ale stanie się 65-nanometrową D8P ze 128 procesorami strumieniowymi.
      Nvidia szykuje również procesory kolejnej generacji. Początkowo mają one zastąpić serię GeForce 8500. Układy D9M będą współpracowały z PCI Express 2.0, obsłużą DirectX 10.1, szersze interfejsy pamięci (128-bitowe) i zostaną wykonane w technologii 65 nanometrów. Z kolei D9P, które zastąpią układy z serii GeForce 8600, będą różniły się przede wszystkim szerszym, bo 256-bitowym, interfejsem pamięci.
      Następcami procesorów GeForce 8800 staną się układy D9E z 512-bitowym interfejsem pamięci.
       
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      W ofercie Nvidii znalazła się rodzina chipsetów ze zintegrowanym układem graficznym. Kości GeForce 7150 są przeznaczone dla płyt głównych z podstawką LGA775. Zastosowano w nich układy graficzne z serii GeForce 7.
      Dzięki obecności wydajnego procesora graficznego na płycie głównej, możliwe będzie obniżenie ceny całego zestawu komputerowego.
      Wszystkie z oferowanych chipsetów współpracują z procesorami Core 2, Pentium D, Pentium 4 oraz Celeron D. Obsługują DirectX 9 oraz Shader Model 3.0. Chipsety pozwalają na zastosowanie na płycie głównej 1 złącza PCI Express x16 oraz dwóch PCI Express x1. Ponadto użytkownik będzie mógł skorzystać z 4 gniazd SATA II i dwóch PATA i technologii Nvidia MediaShield.
      W najnowszej ofercie Nvidii znalazły się: Nvidia GeForce 7150 i nForce 630i, GeForce 7100 i nForce 630i oraz GeForce 7050 z nForce 630i, a także GeForce 7050 z nForce 610i.
      Trzy pierwsze zestawy współpracują z 1333-megahercową magistralą systemową i pozwalają na skorzystanie z 10 gniazd USB. Ostatni (GeForce 7050, nForce 610i) oferuje obsługę 1066-megahercowej FSB i 8 gniazd USB.
      Chipsety obsługują 800- (zestaw z GeForce 7150 i z 7100) lub 600-megahercowe pamięci DDR2 (pozostałe dwa zestawy). Układy graficzne GeForce 7150 i 7100 są taktowane zegarem o częstotliwości 600 MHz, a GeForce 7050 – 500 MHz.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Theo de Raadt, twórca systemu OpenBSD, ostrzega przed procesorami Core 2 Duo Intela. Zdaniem de Raadta w układach istnieją dziury, które narażają ich właścicieli na niebezpieczeństwo ataku. Twierdzi on, że nawet w przypadkach gdy Intel opublikował poprawki, niebezpieczeństwo wciąż istnieje, gdyż mali sprzedawcy często nie instalują łat dla mikrokodu procesora lub też nie działają one na mniej popularnych systemach operacyjnych.

      Obecnie nie polecałbym kupowania żadnej maszyny z Core 2 Duo – stwierdził de Raadt w poście na grupie dyskusyjnej OpenBSD. Poinformował on, że wiele z błędów pozwala na doprowadzenie do błędu przepełnienia bufora, w wyniku którego przestają działać zabezpieczenia układu.
      Zarówno inżynierowie Intela jak i część niezależnych specjalistów twierdzą, że nie ma mowy o żadnym niebezpieczeństwie. Nie zgadzają się oni ze stwierdzeniem, że spośród 105 błędów w mikrokodzie procesora aż 30 pozwala na przeprowadzenie ataku.
      Jeśli jednak de Raadt ma rację, niebezpieczeństwo jest poważne. Rodzina Core 2 Duo zdobyła sobie olbrzymią popularność i jest wykorzystywana przez wiele urządzeń. Co więcej, ewentualne błędy w procesorze można wykorzystać niezależnie od systemu operacyjnego, więc gdyby luki rzeczywiście istniały, żadne urządzenie z Core 2 Duo nie byłoby bezpieczne.
      W swoim poście de Raadt wymienia sześć najbardziej jego zdaniem niebezpiecznych błędów. Są to luki oznaczone przez Intela symbolami AI39, AI43, AI65, AI79, AI90 i AI99. Zdaniem twórcy OpenBSD są one niebezpieczne jak diabli.
      Inżynierowie Intela są zaskoczeni stwierdzeniami de Raadta. Zapewniają, że wszystkie błędy zostały poprawione i właścicielom Core 2 Duo nic nie zagraża.
      Zdziwiony jest też m.in. Rodney Thayer, specjalista ds. bezpieczeństwa w Canola & Jones. Wymienione błędy mogą mieć wpływ na pracę systemu operacyjnego, ale nie mają wpływu na bezpieczeństwo. Jak zwykle to, co mówi Theo nie jest całkowitą bzdurą, ale on robi wokół tego zbyt wiele hałasu. Nie widzę tutaj żadnego niebezpieczeństwa – stwierdził Thayer.
      Theo de Raadt cieszy się w środowiskach specjalistów opinią awanturnika.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Intel ujawnił dane dotyczące swoich nowych procesorów z serii Core 2 Duo E6x50. Wszystko wskazuje na to, że wydajność najnowszych kości będzie wyższa od najszybszych obecnie dostępnych Core 2 Duo, ale niższa od najmocniejszych Core 2 Extreme.
      Procesor Core 2 Duo E6750 taktowany będzie zegarem o częstotliwości 2,66 GHz, podobnie jak układ E6700. Jednak będzie współpracował z szybszą, bo 1333-megahercową, magistralą systemową. Kość E6750 powstała więc przede wszystkim z myślą o współpracy z najnowszymi chipsetami Intela z rodziny Bearlake.
      Nowy procesor wyposażono w 4 megabajty pamięci podręcznej drugiego poziomu, która jest współdzielona przez oba rdzenie. Intel nie planuje zresztą wypuszczania procesorów obsługujących 1333 MHz magistralę i wyposażonych w 2 megabajty L2.
      W zapowiedziach Intela pojawiła się informacja o procesorze E6850, który ma być taktowany 3-gigahercowym zegarem. Jego pozostałe charakterystyki będą takie same, jak E6750.
      Oba wspomniane procesory mają trafić na rynek 22 lipca. Ich ceny dla hurtowników wyniosą 266 (E6850) i 183 (E6750) USD.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...