Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Tajne służby przeszkolą do walki z cyberprzestępcami

Rekomendowane odpowiedzi

W USA powstaje pierwsze centrum, w którym agenci Secret Service i Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) będą szkolili policję, prokuratorów i sędziów w walce z cyberprzestępczością. National Computer Forensic Institute (NCFI) rozpocznie działalność w styczniu 2008 roku w mieście Hoover w stanie Alabama.

Randy Hillman, pomysłodawca projektu, mówi: Najpoważniejszym problemem na poziomie lokalnym są dla nas dwie rzeczy. Pierwszą jest metaamfetamina, drugą – przestępczość komputerowa. Meta, mimo, że jest to inny rodzaj narkotyku, wciąż pozostaje narkotykiem. Inaczej wygląda sprawa z przestępczością komputerową. Brakuje nam wiedzy na ten temat.

W siedzibie NCFI znajdą się sale wykładowe, laboratorium kryminalistyczne i sala konferencyjna.

Działalność centrum będzie finansowana przez DHS, który wyda na nie 9 milionów dolarów rocznie. Hillman ma nadzieję, że każdego roku przeszkoli ono około 1000 osób, a w przyszłości w kursach będą mogły uczestniczyć również osoby prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      O popularności urządzeń mobilnych świadczy nie tylko ich rosnąca sprzedaż, ale też gwałtownie zwiększająca się liczba szkodliwego oprogramowania. Firma G Data informuje, że w ciągu ostatniego roku liczba złośliwego kodu atakującego platformy mobilne wzrosła o 273%. Jego najbardziej popularnym rodzajem są międzyplatformowe trojany, zdolne do zarażania wielu systemów operacyjnych.
      Zadaniem większości z nich jest rozsyłanie spamu oraz wysyłanie SMS-ów na numery premium. Dzięki mobilnemu szkodliwemu kodowi cyberprzestępcy zyskali nowy model biznesowy - mówi Eddy Willems z G Data.
      Obecnie najczęściej wykorzystywane są backdoory, programy szpiegujące oraz oprogramowanie wysyłające drogie SMS-y. Uważamy, że urządzenia mobilne mają w sobie olbrzymi potencjał ryzyka - dodał Willems.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Specjaliści z Microsoftu wiedzą, co łączy badania dotyczące liczby partnerów seksualnych z tymi dotyczącymi poziomu cyberprzestępczości. Oba te rodzaje badań są obciążone „katastrofalnymi błędami".
      Dinei Florencio i Cormac Herley w dokumencie zatytułowanym „Sex, Lies and Cyber Crime" informują o podobieństwach, jakie zauważyli, analizując wynik badań nad cyberprzestępczością i liczbą partnerów seksualnych. Obaj specjaliści mówią, że zwykle takie badania bazują na ankietach przeprowadzanych wśród badanych. Jak wiemy z badań nad seksualnością, przeciętny mężczyzna przyznaje się do znacznie większej liczby partnerów niż przeciętna kobieta. Taka sytuacja jest oczywiście niemożliwa. Mężczyźni przeszacowują  liczbę partnerek, kobiety niedoszacowują liczby partnerów. Ponadto niektórzy mężczyźni podają absolutnie fantastyczne liczby, co przy stosunkowo niewielkich grupach badawczych, wpływa na cały wynik.
      Takie samo zjawisko, zdaniem Florencio i Herleya, występuje w przypadku informowania o cyberprzestępstwach. Badani mają tendencję do informowania o większej liczbie cyberataków niż miało miejsce. Przeszacowują też straty finansowe czas, który poświęcili na poradzenie sobie ze skutkami ataków oraz ilość ukradzionych danych.
      Analiza matematyczne wykazała, że wystarczy mała liczba bardzo przesadzonych odpowiedzi, by całe badanie było niezgodne ze stanem faktycznym.
      Uważamy, że jakość badań nad cyberprzestępczością jest niska. Są one tak zafałszowane, że nie można wierzyć ich wynikom - piszą obaj badacze.
      „Sex, Lies and Cyber Crime" zostanie zaprezentowany podczas najbliższych Workshop ond the Economics of Information Security.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Z audytu Departamentu Sprawiedliwości wynika, że FBI brakuje umiejętności by skutecznie walczyć z cyberprzestępcami zagrażającymi bezpieczeństwu narodowemu. W ramach audytu sprawdzono 10 z 56 biur regionalnych FBI oraz przeprowadzono rozmowy z 36 agentami. Urzędnicy DoJ uznali, że 13 z przepytanych agentów „brakowało doświadczenia kontrwywiadowczego oraz w pracy z siecią, koniecznego do walki z włamaniami zagrażającymi bezpieczeństwu państwa". Pozostałych 26 agentów miało odpowiednie wiedzę i doświadczenie.
      Walka z cyberprzestępcami włamującymi się do sieci istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju, to jeden z priorytetów FBI. W każdym z 56 biur regionalnych istnieje co najmniej jedna grupa zwalczająca tego typu przestępczość.
      Urzędnicy DoJ znaleźli też przyczynę słabego przygotowania części agentów. Otóż w FBI panuje zasada, że co trzy lata agenci przechodzą do innego biura regionalnego, dzięki czemu zdobywają różne umiejętności. Problem jednak w tym, że agent, który w jednym biurze specjalizował się w walce z cyberprzestępcami może zostać w kolejnym przydzielony do innych zadań, a to oznacza, że na co najmniej kilka lat traci kontakt z technikami dotyczącymi zwalczania cyberprzestępstw.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Firma Kaspersky Lab przewiduje, że w ciągu obecnej dekady będziemy świadkami zmian w taktyce cyberprzestępców. Zmniejszające się znaczenie Windows spowoduje, że platforma ta nie będzie już ulubionym celem hakerów, jednak nie zniknie im całkowicie z pola widzenia.
      Rosnąca popularność urządzeń przenośnych oznacza koniec dominacji Windows, a najprawdopodobniej żadna platforma nie zdobędzie na nich takiej popularności, jaką system Microsoftu zdobył na komputerach stacjonarnych.
      Dlatego też Kaspersky przewiduje, że wśród cyberprzestępców będą dominowały dwie taktyki. Część z nich będzie tworzyła wieloplatformowy szkodliwy kod, zdolny do atakowania różnych systemów używanych na urządzeniach przenośnych. Druga grupa nadal będzie atakowała Windows, który pozostanie główną platformą używaną w biznesie.
      Zdaniem Kaspersky'ego możemy spodziewać się też pojawienia się coraz większej liczby botnetów i spamu atakującego urządzenia przenośne.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Komisja Europejska chce zaostrzyć przepisy prawne dotyczące walki z cyberprzestępczością. Obecnie prawo UE nie przewiduje karania za tworzenie botnetów i przeprowadzanie ataków za ich pomocą.
      Dlatego też zaproponowano, by zdalne ataki za pomocą botnetów oraz samo pisanie oprogramowania do tworzenia botnetów zostało zakazane i zagrożone karą więzienia do dwóch lat.
      Nowe przepisy polepszają też współpracę pomiędzy policjami z różnych krajów i przewidują, że prośby o pilną pomoc w przypadku ataku powinny być realizowane w czasie nie dłuższym niż 8 godzin.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...