Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Wyginanie na żądanie

Recommended Posts

Kolejną przełomową technologią, która pojawi się na rynku TV, będą urządzenia o zdalnie sterowanym elastycznym wyświetlaczu OLED. Samsung i LG już zapowiedziały, że pokażą prototypy takich telewizorów podczas styczniowych targów CES.

Obie firmy sprzedają już urządzenia z zakrzywionym ekranem OLED, jednak to, co chcą zaprezentować, będzie znacznie bardziej interesujące. Nowe telewizory pozwolą użytkownikowi na zdalne sterowanie kształtem ekranu. Właściciel takiego telewizora wybierze która część ekranu ma się wygiąć, w jakim kierunku i pod jakim kątem. Będzie mógł też dobrać ustawienia obrazu tak, by wygięcie nie powodowało żadnych zakłóceń.

Wiadomo, że Samsung wykorzysta wyświetlacze OLED z tworzyw sztucznych, a panel, na którym zostaną umieszczone, będzie je wyginał. Podobną technologię wykorzysta LG. Nie powinniśmy jednak spodziewać się, że już w przyszłym roku kupimy telewizory, które będziemy mogli dowolnie wyginać. Wspomniana technologia jest jeszcze zbyt niedoskonała, by zadebiutować na masowym rynku.« powrót do artykułu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że kolejnych krokiem po elastycznych telewizorach i smartfonie lg flexie będzie tablet LG. Myślę że to najbardziej będzie praktyczne. Coś na wzór kartki papieru. A LG nie da się wyprzedzić na rynku sprzętu RTV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo praktyczny taki telewizor:

- mamo zimno mi, gdzie jest kołdra?

- zimno ci, to się przykryj telewizorem!

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...