Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

OCZ bankrutuje

Recommended Posts

OCZ Technology, znany producent układów pamięci i dysków SSD, poinformował, że złoży wniosek o upadłość. Toshiba chce kupić aktywa upadającego przedsiębiorstwa. Na początku 2013 roku OCZ Technology pożyczyła pieniądze od Hercules Technology Growth Capital. Firma nie wypełniła jednak warunków umowy, w związku z czym pożyczkodawca zajął jej depozyty bankowe.

 

OCZ informuje, że doszła do porozumienia z Toshibą. Na jego podstawie japoński koncern wykupi praktycznie wszystkie aktywa OCZ. Warunkiem podpisania umowy jest m.in. zachowanie wartości przedsiębiorstwa (dotyczy to również dokumentacji i pracowników), złożenie przez OCZ i część firm-córek wniosków o upadłość, zaakceptowanie przez sąd umowy pomiędzy Toshibą i OCZ. OCZ powinno złożyć wniosek o bankructwo już wkrótce, gdy tylko dopełni formalności z Toshibą i Hercules Technology Growth Capital. Jeśli umowa z Toshibą nie dojdzie do skutku, proces upadłościowy OCZ będzie kontynuowany.

 

Problemy OCZ Technology rozpoczęły się przed rokiem, gdy na rynku zaczęło brakować układów NAND wykorzystywanych w napędach SSD. W sierpniu firma wynajęła Deutsche Bank, który miał jej pomóc w wyborze najlepszej drogi wyjścia z kłopotów. W ubiegłym roku amerykańskie władze rozpoczęły śledztwa w sprawie praktyk księgowych OCZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast określenia "układ NAND" należałoby użyć "pamięć flash typu NAND". Skrócenie tej nazwy do "układ NAND" może wywołac skojarzenie z układami bramek logicznych NAND (typowy układ 7400), a przecież nie o to chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...