Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

ACLU skarży się na praktyki telekomów

Rekomendowane odpowiedzi

ACLU (American Civil Liberties Union - Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich), jedna z najważniejszych organizacji społecznych w USA, złożyła w Federalnej Komisji Handlu (FTC) skargę na AT&T, Verizon, Sprint i T-Mobile. Zwraca w niej uwagę, że wymienione telekomy sprzedają klientom miliony smartfonów z systemem Android i nie dostarczają odpowiednich poprawek. Smartfony z Androidem nie otrzymują regularnych poprawek, co czyni je wadliwymi i nadmiernie niebezpiecznymi - czytamy w skardze. Prawnicy ACLU przypominają o istnieniu szeroko rozpowszechnionego szkodliwego kodu atakującego Androida. Atakowane przezeń dziury są często od dawna załatane przez Google'a, jednak poprawki nie trafiają do wersji Androida przygotowywanych przez telekomy.

Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności związane z Androidem, działaniem Google'a i praktykami telekomów, ACLU uważa, że koncerny telekomunikacyjne dopuszczają się oszukańczych praktyk, gdyż nie informują konsumentów o problemach, nie próbują im zapobiec, a jednocześnie oferują umowy na czas określony, których konumenci nie mogą zerwać bez ponoszenia konsekwencji finansowych.

ACLU chce, by FTC nakazało telekomom informowanie konsumentów o znanych dziurach i by klienci mieli prawo do zerwania umowy jeśli nie otrzymają poprawek. Ponadto telekomy miałyby wymienić swoim klientom smartfony na takie modele, które są regularnie aktualizowane, a jeśli nie chcą bądź nie mogą tego zrobić, powinny zwrócić konsumentom pieniądze za telefon.

  • Pozytyw (+1) 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×