Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

SAS-1200 w dyskach SSD

Rekomendowane odpowiedzi

HGST, należący obecnie do Western Digital były wydział produkcji dysków twardych Hitachi, opracował SSD z interfejsem SAS-1200. Charakteryzuje się on dwukrotnie większą przepustowością niż powszechnie używany w biznesowych i serwerowych SSD interfejs SAS-600. HGST zapowiada trzy wersje urządzeń z nowym interfejsem.

Pierwsza z nich to High Endurance Ultrastar SSD8000MH. Dysk o pojemności do 800 GB będzie zapisywał dane z prędkością do 750 MB/s, a ich odczyt ma przebiegać z prędkością 1200 MB/s. Urządzenie obsłuży w ciągu sekundy do 145 000 operacji wejścia/wyjścia (IOPS) podczas odczytu i do 100 000 IOPS zapisu. Będzie w stanie obsłużyć codziennie taką ilość danych, jaka wystarczyłaby do jego 25-krotnego zapełnienia. Urządzenia te stworzono z myślą o zastosowaniu w środowisku transakcyjnym.

W ramach wersji Mainstream Endurance Ulstrastar SSD800MM powstaną dyski o pojemności do 800 gigabajtów. Będą one nieco wolniejsze i mniej wydajne. Odczyt danych będzie przebiegał z prędkością do 1200 MB/s, a zapis do 700 MB/s. Dysk obsłuży do 145 000 IOPS przy odczycie i 70 000 IOPS przy zapisie. Codziennie będzie mógł przetworzyć ilość danych potrzebnych do jego 10-krotnego zapisania. Wersja SSD800MM znajdzie zastosowanie w chmurach obliczniowych czy serwisach z grami online.

Trzecia wersja to Read Intensive Ultrastar SSD1000MR. Urządzenia o pojemności do 1 TB odczytają informacje z prędkością do 1200 MB/s i przeprowadzą ich zapis z prędkością do 700 MB/s. Będą w stanie przeprowadzić do 145 000 IOPS przy odczycie i do 20 000 IOPS przy zapisie. Codziennie obsłużą taką ilość informacji, jaka wystarczyłaby do ich dwukrotnego zapisania. Przeznaczone są do streamingu audio/wideo, chmur obliczeniowych i aplikacji internetowych.

Obecnie wspomniane urządzenia są testowane przez wybranych partenerów HGST. Powinny one trafić do sprzedaży w czerwcu bieżącego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie to ile cykli zapisu na komórkę?

Bo wyrażanie tego w ilości zapisów całego siebie na dniówkę jest bez sensu bez informacji o planowanej żywotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...