Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
Midgard

magazyny popularnoanukowe

Recommended Posts

Witam! :)

Mam zamiar zacząć kupować jakieś czasopismo popularnonaukowe. Zastanawiam się

które jest najciekawsze. Jeśli ktoś ma z tym jakieś 'doświadczenie', to proszę żeby się z

tym podzielił.

Focus, Świat wiedzy, 21 wiek, Wiedza i Życie, czy może cś innego?

Witaj :)

Osobiście stawiam na Wiedzę i Życie. Najwięcej merytoryki, najmniej taniej sensacji. Najlepiej byłoby chyba jednak, gdybyś po prostu kupił(a?) po jednym numerze każdego z nich i wyrobił(a) sobie własną opinię :)

Pozdrawiam!

Kupiłem Focus, ale długo sie zastanawiałem nad tym i nad Wiedą i życiem, chyba zrobię jak mówisz i WIŻ też kupię

A "Świat Nauki" będący obecnie polskojęzyczną edycją "Scientific American"???. Ten Focus itp, to jakies marnowanie czasu;D za mało w nich konkretów w stosunku do ilosci papieru:/ Zdecydowanie polecam Świat Nauki!

Zgadzam się, ŚN (przynajmniej taki, jakim go pamiętam sprzed kilku lat) też jest wartościowy i przy tym bardzo przystępny.

Myślę, że warto wybrać spośród Świata Nauki i Wiedzy i Życia. Focus jest trochę za "popularny" i czasem wpada w tanią sensację. O Świecie wiedzy wiem niewiele, ale odniosłem wrażenie tabloidalności.

Bez względu na decyzję życząc miłej lektury

P_.

Nauka to tylko maleńki wycinek tego co jako tako zbadane, dla inspiracji polecam Nexusa, Nieznany Świat, Czwarty wymiar w logicznym odstępie czasowym .

Na pewno WiŻ oraz "Świat Nauki" - potraktuj to jako zestaw podstawowy/startowy, który będzie można rozwijać o inne czasopisma i periodyki, np. zagraniczne (jeśli oczywiście znasz dobrze języki :lol:)