Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Microsoft chwali się sprzedażą Windows 8

Recommended Posts

Microsoft poinformował, że w ciągu miesiąca od rozpoczęcia sprzedaży Windows 8 nabywców znalazło aż 40 milionów kopii najnowszego OS-u. To bardzo dobry i, trzeba przyznać, zaskakujący wynik. Windows 8 sprzedaje się dotychczas równie dobrze jak Windows 7 w ciągu pierwszych tygodni po premierze.

Sukces Windows 8 może wydawać się tym większy, że na sprzedaż Windows 7 z pewnością wpłynął fakt, iż został on wydany po mało popularnym Windows Vista i zastępował leciwego Windows XP. Jednak do podanych przez Microsoft wyników sprzedaży powinniśmy podejść z pewną ostrożnością. Po pierwsze prawdopodobnie dotyczą one zarówno zakupu licencji masowych przez firmy, jak i licencji indywidualnych przez użytkowników końcowych. Oczywiście ta sama uwaga odnosi się też do Windows 7.

Microsoft poinformował również, że liczba sprzedanych aktualizacji do Windows 8 jest wyższa niż liczba aktualizacji do Windows 7. Jednak w tym miejscu warto wspomnieć o różnicy w cenie. Aktualizacje do Windows 8 są obecnie sprzedawane w cenie 39,99 USD, a oferta ważna jest to końca stycznia przyszłego roku. Można przypuszczać, że pewna część użytkowników kupiła aktualizacje, ale nadal korzysta z Windows 7, a Windows 8 mogą zainstalować w późniejszym terminie.

Jednak pomimo tych wszystkich zastrzeżeń można stwierdzić, że Windows 8 sprzedaje się dobrze. Do wyciągnięcia dalej idących wniosków warto będzie poczekać do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. Skończy się wówczas zarówno świąteczny szał zakupów jak i promocja na aktualizację do Windows 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...