Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Google zastąpi Yandeksa

Recommended Posts

Mozilla ogłosiła, że od wersji 14. przeglądarki Firefox Yandex nie będzie już domyślną wyszukiwarką w rosyjskojęzycznej wersji Firefoksa. Zastąpi ją Google.

Yandex to najpopularniejsza wyszukiwarka w Rosji. Teraz jej pozycja z pewnością ucierpi. „Ostatnio wybraliśmy Google’a jako domyślnego partnera dla Firefoksa. Tego typu umowy obejmują zwykle cały świat. A to oznacza, że Yandex nie będzie już domyślną wyszukiwarką“ - poinformowali przedstawiciele Mozilli.

W grudniu ubiegłego roku Mozilla i Google podpisały nowy, trzyletni kontrakt, w ramach którego wyszukiwarka Page’a i Brina będzie domyślnie włączona w Firefoksie. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że w ramach umowy Mozilla otrzyma rocznie 300 milionów dolarów.

Yandex jest domyślną wyszukiwarką w Firefoksie 2009 roku. Wtedy to Mozilla, po konsultacjach z Rosjanami, którzy brali udział w lokalizacji przeglądarki oraz po analizie reakcji użytkowników, zdecydowała się na podpisanie umowy z Yandeksem. Wygasa ona 31 grudnia bieżącego roku, jednak daje Mozilli prawo do zmiany domyślnej wyszukiwarki w dowolnym momencie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...