Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Zewnętrzna karta graficzna dla notebooków

Rekomendowane odpowiedzi

Asus zaprezentował pierwszą, jak twierdzi, zewnętrzną kartę graficzną dla notebooków. XG Station podłączamy do złącza ExpressCard w notebooku i zyskujemy dzięki temu zewnętrzne złącze PCI Express x16 do którego możemy podłączyć dowolną kartę graficzną.

Urządzenie XG Station zostało fabrycznie wyposażone w kartę z procesorem GeForce 7900GS. Karta zasilana jest zewnętrznie, a więc trzeba do niej podłączyć jeszcze źródło zasilania.

W XG Station zintegrowano wyświetlacz LCD, który informuje użytkownika o takich parametrach pracy karty, jak temperatura procesora, prędkość obrotowa wentylatora, liczba wyświetlanych klatek na sekundę itp. Dzięki wyświetlaczowi możliwa jest też zmiana taktowania GPU i pamięci karty.

XG Station trafi na rynek w kwietniui bieżącego roku. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Microsoft nie ustaje w pracach nad czujnikiem Kinect. Od dłuższego już czasu wiadomo, że urządzenie, które pozwala na sterowanie komputerem za pomocą ruchów rąk czy ciała, będzie dostępne na pecety. Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Reporterzy serwisu The Daily wydzieli urządzenia, które wyglądały jak netbooki firmy Asus z systemem Windows 8 oraz wbudowanym Kinectem. W listwie nad wyświetlaczem umieszczono czujniki Kinecta.
      Przedstawiciel Microsoftu potwierdził, że to oficjalne prototypy komputerów przenośnych ze zintegrowanym Kinectem.
      Najprawdopodobniej Microsoft będzie licencjonował swoją technologię producentom notebooków. Ponadto, jak wiadomo, koncern postanowił wydać Software Development Kit dla Kinecta, zatem nie tylko jego pracownicy będą tworzyli oprogramowanie i nie tylko od ich pomysłowości będzie zależało, do czego czujnik będzie wykorzystywany. Bardzo prawdopodobne, że w najbliższym czasie w sklepach pojawią się np. telewizory z Kinectem, dzięki czemu będziemy mogli przełączać kanały czy regulować głośność bez potrzeby używania pilota.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Podczas targów CES Lenovo pokazało urządzenie, które określa mianem notebooka działającego w wielu trybach. IdeaPad Yoga może być tabletem, notebookiem lub też samodzielnie stojącym wyświetlaczem.
      Urządzenie wyposażono w wielodotykowy wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala, 8 gigabajtów pamięci RAM oraz 256-gigabajtowy dysk SSD. Jak zapewnia producent komputer może pracować do 8 godzin na pojedynczym ładowaniu baterii. IdeaPad Yoga waży 1,47 kg, a jego grubość to zaledwie 16,9 milimetra.
      „Dla nas jest jasne, że klienci chcą korzystać z czterech wyświetlaczy - urządzenia przenośnego, tabletu, notebooka i telewizora - które mogą niezauważenie zmieniać swoje funkcje“ - stwierdził Yang Yuanquing, dyrektor wykonawczy Lenovo.
      Yoga będzie dostarczana wraz z systemem Windows 8. Urządzenie znajdzie się w sklepach w drugiej połowie bieżącego roku. Jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 1199 USD.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Firma ASUS wprowadza na rynek nową markę notebooków biznesowych - ASUSPRO. Jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku do polskich sklepów trafią dwa pierwsze modele – B23E oraz B33E. Wszystkie konstrukcje z serii ASUSPRO to notebooki klasy business, charakteryzujące się wydajnymi podzespołami, wzmocnioną obudową, zaawansowanymi zabezpieczeniami zarówno sprzętowymi, jak i danych oraz wydłużoną gwarancją.
      ASUSPRO B33E posiada 13,3-calową matową matrycę. Wykonana z aluminium obudowa przeszła rygorystyczne testy wytrzymałościowe. Matryca posiada wzmocnione i dodatkowo zabezpieczone zawiasy, gwarantujące 30 tysięcy cykli otwarcia i zamknięcia notebooka. Obudowa posiada wyjątkową wytrzymałość na warunki fizyczne – posiada wodoodporną klawiaturę, chroniącą wnętrze notebooka przed zalaniem. Notebook jest odporny na wstrząsy, drgania czy upadek z wysokości do 80 cm. Urządzenie posiada również zabezpieczenia software’u. Czytnik linii papilarnych oraz czytnik kryptograficzny zapewniają cennym danym niezbędną ochronę. Modele z serii ASUSPRO są również wyposażone w moduł TPM, jak również rozwiązanie Intel Anti-Theft.
      Sercem komputera jest bardzo wydajny procesor Intel Core i7-2620M, 2,7GHz. Notebook posiada 8 GB DDR3 pamięci RAM oraz dysk HDD o pojemności 750 GB. Na spodniej stronie notebooka znajduje się złącze stacji dokującej. B33E posiada wbudowany modem WiFi oraz jest przystosowany do obsługi bezprzewodowej karty sieciowej w standardzie WiMAX oraz w modułu 3G.
      Mniejszy brat B33E - 12-calowy model B23E – wielkością przypomina netbooka, ale pod względem wydajności jest to pełnoprawny notebook. Został wyposażony w procesor Intel Core i5-2430M, 2.40 GHz, 500 GB dysk HDD oraz 6 GB pamięci DDR3.
      Notebooki ASUSPRO posiadają rozszerzoną 3-letnią gwarancję. Dotyczy ona również baterii.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Pojawiły się informacje, jakoby najwięksi producenci notebooków planowali sprzedaż tego typu komputerów z procesorami ARM. Co ciekawe, mają być one przeznaczone na mainstreamowy rynek.
      Notebooki z ARM-ami mają trafić na rynek na przełomie obecnego i przyszłego roku, wraz z premierą systemu Windows 8. Do produkcji tego typu urządzeń przygotowują się podobno Sasmsung, Toshiba, Acer czy Asustek. Obecnie nie wiadomo, jakie konkretnie procesory zostaną zastosowane. Producenci wybiorą pomiędzy układami Tegra (Nvidia), Snapdragon (Qualcomm) lub kośćmi Texas Instruments.
      Niewykluczone, że notebooki z układami ARM będą miały bardzo atrakcyjną cenę - poniżej 300 USD - co pozwoli im łatwiej konkurować z platformami Intela i AMD.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Samsung zaprezentował urządzenie Spinpoint M8, czyli 1-terabajtowy dysk twadry dla notebooków. Nowy HDD korzysta z dwóch 500-gigabajtowych talerzy, a jego grubość to zaledwie 9,5 milimetra. Dysk wyposażono w 3-gigabitowy interfejs SATA oraz 8 megabajtów pamięci cache. Korzysta on również z technologii EcoSeek i NoiseGuard.
      Spinpoint M8 trafił już do masowej produkcji i sklepów na całym świecie. Jego średnia cena to 129 dolarów.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...