Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Atak na bin Ladena na Twitterze

Recommended Posts

Pakistański inżynier IT, Sohaib Athar, stał się internetowym bohaterem dnia po tym, jak okazało się, że relacjonował na Twitterze na żywo atak na Osamę bin Ladena. Relacja rozpoczęła się przed kilkunastoma godzinami od wpisu Helikopter lata nad Abbottabad o 1 w nocy (rzadkie wydarzenie). Chwilę później Athab pisze: Odlatuj helikopetrze, zanim wezmę swoją wielką packę na muchy, a później Od wielkiego wybuchu w Abbottabad Cantt. zatrzęsły się okna. Mam nadzieję, że to nie początek czegoś niefajnego.

Godzinę później, na pytanie jednego z internautów, Athab odpowiada: po wybuchu cisza. Ale słyszał go też znajomy, mieszkający 6 kilometrów dalej. Helikopter odleciał.

Wkrótce po mieście zaczynają najwyraźniej krążyć plotki, gdyż pojawia się wpis: kilku ludzi, którzy o tej porze są online, mówi, że jeden z helikopterów nie był pakistański. Internauci pytają, czy nie doszło do wybuchu bomby i życzą Athabowi, by był bezpieczny. Pojawia się coraz więcej szczątkowych informacji, domysłów, z wpisów wynika, że nikt nie jest do końca pewien, co się stało, jest mowa o jednym rozbitym śmigłowcu. Dowiadujemy się też, żę wojsko otoczyło teren, na którym leży jego wrak i przeszukuje domy. Rodzi się coraz więcej plotek, jest mowa o rodzinie, która miała zginąć, o jednym z pilotów śmigłowca, który uciekł z wraku i jest poszukiwany. Później pojawia się informacja, że był jeszcze jeden śmigłowiec. Następnie inżynier zajmuje się swoim ulubionym tematem - wpisami o muzyce.

Siedem godzin po pierwszym wpisie Athab pisze, że media podały, iż w Abbottabad zabito Osamę Bin Ladena. Osamo i Obamo, zostawcie Abbottabad w spokoju - stwierdza.

Dopiero godzinę później mężczyzna pisze: Ojej, jestem kolesiem, który, nie wiedząc o tym, na żywo relacjonował atak na Osamę.

W chwilę później do Athara zaczynają napływać prośby o kontakt od dziennikarzy z całego świata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...