Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy
KopalniaWiedzy.pl

Sąd ogłosił upadłość MKS-a

Rekomendowane odpowiedzi

Sąd, na wniosek wierzycieli, oficjalnie ogłosił decyzję o upadłości firmy MKS Sp. z o.o., producenta pierwszego polskiego oprogramowania antywirusowego. Firma zostanie zlikwidowana. Jak oświadczył obecny prezes MKS, Mateusz Sell, upadłość ma pozwolić przedsiębiorstwu na uporządkowanie kwestii prawnych i powrót na rynek.

MKS została założona w 1996 roku przez Marka Sella. Kłopoty firmy rozpoczęły się kilka miesięcy po śmierci Sella, który zmarł w czerwcu 2004 roku. W roku 2005 z powodu sporów pomiędzy spadkobiercami i obawiając się niepewnej przyszłości firmy z MKS odeszli wszyscy programiści, którzy założyli własne przedsiębiorstwo o nazwie ArcaBit. Franciszek Kędzierski, który pod koniec 2005 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu MKS, oskarżył swojego poprzednika, Włodzimierza Banaszaka, kierującego MKS-em w latach 1997-2006 o zawarcie niekorzystnych umów z ArcaBitem, którego współwłaścicielką jest jego córka. Drugim właścicielem firmy jest jej główny programista, Grzegorz Michałek. Pod adresem ArcaBitu pojawiły się również oskarżenia o kradzież kodów programu mks_vir.

W roku 2008 prokuratura odrzuciła wszystkie zarzuty przeciwko Włodzimierzowi Banaszakowi, nie dopatrując się przestępstwa w jego działaniach. Spór o kody źródłowe wciąż nie został rozstrzygnięty.

Jak wynika z opublikowanego niedawno oświadczenia Mateusza Sella, najważniejsze problemy MKS-a datują się na lata 2004-2007. Od tamtej pory spółka traci rynek i klientów, co doprowadziło ją w końcu do upadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tylko tyle powiedziec: nie zniszczy cie konkurencja to zniszcza cie przyjaciele

o ile to pierwsze nie jest pewne, o tyle na to drugie mozesz liczyc na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Na rynku zadebiutowała nowa stabilna wersja programu ArcaVir. To piąta jubileuszowa edycja polskiego programu. ArcaBit daje użytkownikom do dyspozycji znane już z poprzednich lat pakiety zabezpieczeń sygnowane oznaczeniem 2010. Producent zapewnia, że w programie wprowadzono wiele istotnych zmian, które w dużej mierze zmniejszyły zużycie zasobów systemu oraz ułatwiają jego obsługę.
      Priorytetem dla programistów było przystosowanie programu do walki z rosnącym natłokiem stale zmieniających się zagrożeń. W tym celu udoskonalono mechanizmy heurystyczne i wprowadzono zaawansowaną integrację mechanizmów skanujących.
      W ArcaVir 2010 znajdziemy prosty interfejs użytkownika, przyspieszone skanowanie zawartości stron, rozbudowany moduł szybkiego skanowania w krytycznych obszarach rejestru systemowego, MBR/DBR oraz elementów systemu, nowy zestaw reguł w module kontroli rodzicielskiej, nowy firewall wyposażony w przejrzystą konfigurację, w której wprowadzono reguły domyślne oraz technologię Stealth pozwalającą na ukrywanie elementów protokołu TCP/IP, technologia Molecule wspomagająca tworzenie rozwiniętych baz wirusów poprzez analizę systemu użytkownika pod kątem występowania nieznanego, potencjalnie szkodliwego oprogramowania, możliwość przełączenia ustawień pakietu, szczególnie przydatna dla użytkowników gier komputerowych.
      ArcaVir 2010 oprócz tradycyjnych wersji elektronicznej i box z CD, dostępny będzie w wersji z urządzeniem diagnostyczno-naprawczym. Chodzi o innowacyjny pendrive podzielony na dwie partycje, który dzięki niezależnemu systemowi operacyjnemu pozwala uruchomić komputer np. w przypadku awarii, przeskanować zasoby i wyleczyć infekcje, bądź zgrać ważne dane. Urządzenie zawiera trwale zapisany plik instalacyjny programu ArcaVir, który uruchamia się automatycznie po podłączeniu do komputera.
      Użytkownicy w zależności od potrzeb będą mogli wybrać jeden z dostępnych pakietów: System Protection, Home Protection, Internet Security, Antivirus Protection. Producent przewidział również specjalną ofertę dla placówek edukacyjnych.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Branża oprogramowania komputerowego, w szczególności oprogramowania antywirusowego jest jedną z najbardziej dynamicznych jakie funkcjonują na rynku. Bardzo szybki rozwój nowoczesnych technologii powoduje, że firmy na ogół zazdrośnie strzegą swoich rozwiązań oraz bazy wiedzy. Okazuje się jednak, że w dziedzinie oprogramowania antywirusowego możliwa jest współpraca.
      Polska firma ArcaBit, producent marki ArcaVir, nawiązała współprace z międzynarodowymi firmami: AVG, Sophos i Symantec. Ma ona polegać na wymianie próbek szkodliwych obiektów, którą ArcaBit będzie prowadził z każdą z wymienionych firm. Pozwoli to na rozszerzenie baz wirusów. W dłuższym okresie współpracy przełoży się to na ulepszenie proponowanych przez producentów programów, czyli na większe bezpieczeństwo komputerów ich użytkowników. Działania ArcaBitu pokazują, że można połączyć wspólne wysiłki dla wzajemnych korzyści zarówno producentów jak i klientów. Istniejąca od 2004 roku rodzina programów ArcaVir od początku była nastawiona na rozwój i podążanie za najbardziej aktualnymi rozwiązaniami. Świadczy o tym chociażby fakt, że firma jako druga na świecie ogłosiła kompatybilność programu ArcaVir z Windows7.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Na rynku pojawił się nowy produkt firmy ArcaBit - pakiet antywirusowy ArcaVir na napędzie pendrive. Dzięki innowacyjnemu produktowi użytkownik może przeskanować komputer z poziomu napędu pendrive zanim uruchomi system operacyjny.
      Urządzenie podzielono na dwie niezależne partycje. Pierwszej z nich, na której znajduje się ArcaVir, nie można usunąć. Druga pozwala na usuwanie i nagrywanie dowolnych plików.
      Po podłączeniu pendrive'a następuje automatyczna instalacja programu antywirusowego, który zabezpiecza wszystkie systemy Windows. Bardzo przydatna jest możliwość uruchomienia systemu operacyjnego ArcaNix z pendrive'a. Pozwala on na przeprowadzenie skanowania antywirusowego, usunięcie zagrożeń, zaktualizowanie baz i sygnatur wirusów oraz zrobienie kopii zapasowych ważnych danych. Na 2-gigabajtowym pendrive dostępny jest ArcaVir Home Protection z licencją na 5 stanowisk.
      Pendrive z oprogramowaniem antywirusowym można kupić w sklepie internetowym firmy ArcaBit. 
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Wczoraj media doniosły, że światowi giganci - Symantec, Kaspersky i AVG Internet Security - udostępnili wersje beta swoich programów antywirusowych dla systemu Windows 7. Rynkowych potentatów wyprzedziła jednak polska firma ArcaBit.

       
      Jej laboratorium poinformowało właśnie o pozytywnie zakończonych testach najnowszego produktu antywirusowego - ArcaVir 2009. Oprogramowanie nie tylko skutecznie chroni przed szkodliwym kodem, ale również niezakłócenie pracuje pod kontrolą systemu Windows 7.
    • przez KopalniaWiedzy.pl
      Byli pracownicy MKS-a wydali własne oświadczenie dotyczące sytuacji w firmie. Przypomnijmy, że niedawno własne stanowisko przedstawili współwłaściciele spółki, którzy napisali w nim m.in., że do siedziby nie wpuszczono jedynie byłych pracowników.
      Zdaniem byłych pracowników, jest to nieprawda. Informują oni, że do siedziby zostali wpuszczeni tylko pracownicy zwolnieni poprzedniego dnia oraz osoby zatrudnione przez jednego ze zleceniobiorców MKS. Nie wpuszczono natomiast pracowników firmy, którzy, oburzeni takim traktowaniem oraz faktem, że spadkobiercy zażądali wydania służbowych narzędzi, rozwiązali umowy o pracę.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...