Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy
Sign in to follow this  
KopalniaWiedzy.pl

Nvidia ma już próbki procesora G80

Recommended Posts

Nvidia prawdopodobnie otrzymała już pierwsze próbki swojego najnowszego procesora graficznego, oznaczonego nazwą kodową G80. Jeśli informacja ta się potwierdzi i nie pojawią się niespodziewane problemy, jeszcze w bieżącym roku mogą zadebiutować karty graficzne obsługujące DirectX 10.

Niektóre źródła twierdzą, że premiera nowego GPU przewidziana jest już na wrzesień bieżącego roku, co byłoby rekordowo krótkim terminem pomiędzy wyprodukowaniem pierwszych próbek, a sprzedażą gotowego produktu.

Kości, które trafiły do Nvidii oznaczone są jako A0. Do produkcji masowej zwykle trafiają chipy A2. Pomiędzy stworzeniem dwóch kolejnych wersji układu scalonego upływa zwykle kilka – do 10 – tygodni. Jest więc mało prawdopodobne, by najnowsza kość graficzny Nvidii trafiła na rynek już we wrześniu.

Specyfikacja G80 nie jest znana. niektóre źródła mówią, że układ będzie wykorzystywał 48 potoków pikseli i nieznaną liczbę potoków wierzchołków. Według najnowszych doniesień potoków pikseli mają być 32, a werteksów – 16.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...