Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

dzambor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez dzambor


  1. Hm, może nie powinienem, bo wiadomo, warto szanować takie różne lokalne kultury itd., ale tak sobie myślę, że gdyby tak ten 1 mln rozdzielić pomiędzy te 30 osób dla których jest on pierwszym językiem, to każda dostałaby po ponad 100 tys. złotych. I teraz rodzi się pytanie, co byłoby korzystniejsze choćby dla zachowania języka: rozdzielić pomiedzy wilamowiczan, czy pomiędzy naukowców. Albo w jakich proporcjach?

     

    Proponowałbym użyć kalkulatora lub podszkolić się w matematyce

    • Negatyw (-1) 1

  2. Wzrost temperatur jest szkodliwy na różne sposoby dla ludzi.

    http://www.dw.de/obrzydliwy-paso%C5%BCyt-komary-przenosz%C4%85-go-z-ps%C3%B3w-na-ludzi/a-16942314

    tutaj link o nowym pasożycie roznoszonym przez komary w Niemczech. Wraz ze wzrostem temperatur zasięg występowania tego pasożyta przesunął się na północ. Jak poczekamy jeszcze trochę to w Europie Środkowej może zacząć sie panoszyć malaria.

     

    Nie tak dawno chyba też na KW czytałem artykuł, że wzrost stężenia CO2 w powietrzu niekorzystnie wpływa ma wegetację zbóż gdyż blokuje gen odpowiedzialny za krótkie źdźbła, dzięki czemu roślina traci energię na rozwój mało przydatnych dla nas części. Podnoszenie temperatury w oceanach ma też znaczny wpływ na ekosystem (np obumieranie raf koralowych), dodatkowo zwiekszając ilość CO2 w powietrzu.

     

    Jak ci ceny żywności pójdą w górę lub okaże się że owoce które dotej pory rosły w Polsce nie są już takie dorodne to zobaczysz tą szkodliwość.

     

    Ale raz jeszcze powiem, że cieżko stwierdzić jednoznacznie dlaczego temperatura wzrasta.


  3. Tak tylko stężenie H2O w powietrzu jest mniej sięcej stałe na przestrzeni dekad, natomiast stężenie CO2 wzrasta. Owszem wraz z podnoszeniem się temperatur zaczna i wzrastać stężenie H2O. Przy czym dla mnie powody wzrostu temperatury mogą być 2: albo wzrost emisji CO2 albo to naturalny proces. W pierwszym wypadku należałoby ograniczyć emisję w drugim niewiele możemy zrobić. Jeśli już mamy walczyć z jakimś gazem cieplarnianym to chciałbym zobaczyć jak chcesz walczyć z parą wodną.


  4. Niekoniecznie trzeba się namachać.Wszystko zależy od czułości pomiaru.  Wtedy przesuniecie reki po kilka/kilkadziesiąt centymetrów w odległości 50 cm od głowy może być dowolną odległością na monitorze czy innym tego typu urządzeniu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...