Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

dzambor

Users
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

dzambor last won the day on March 3 2016

dzambor had the most liked content!

Community Reputation

-1 Poor

About dzambor

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. I po tych wszystkich obróbkach ta zabawa jest dalej opłacalna?
 2. Proponowałbym użyć kalkulatora lub podszkolić się w matematyce
 3. Tak z ciekawości: dlaczego przychody są USD a zysk w PLN? Nie łatwiej to porównać w jednej walucie? Czy może to czeski błąd.
 4. Wzrost temperatur jest szkodliwy na różne sposoby dla ludzi. http://www.dw.de/obrzydliwy-paso%C5%BCyt-komary-przenosz%C4%85-go-z-ps%C3%B3w-na-ludzi/a-16942314 tutaj link o nowym pasożycie roznoszonym przez komary w Niemczech. Wraz ze wzrostem temperatur zasięg występowania tego pasożyta przesunął się na północ. Jak poczekamy jeszcze trochę to w Europie Środkowej może zacząć sie panoszyć malaria. Nie tak dawno chyba też na KW czytałem artykuł, że wzrost stężenia CO2 w powietrzu niekorzystnie wpływa ma wegetację zbóż gdyż blokuje gen odpowiedzialny za krótkie źdźbła, dzięki czemu roślina traci energię na rozwój mało przydatnych dla nas części. Podnoszenie temperatury w oceanach ma też znaczny wpływ na ekosystem (np obumieranie raf koralowych), dodatkowo zwiekszając ilość CO2 w powietrzu. Jak ci ceny żywności pójdą w górę lub okaże się że owoce które dotej pory rosły w Polsce nie są już takie dorodne to zobaczysz tą szkodliwość. Ale raz jeszcze powiem, że cieżko stwierdzić jednoznacznie dlaczego temperatura wzrasta.
 5. Tak tylko stężenie H2O w powietrzu jest mniej sięcej stałe na przestrzeni dekad, natomiast stężenie CO2 wzrasta. Owszem wraz z podnoszeniem się temperatur zaczna i wzrastać stężenie H2O. Przy czym dla mnie powody wzrostu temperatury mogą być 2: albo wzrost emisji CO2 albo to naturalny proces. W pierwszym wypadku należałoby ograniczyć emisję w drugim niewiele możemy zrobić. Jeśli już mamy walczyć z jakimś gazem cieplarnianym to chciałbym zobaczyć jak chcesz walczyć z parą wodną.
 6. "mangan rozłożył się na znacznie prostszy materiał zwany birnezytem" trochę daje po oczach zwłaszcza że, "Najpierw za pomocą prądu elektrycznego zmienia się z manganu(II) w mangan(IV) w birnezycie."
 7. Niekoniecznie trzeba się namachać.Wszystko zależy od czułości pomiaru. Wtedy przesuniecie reki po kilka/kilkadziesiąt centymetrów w odległości 50 cm od głowy może być dowolną odległością na monitorze czy innym tego typu urządzeniu.
 8. Za to można będzie mieć większe koszmary w trakcie obrad sejmu lub orędzia do narodu:)
×
×
 • Create New...