Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

WW

Users
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About WW

 • Rank
  Fuks
 • Birthday 04/02/1975

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. @mkluczka - To tylko taka metafora nazywając ową przestrzeń dziurą. Naukowcy uznali za rzecz co najmniej dziwną tak gigantyczny obszar w którym nie ma nic. Co do dziur tzw. 'czarnych' to jest to niemal przeciwieństwo nicości i owszem są to obiekty ciekawe. Polecam poczytać.
 2. Jowisz ma 11,2 x większą średnicę na równiku od średnicy Ziemi. Ta planeta ma 20 x większą średnicę . Reszta to wyłącznie proporcje. Przy okazji objętość kuli liczymy ze wzoru 4,19*r^3.
 3. NetBurst się po prostu wyczerpała. Chcę zauważyć, że ta architektura realizowana była od drugiej połowy 2000 czyli licząc do Prescota aż 4 lata. Oczywiście wprowadzenie Prescota zamiast porzucenie NetBurst było błędem ze strony Intela. Ale 4 lata ta architektura pozwalała mu produkować doskonałe procesory, które wygrywały z Athlonami XP oraz świetnie opierały się AMD64 (od 2003). Tak więc nie nazywałbym jej "nędzną". Co do wewnętrznej architektury np. Barcelony to jest raczej perkal i paciorki. Intel oczywiście zmienia wewnętrzną architekturę, a jakże ! Ot, choćby nowy superwydajny moduł odpowiedzialny za dzielenie. Za to organizacja rdzeni i użycie cache będą miały przy starciu tych dwóch procesorów niewielkie znaczenie, nawet (a może zwłaszcza) w serwerowych wersjach CPU. AMD już jest w kryzysie. Fakt, odzyskuje powoli rynek ale kiedy dojdzie do poziomu roku 2005 tego nie wiadomo (czy w ogóle). Dużym błędem IMO było kupienie ATI zamiast skupić energię i finanse na nowych procesorach. Gdyby Barcelona wyszła na rynek w zeszłym roku pozycja Intela nie byłaby taka silna.
 4. @Sebaci - Mogą owszem mieć 2x większą wydajność od obecnych K8 ale obecne K8 to już wolna staroć. Po drugie to, że K10 ma być prawdziwym czterordzeniowcem a Penryn nie nie ma tak na prawdę żadnego jeśli o wydajność chodzi znaczenia. Po trzecie HyperTransport nie pomógł AMD jak do tej pory objąć prowadzenia, nie pomoże i tym razem. No i zapas technologii, Barcelona ma bardzo wąski przedział częstotliwościowy. Penryn takiego problemu nie ma. Muszę zauważyć, że Pentium 4 wcale nie był pomyłką ale wielkim sukcesem. Rzuć okiem ot choćby na to http://tinyurl.com/2hymxs
×
×
 • Create New...