Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Grad

Users
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Grad last won the day on July 27 2017

Grad had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About Grad

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Miłego wypoczynku. Już nie mogę się doczekać nowych wiadomości. Może pomóc?
 2. Ciekawe, od dawna jak coś było za słodkie a nie wypadało nie jeść, przepijałem gorzka kawą
 3. Natura rozwiązuje problem nadwyżki ludzi i nadmiernej eksploatacji ziemi. Plastiki?
 4. Dorzucę tylko mały link o bieganiu na przodostopiu http://www.brodniczaninbiega.pl/2013/06/czy-bieganie-na-przodostopiu-jest.html
 5. Mają rację. Rządy powinny dotować badania, rozwój i produkcję akumulatorów, tanie i łatwo dostępne narzędzie do magazynowania energii rozwiąże problem znacznie szybciej i pozwoli zamknąć trucicieli. Osobiście uważam, że problem co2 w Polsce powinien być na drugim miejscu, po problemie likwidacji innych zanieczyszczeń powietrza, redukcja tych zanieczyszczeń także wpłynie na zmniejszenie emisji CO2.
 6. Domy że styropianu buduje się od dawna, blok styropianu z betonem i zbrojeniem w środku, tutaj odmianą jest kształt, o lepszych właściwościach wytrzymałościowych na trzęsienia. Jakoś nie widać by te domy się paliły lub rozpuszczały, w środku jest tynk z gipsokartonu, na zewnątrz normalny.
 7. Szukam i nie mogę znaleźć - gdzie piszą o wodzie ekstrapolarnej? “This new method that we tested to be effective only uses super-heated water in a pressurized container,” https://news.uoguelph.ca/2017/06/red-onions-pack-cancer-fighting-punch-study-reveals/ Pośrednio taka woda ma inne cechy związane z polarnością niż woda w temp. pokojowej, ale przegrzana woda więcej wyjaśnia. https://en.wikipedia.org/wiki/Superheated_water
 8. Wstępnie wystarczy do obniżenia temperatury wyeliminowanie pyłów ze spalania, szczególnie sadzy, podobno ograniczy to efekt cieplarniany o 20%, do tego części pojazdów o niewłaściwych parametrach spalania (nie wspomniawszy o pozytywnym efekcie zdrowotnym). Takie zmiany jakie są wymyślane są niebezpieczne i tylko teoretyczne, wszystkich skutków nie można przewidzieć. Za część efektu cieplarnianego odpowiadają ekolodzy protestujący przeciwko elektrowniom atomowym. I czemu nie są bardziej popularyzowane elektrownie typu CANDU? - moim zdaniem bezpieczniejsze i tańsze w sumarycznych kosztach. Przełomem mogą być mini elektrownie atomowe, o ile w ogóle wejdą.
 9. Prosta i tania metoda, dobra nawet jako placebo, ale od kiedy to dżudocy wykonują serie kopnięć, w źródle jest " tae kwon do". I można by linki dodawać do artykułu, a nie serwisu, za parę dni zmieni się strona główna i trudno będzie znaleźć. http://www.theatlantic.com/health/archive/2012/09/study-athletes-perform-better-under-pressure-when-they-make-a-fist-with-their-left-hand/262605/
 10. Witam, Bomba Little Boy miała długość 3 metrów, średnicę w najgrubszym miejscu 71 cm i ważyła 4035 kg, choć ładunek uranu ważył zaledwie 64,1 kg (z czego jedynie około 0,8 kg U-235 uległo rozszczepieniu w trakcie wybuchu). Bomba Fat Man, zrzucona na Nagasaki zawierała zaledwie 6 kg sztucznie otrzymanego plutonu-239 (wydajność Fat Man wyniosła podczas testów 17 %, energia wybuchu i była równoważna około 20 kilotonom trotylu) - co daje 84TJ. www.wikipedia.org Ale masz rację, w artykule pewnie chodzi o idealną syntezę, co z 1g daje 90 TJ, a Little Boy niecałe 70TJ (z 1 kg 9x1016 J.) O ile się nie mylę. Pojazd poruszany napędem Warp nie przekracza prędkości światła, chociaż dociera na miejsce szybciej od niego. Zakrzywia przestrzeń w ten sposób (albo zagęszcza), że odległość staje się mniejsza.
 11. Warto dodać, że Nook jest zgodny z formatem polskich księgarni, obsługuje Adobe DRM, dziwi mnie czemu np. Empik już nie zawarł z nimi sojuszu.
 12. Skoro cywilizacje świata GW podróżują pomiędzy gwiazdami, to bezsensem ekonomicznym byłoby wyciąganie żelaza (o ile w ogóle żelaza) ze studni grawitacyjnej, szybciej i taniej byłoby przystosować coś co już jest w przestrzeni.
 13. Witam wszystkich, wejdę teraz daleko w fantastykę - czy efektu pola nie wywołałoby silne zakrzywienie czasoprzestrzeni wokół statku.
×
×
 • Create New...