Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Del_Fin

Users
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About Del_Fin

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Tylko że zwężenie naczynia następuje poprzez proces powstawania płytki z miażdżycowej z lipidów w tym cholesterolu wewnątrz ściany tego naczynia krwionośnego a nie poprzez osadzanie się cholesterolu z przepływającej krwi. Więc poziom cholesterolu we krwi nie ma wpływu na powstawanie miażdżycy. Nie mam nic przeciwko zielonemu jedzeniu, ale faszerowanie sie do tego jakimiś tabletkami to już gruba przesada.
 2. Jak dla mnie ta moda na "zdrowy styl życia" to jedna wielka manipulacja. Tak jak w tym artykule jest napisane, jesteśmy genetycznie zaprogramowani do spożywania takich pokarmów. Dlaczego? Bo są dla nas dobre. Jeżeli coś nam smakuje to znaczy że jest zdrowe. Moim zdaniem ta cała moda na jedzenie sałatek i "zdrowe odżywianie" to manipulacja ze strony firm farmaceutycznych, które zbiły fortunę na suplementach diet i właśnie tych tabletkach ze statynami. Wciskają ludziom ściemę o jakimś złym i dobrym cholesterolu co jest totalną głupotą bo cholesterol jest tylko jeden, a ludzie w to wierzą bo już się tak utarło i nikt nie mów inaczej. Chciałbym też zobaczyć jakieś konkretne badania, które faktycznie pokazałyby jaki jest związek między otyłością, poziomem cholesterolu a zawałami serca, bo szczerze mówiąc to jest już uznane za pewnik, że jak ktoś ma wysoki cholesterol to pada na zawał ale na ofiarami zawałów są też przecież ludzie z normalną posturą. Moim zdaniem wystarczy mniej jeść (nie ważne co) i więcej się ruszać (nieważne jak) żeby zdrowo żyć, cholesterol nie ma nic do gadania.
 3. Przecież Kościół nie twierdzi, że Całun Turyński jest autentycznym całunem, w który zawinięto Chrystusa po śmierci bo nie ma na to dowodów. Jednocześnie nie zaprzecza, że jest prawdziwy bo też kategorycznie do tej pory tego nie stwierdzono. Póki co żadnego konfliktu raczej z tego powodu nie będzie. I dobrze bo po co?
 4. Podejrzewam że to taki chwyt pod publiczkę. Nie bez powodu "wprowadzają" ten system tuż przed procesem.
×
×
 • Create New...