Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Szkoda Mojego Czasu

Users
 • Content Count

  223
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Szkoda Mojego Czasu last won the day on April 20 2020

Szkoda Mojego Czasu had the most liked content!

Community Reputation

-2 Poor

About Szkoda Mojego Czasu

 • Rank
  Gwarek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Mariusz Błoński Uprzejmie proszę o ograniczenie działalności trola i hejtera na Twoim forum. Ignorowanie zachowań jak powyższe nie tylko źle świadczy o moderacji treści kierowanych "ad personam", ale też jest przepustką do dalszych takich zachowań i eskalowania przemocy słownej pod adresem innych piszących. Przeglądając forum dostrzegłem, że ww trol usiłował "gnoić" wielu rozmówców. Ze mną mu się nie uda, ale myślę, że rozmowy bardzo tracą, gdy są tak hejtowane.
 2. Sławko, ja zakładam, że czytelnicy KW chodzili jednak do szkoły i znają historię kolonizacji na tyle, bym nie musiał dawać takich linków :-) Myliłem się niestety. Czy znów zostanę poproszony o linki, gdy napiszę, że ludy tubylcze zostały wytępione głodem, salmonellą, ospą, dzumą i alkoholem? Tego juz dzisiaj nie uczą w podstawówce? Naprawdę muszę linkować? Muszę linkować, że wielkie koncerny wydobywcze mają swoje prywatne "armie", którymi utrzymują porzadek wśród tubylców na całym świecie? Tych armii oczywiście nie ma na oficjalnych listach płac, ale czy to dziwne, że ich tam nie ma? PS nie rozmawiamy o minusach ale o trolingu i usilnych próbach dezawuowania; o umniejszaniu, podchodach i insynuacjach; o poklepywaniu po ramieniu przy równoczesnym pisaniu do rozmówcy "dzieciątko". O tym mówimy - to jest trolowanie. Jestem na to całkowicie odporny, ale warto uwypuklać takie nieetyczne zachowania na bądź-co-bądź dobrym forum. W przeciwnym wypadku pozostaną tu jedynie klakierzy. :-)
 3. Przytoczone badanie ma swoją drugą stronę: autorzy cicho zakładają, że kobieta homo sapiens, sprzed okresu wymiany genów, była bardziej podatna na komplikacje ginekologiczne. To brzmi odrobinę niespójnie ze zdolnością sapiensa do zajmowania nowych przestrzeni i jego "przewagami" wobec neandertalis. To badanie w pewnien sposób sugeruje, że sapiens wygrał ewolucyjnie, mimo że jego kobiety rodziły mniej, szybko umierały, a dzieci miały więcej wad okołoporodowych. PS Nie rozumiem tej dziewiętnastowiecznej maniery ciągłego przedstawiania ludzi pierwotnych w postaci rozczochranych i wiecznie brudnych "małp". Jeśli popatrzymy na dowolne współczesne plemiona pierwotne, to widzimy, że są czyste, zadbane i uczesane. W ramach swoich etnicznych zwyczajów oczywiście. Dlaczego wciąż dzieciom się wmawia, że neandertalczyk był brudny jak świnia i miał debilne spojrzenie "spode łba"? Po co "nauka" stosuje takie manipulacje?
 4. @Astro Twój poziom obłudy i insynuacji oraz nieustające próby umniejszania innym na forum kwalifikuje cie (moim zdaniem) do zablokowania ci konta. I nie życze sobie spoufalania się.
 5. Widzę, że mam na forum swojego prywatnego trola, który poluje na moje wypowiedzi i tylko szuka sposobu, by postawić minus przy wypowiedzi. Żałosne. Ale jakże ludzkie. :-)
 6. Doskonale zrozumialeś. Dziękuję. Jestem w szoku, gdy czytam takie głupoty jak zdanie @Albert. Od razu widać zerowy poziom wiedzy @Albert'a w temacie rozpijania Aborygenów przez firmy wydobywcze (za cichym przyzwoleniem rządu). Ten drugi mendrek niestety też nie grzeszy wiedzą i oczekuje wygłaszania wyłącznie poglądów zgodnych z ogólnie przyjętym mainstreamem. No jaja :-) Panowie - wstajemy i wszyscy klaszczemy; ma być "zgodnie" i jedynie w linii partii. Aparatczyki są wszędzie. :-)
 7. Dostarcza im alkohol za pół ceny? Jego żona z kolei nie wie z kim zaszła w ciążę, bo też jej wtedy w domu nie było.
 8. Piszę bardzo na poważnie, bo mam wrażenie, że nie przeczytałeś wytłuszczenia, w którym piszę (po raz trzeci teraz), że brak badań, a Ty mimo wszystko sie ich domagasz. Ale skoro nalegasz: kilka tygodni temu M Błoński umiescił tu art o szczepionce na polio. Tam jest wyjaśnione jak ożywają wirusy atenuowane. Nie szukaj podręczników (nazywają się np "Wakcynologia", Wirusologia, itp), ale zwyczajnie połącz kropki. Jeśli ten art mówi, że wirusy mogą rekombinować interferencyjnie, a np poprzedni mówi, że wirus w szczepionce może ożyć, to po prostu połącz kropki. Używaj czasem swojego aparatu poznawczego. Jeśli będziesz bazował na linkach, to będziesz tylko zbierał informacje, a nie umiał ich agregować. Agreguj: jeśli masz dwa wirusy tej samej grupy i oba są w ciele aktywne w tym samym czasie, to mogą interferować. To znajdziesz w każdym podręczniku. Dokladnie o tym jest ten artykuł: dwa wirusy np w świni mogą interferować. A skoro mogą w świni, to mogą w Tobie. Dlatego nie ma znaczenia czy oba złapałeś na raz. Znaczenie ma czy oba są aktywne. Weź choćby HPV i EBV (albo co tam zechcesz) - one są aktywne dziesiątki lat (w rzutach). No i mając je w miliardzie chorych, wszczep tej populacji szczepionke na brodawczaka (zakładam w celach dydaktycznych, że to wirus atenuowany). Będzie jak z tymi świniami - w końcu u kogoś interferują. Potrzebujesz opinii jakiegoś papieża, by to rozumieć?
 9. Spór mnie nie dziwi - spieranie się darmozjadów, to najlepszy sposób na wyciąganie dotacji z naszych podatków. Są w tym dobrzy (prawie jak adwokaci). No i aspekty polityczno-propagandowe też trzeba uwzględnić w tym sporze. To co napisałem, to w pełni mój prywatny dorobek. Cieszy mnie, że ktoś to też widział/widzi. Nie piszę więcej, bo wyraźnie idziemy w innych kierunkach, a Twój kierunek znam. Za Austina dziękuję - może się kiedyś przyda.
 10. Błękitni Tuaregowie? a może Haziru (Chaziru - Chazar'u)? Gdzie nie popatrzę to mam skojarzenia :-)
 11. Jak niedawno pisałem wiele chorób wyeliminowano, bo gospodynie, ktore wcześniej szły "od obory do dzieci" zaczęły stosowac zasady higieny. Niestety - co widac w każdym kraju z epidemią - tej zasady dalej nie stosują medycy. Widocznie nie rozumieją treści wykładów (albo boją sie bezrobocia). Biorąc pod uwagę choroby lekooporne oraz te o bardzo długim czasie wylęgu (np żółtaczki) chyba nie przesadzę, jeśli założę, że to służba zdrowia jest źródłem tej patologii. BTW Kolega kiedyś podesłał mi badania dotyczące składu patogenów na ścianach w jednym z krakowskich szpitali. Tam były patogeny wszystkich istniejących w Europie chorób, nawet takich, które oficjalnie już nie występują w Polsce (cholera, dzuma,...). BTW2 Dostałem informację (nie ujawnię źródeł), że jest całkiem istotna grupa pacjentów, u których testy genetyczne na Sars2 wychodzą dodatnie ponad 2 mce z rzędu.
 12. Nie tak prosto. Grody Czerwienskie (czyli - de facto - Ruś Czerwona) to okres przedpiastowski. Stąd właśnie nazwa tej Rusi: od czerwia i od barwnika z niego pozyskiwanego oraz od sukna na Rusi barwionego (sprzedawanego wojskom i purpuratom na południe). To było ogromne źródło dochodu dla hodowców czerwia i ogromne źródło bogactwa mieszkańców. Stąd mamy w języku polskim takie pozostałości jak Krasnal i Krosno, a w rosyjskim krasnyj i krasiwyj. O jakiej drużynie mówisz? (pytam, bo sam przytaczasz jedyny ponoć tekst za Moczulskim, w którym nic o tej drużynie nie ma) Ja nie znam tez żadnego tekstu, w którym byłaby mowa, że Wikingowie stanowili wiekszość drużyny. Dla mnie rola Waregów jest tylko jedną z hipotez. Pamiętam jednak tekst (niestety nie zacytuję skąd), że Ruś wystawiła nie drużynę, ale półmilionową armię. Drużyny to tak miały po 300-600 luda. Właściwie to bardziej były "straże przyboczne", będące równocześnie korpusem podatkowo-ekspedycyjnym. A co to ma do mojej wypowiedzi? Pisałem, że mnie to nie interesuje, a nie że nie ma zagadek. :-) Ale OK: jest jeszcze jedna zagadka historiii, którą śledzę - dlaczego Napoleon zawrócił spod Moskwy. Śledzę to, ponieważ był pamiętnik oficerski, który podawał w wątpliwość oficjalną wersję. Liczę, że kiedyś znajdę ciąg dalszy do tego pamietnika. Kończę ten wątek, bo nie mam nic więcej w nim do dodania.
 13. Czasem czytam i jakos trafiam na te mniej udane :-) Organizm Chazarów pogrzebał rajd czerwonoruski. Nie dziwota. Nie docenili północnej konnicy, krzywych szabel, kolczug i zdolności do wystawienia tak licznej armii. O faktach się nie dyskutuje , bo to fakty :-) Ale można pogadać o interpretacji: mogło być tak, że Mieszko nie miał najmniejszego zamiaru na zmiane wiary, ale po upadku Kaganatu zwyczajnie nie miał wyjścia, bo utracił "plecy"? :-) ...sprawa Jagiełły to już zupełnie inna bajka. Ten etap historii mnie nie interesuje, bo tam już nie ma zagadek. Wracając do ewentualnej mongoidalnej krwi Piastów - to łatwo sprawdzić. Pan na Kurozwękach wciąż Piastun. Dużo tej krwi pozostało w różnych rodach. To da się ustalić.
 14. Drogi Danielu, to sie robi od ...kilkudziesięciu lat. Nawet w naszej ojczyźnie są profesjonalne hodowle. Ale cieszę się, że kolejne pokolenia naukowców nie pozwalają by stare patenty odeszły do lamusa i Monsanto zastąpiło je nanopszczołami
×
×
 • Create New...