Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

w_i

New Users
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About w_i

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nikt nie zbadał na jaki czas zapamiętywali. Smartfony znacznie zmniejszają możliwości pamięci chwilowej, a od tej pamięci zależy również IQ.
 2. "Z kolei urządzenia takie jak smartwatche, które korzystają z podczerwieni, mogą mierzyć puls, ale nie ciśnienie." Od lat są opaski i smartwatche do pomiaru ciśnienia krwi, a ich precyzja jest zadowalająca.
 3. 0,27-0,67 wata z metra kwadratowego, to beznadziejnie mało. Ogniwo Peltiera jest znacznie bardziej wydajne już przy niewielkich różnicach temperatury. 25 cm2 ogniwa Peltiera przy różnicy temperatur sięgających tylko 30 st.C. potrafi dostarczyć prawie 52,5 mW mocy (150mA x 350mV), więc przy 1m2 wygeneruje 21 wat mocy, a to oznacza, że rozwiązanie znane od 199 lat (1821 r.) jest wydajniejsze ponad 40x od tego, co zostało opisane. Skuteczność rośnie wraz ze wzrostem różnicy temperatur.
 4. Zacznijmy od tego dzieciaku, że nie jesteśmy na ty. To co chciałem napisać, już napisałem.
 5. Wszystko dlatego, że mam już dość czytania o badaniach naukowych robionych przez nieodpowiednich do tego ludzi; tylko po to, żeby wykorzystać jakiś grant lub dofinansowanie. Wnioski takich "naukowców" coraz częściej są błędne lub na zbyt niskim poziomie, żeby mogły trafić do opinii publicznej, a jednak coraz częściej trafiają.
 6. 3grosze, musisz czytać ze zrozumieniem tekst jak i komentarze do niego, w przeciwnym wypadku nie będzie dyskusji. Prowadzę badania naukowe, przebywam wśród takich ludzi, czytam ich prace naukowe jak i wnioski, więc wiem co mówię/pisze.
 7. "Nowi" naukowcy wyciągają czasami absurdalne wnioski na poziomi bystrych inaczej, żeby nie powiedzieć "idiotów". Może być całkiem inaczej. Ci co robią długie drzemki, są po prostu bardziej zmęczeni, co w konsekwencji wprowadzi po latach do problemów kardiologicznych. Większe zmęczenie może być wynikiem dłuższej lub cięższej pracy, co wiąże się z większym wysiłkiem, wypijaniem większej ilości kawy, krótszym snem i tysiącem innych zdarzeń powiązanych.
×
×
 • Create New...