Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Felipesku

Users
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Felipesku

 1. Jest to próba odpowiedzenia na pytanie napisane w danym języku (matematyka) mającym konkretne "słowotwórstwo", a więc mającym odgórnie określone ograniczenia. Nic więc dziwnego, że odpowiedzi na najskrytsze pytanie nie będzie tam można znaleźć. Chciało by się wiedzieć wszystko lecz nie będzie dane w tym systemie myślowym. Czas na zmiany.
 2. Tak więc badania naukowe mówią nam abyśmy nie wychodzili na słońce gdyż ono powoduje nowotwory. Po czym okazuje się, że słońce jest wyzwalaczem produkcji witaminy D w organizmach zwierząt czyli chroni przed nowotworami. Ciekawy paradoks. Acha i dziękuję pewnej osobie która stawia minusy do moich wypowiedzi, jesteś mistrzem.
 3. Można było auto spryskać sprayem który nie pozwoliłby na rozpadanie się elementów w tak szybkim tempie. Poza tym zgadzam się z przedmówca, jest to zwykle smieciowanie przestrzeni kosmicznej.
 4. Ciekawe spostrzeżenia. Nie wykluczam oczywiście i takiej możliwości, że woda była z nami od początku, zaznaczam tylko, iż to nie jest jedyne możliwe wyjaśnienie. Argumentem niech będzie fakt, iż na sam początek naszej rozmowy łapałeś mnie za słówka "H2" zamiast oczywistego H. Czepiasz się też kolego i brniesz w niepotrzebne kłótnie aby udowodnić coś sobie chyba... bo mnie mało to obchodzi. Nie lubię tego typu ludzi i mam do tego prawo. Ale miło mi, że czujesz się zagrożony i atakujesz
 5. Omnibusie, idź się bawić do innej piaskownicy bo cię zwyczajnie nie lubię. Jesteś typem człowieka z którymi w życiu chcę mieć jak najmniej wspólnego.
 6. Wiesz, po prostu wychodzę z prostego założenia, jeśli debatujesz z idiotą, to jest ich już dwóch. I wprost zaznaczam, iż sprzeciwiam się zaczepkom tego typu. Jeśli myślisz, że zjadłeś wszystkie rozumy to jeszczce nie znaczy, że jesteś inteligentny.
 7. Oj mordko, nie zamierzam debatować z tobą skoro nie potrafisz spostrzec prostych błędów, które nie powinny mieć wpływu na treśćwypowiedzi. Oczywiście, że chodziło o wodór a nie nie H2. Szkoda mi już więcej czasu na ciebie. Powodzenia. btw. To, że planety mają różne procentowe składy to zupełnie inny temat. Trzymaj się tematu następnym razem to może pogadamy.
 8. Dodatkowej wiedzy nigdy za wiele, dzięki. Mi natomiast chodzi o to, że nie wierzę w teorie mówiące iż Ziemia była kiedyś sucha i wodę przyniosły asteroidy. Faktycznie bardziej prawdopodobne jest, że woda była tu od początku, ale biorąc pod uwagę ilość wodoru w słońcu moża podejrzewać, iż nasza planeta także miała podobny skład procentowy z tym, że więcej tlenu i stąd mogła powstać woda i wcale nie musiała być od samego początku. W skrócie chciałęm powiedzieć, że wody nie musiało być od początku, ani nie musiała skądś przybyć bo prawa rządzące wszechświatem dbają o to aby powstała z wiadomych pierwiastków. Taką ja mam teorię. Ot tyle, kłąniam się.
 9. Tak, jednak Słońce składa się z H2 a nie z wody więc wiadomo jakich pierwiastków było dużo podczas tworzenia układu słonecznego. Wody nie było.
 10. A czy może gazowa wodorowo tlenowa atmosfera która dostała samozapłonu pod wielkim ciśnieniem nie byłaby też wyjaśnieniem i to bardziej prawdopodobnym?
 11. Tak trochę wkradł się błąd, gdyż chodziło nie o Quake lecz .kkrieger który zajmuje 96kb a nie 200-300MB i oczywiście tekstury są generowane proceduralnie co nie zmienia faktu, że dane można przetrzymywać w różnej formie.
 12. Niezła bajka... sam na własne oczy 2idziałem upakowanego Quake III w 64kb... demo scene. Nowe typy kompresji pozwolą przechować nieskończenie wiele danych w pojedyńczym małym pliku wielkości kilku kilobajtów... algorytmy ewolucyjne... jeśli jeszcze idealne nie istnieją... to powstaną.
 13. Nazwa incognito mowi sama za siebie, śledzenie ma być usunięte z kodu a kara jest zbyt niska, ktoś powinien iść siedzieć bo kasa to za mały straszak.
 14. Wygląda to na lukę pozwalającą na dostęp do pamięci i możliwość wykonania kodu... dlaczego nie uruchomic po prostu każdej apki jak systemu wirtualnego z ograniczoną wytyczoną pamięcią... zapomnieliśmy co to wirusy.
 15. Tak... ale już nakładające się na siebie prawdobodobieństa powinny skłonić do zastanowienia... " Tam gdzie myślenie pewnych osób się kończy, tam innych dopiero się zaczyna" - Ja.
 16. Czy pomoże mi ktoś zrozumieć na przykładzie jak jedna osoba nieszczepiona może zagrażać milionowi osób zaszczepionych? Teraz przypuśćmy ze ta jedna nieszczepiona osoba choruje... co z tego wynika skoro reszta jest szczepiona?
 17. Bardzo ciekawe podejscie... komercjalizowanie testow wirusow, chorob. Niebawem tum sposobem wypromujemy mode na tworzenie wirusow tyljo po to aby sprzedac teaty i szczepionki... brawo.
 18. Imbecylizm... nie znamy sie do konca ale cos bedziemy tam probowac co nie wiadomo jakie bedzie mialo skutki... lepiej przeniesc choc czesc raf w chlodniejsze mejsca.
 19. Ludzie jak jacys obcy... nie potrafia sie adoptowac do panujacych warunkow... tylko szczepionki i szczepionki.
 20. A superkomputery to co w tej chwili robia? Jakie zadania im na najblizszetygodnie przydzielono i jakie mialy w poprzednich tygodniach tak wazne zadania, ze potrzeba mocy obliczeniowej uzytkownikow domowych? ... XXI wiek a nawet nie obmyslono jeszcze sposobu na unieszkodliwienie bakterii powodujacych pruchnice zebow... od ilu wiekow??? Ale znajda na szybko sposob na unieszkodliwienie wirusa !.... To jest żart chyba jakis co sie na tym swiecie dzieje. Proponuje zwiekszyc moc anten gsm.
 21. Teraz to troche za pozbo na tego typu badanie, trzeba bylo je wykonac przed wprowadzebiem plastiku na rynek. Teraz skupilym sie na usuwaniu plastiku ze srodowiska... zasoby ktore posiadamy pozwalaja wytworzyc maszyny w ilosciach ktore usuna plastik z oceanow w rok... ale przeciez kapitalizm ukochany i bardziej sie oplaca truc niz wspierac i naprawiac... ahh kochani kapitalisci czy juz widzicie kim sie stalismy? PS. tez nie lubie tonu moich wypowiedzi !p
 22. Zastanawiajacy jest fakt, iż w XXI wieku mając do dyspozycji komputery i maszynowe uczenie nie potrafimy szybko znaleźć antidotum nawet na bakterie jamy ustnej, nauka jest bardzo rozwinieta jednak kapitalizm skazuje nas na porażkę bo po prostu nikomu się to nie opłaca... świat już upadł tylko jeszcze nie poczuliśmy tąpnięcia. Dziękuję za uwage.
×
×
 • Create New...