Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

lanceortega

Users
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

lanceortega last won the day on August 30 2020

lanceortega had the most liked content!

Community Reputation

10 Pretty Good

About lanceortega

 • Rank
  Górnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zgodnie ze sposobem działania kapitalizmu te łuski gryczane (odpad!) będą dodawane do pojedynczego typu pieczywa w ofercie - które jako zdrowsze bedzie sprzedawane 2x drożej niż przeciętne - lub będą sprzedawane osobno jako rodzaj otrębów kosztujących co najmniej tyle, ile cały przeciętny bochenek chleba.
 2. Musiał prowadzić niezdrowy tryb życia z małą ilością ruchu, stosować złą dietę z "całą tą chemią..." ;-)
 3. Bezmyślna, bezpośrednia kalka z języka angielskiego. Angielski trylion to nasz bilion! Pikosekunda to 1/10¹² sekundy.
 4. Dokładnie o to chodzi. Gdy zna się mechanizm zależności to można opracować sposób na jej wzmocnienie i na jej osłabienie. I zastosować zależnie od potrzeby.
 5. Zdecydowanie Epsteina-Barr, po polsku. Natomiast zamiana SM na MS nie wydaje się kolosalnym błędem, bo w literaturze światowej funkcjonuje anglicyzm Multiple Sclerosis (MS).
 6. Nieporozumienie. Mutacje są losowe bo losowe jest ich pojawienie się, natomiast niektóre fragmenty genomu są bardziej podatne na ich wystąpienie i brak naprawy. Przypomina to znów słynny problem survivorship bias. Utrwalone i wykrywane podczas badań mutacje np. w housekeeping genes muszą być rzadkie, bo każda zmiana jest potencjalnie letalna - jeśli więc wystąpiły mutacje to ich ofiar już nie ma i ich się nie bada☠️
 7. "Nasze badania prowadzone były na organizmie kijanki Danio pręgowanego." Naprawdę? Danio pręgowany to rybka a nie płaz. Zatem ma stadium larwalne, ale nie jest to żadna kijanka.
 8. Koniecznie należy pamiętać, że taki proces przeniesienia miasteczka to nie tylko wzmiankowany koszt 100-200 mln $ USA, ale też dodatkowe emisje gazów cieplarnianych, co pogłębi problem innych miasteczek.... I koło się zamyka.
 9. Brak podstaw, by traktować Słońce jako źródło punktowe. Nie da się utrzymać stałej pozycji takiego satelity Ziemi (zasłony) bez użycia silników - poza punktem libracyjnym (Lagrange'a) L1. Średnica zasłony musiałaby być zbliżona do średnicy Ziemi - nieosiągalne dla ludzkości na razie.
 10. To dobra dla ludzkości wiadomość. Ake bylibyśmy idiotami opierając na tym swą strategię walki z globalnym ociepleniem.
 11. To są wieści, które mają realne przełożenie na przyszłość ludzkości. I powinny być prezentowane na pierwszych stronach gazet. A nie np. wyniki sportowe.
 12. Cenię swobodę wypowiedzi i wolność słowa. Banuję tylko i wyłącznie za używanie argumentów ad personam - jednak czynię to konsekwentnie bez wyjątków.
×
×
 • Create New...