Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

lanceortega

Users
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

lanceortega last won the day on August 30 2020

lanceortega had the most liked content!

Community Reputation

10 Pretty Good

About lanceortega

 • Rank
  Górnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To dobra dla ludzkości wiadomość. Ake bylibyśmy idiotami opierając na tym swą strategię walki z globalnym ociepleniem.
 2. To są wieści, które mają realne przełożenie na przyszłość ludzkości. I powinny być prezentowane na pierwszych stronach gazet. A nie np. wyniki sportowe.
 3. Cenię swobodę wypowiedzi i wolność słowa. Banuję tylko i wyłącznie za używanie argumentów ad personam - jednak czynię to konsekwentnie bez wyjątków.
 4. Pożywienie zawierające izoflawony niewątpliwie zawiera także mikroorganizmy żerujące na tych związkach. Tak, jak na winogronach żyją drożdże żerujące na cukrze gronowym. Kluczowewydaje się włączenie do diety nie tylko gotowanych (przez to sterylnych) ale też jednocześnie DOMIESZKI surowych roślin strączkowych, orzechów...
 5. Wspaniała wiadomość. W oparciu o tę publikację szykuje się wielki przełom. Nie mogę się doczekać.
 6. Wkrótce wydajność paneli spadnie, gdyż zostaną pokryte mnóstwem guana. Ptaki morskie i nadbrzeżne zrobią sobie bezpieczną miejscówkę z dala od drapieżników. Bodaj Tajwan ma ten problem ze strony czapli (foto).
 7. Chodzi o tzw. czapeczkę (ang.: cap) czyli ciąg nukleotydów zaczynający każdy mRNA opuszczający jąderko w kierunku cytoplazmy.
 8. Wskutek ciągłego rozszerzania na przestrzeni lat promień obserwowalnego Wszechświata to obecnie ok. 46 mld l.ś. i w takiej odległości są obecnie obiekty, które swe światło wypromieniowały ok. 13-14 mld lat temu.
 9. "Naukowcy odkryli, że do ekspresji wszystkich tych genów dochodzi w podwzgórzu, obszarze odpowiedzialnym za łaknienie i metabolizm." Czy można wyciągnąć wniosek, że w skłonność do otyłości zamieszane jest uczucie głodu (łakomstwo) a nie po prostu inne tempo metabolizmu niezależnie od tego ile i co się zjada?
 10. Jeśli nagle pogorszenie zdrowia pojawiło się kilka minut po zaszczepieniu i nie było poprzedzone innym działaniem (jak zjedzenie orzeszków ziemnych) to można podejrzewać związek ze szczepieniem. Tymczasem te zgony wystąpiły wiele dni po przyjęciu szczepionki. W międzyczasie zaś te osoby jadły i piły różne rzeczy, niektóre zażywały rozmaite lekarstwa, paliły tytoń lub nawet marihuanę, piły alkohol...
 11. O ile zakażenie CovID-19, a tym bardziej ciężki przebieg choroby jest łatwo stwierdzić, więc także śmierć chorego po iluś dniach zaostrzania się burzy cytokinowej, o tyle bezpośrednie powiązanie zgonu (zwłaszcza nagłego u osoby zdrowej) osoby która zaszczepiona została ileś dni lub tygodni wcześniej jest bardzo naciągane. Zresztą, zapewne myślisz, że współczesna nauka działa jak paczka licealistów....
 12. Wszyscy, którzy zmarli byli jakiś czas po posiłku. Stąd wniosek, że się zatruli? I każdy czym innym? Nie, fakt zaszczepienia nie oznacza, że śmierć ma z nim związek pośredni, a tym bardziej bezpośredni.
 13. Trzeba pamiętać, że w tamtych czasach ludzie żyjący zdrowo nadal wdychali smog przez dziesięciolecia, wielu z nich paliło tytoń.
×
×
 • Create New...