Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

lanceortega

Users
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About lanceortega

 • Rank
  Fuks

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 1) Jest to interesujące. Pamiętam 20% - z jakiegoś innego źródła. 2) RAF nie miał czasu na szkolenie nowych pilotów w krytycznym momencie Bitwy o Anglię. Przeceniana jest potęgą Anglii w tamtym okresie o czym świadczy choćby "siła" i wyposażenie Korpusu Ekspedycyjnego mającego w 1940 r. pomóc Francji.
 2. Jeśli dobrze rozumiem, począwszy od umownej chwili t=0 najpierw nastąpiła opisana przez Gutha inflacja, a "dopiero" (ułamek sekundy) po niej nastąpiło zjawisko powszechnie zwane Wielkim Wybuchem. Pomiędzy nimi nastąpiła jeszcze faza BBN. W polskim artykule błędnie zaniedbano inflację oraz BBN i konsekwentnie założono, że to sam Wielki Wybuch nastąpił w chwili t=0 I stąd sformułowanie "przed Wlk. Wybuchem". Czy mam rację?
 3. Znów Malassezia!? Czy to nie jest kolejny dowód jak ważne jest dbanie i prawidłową i obfitą florę bakteryjną - zarówno zewnętrzną (nie aż tak częste mycie detergentami) jak i wewnętrzną (pałeczki kwasu mlekowego)?
 4. Ja zaś zwracam uwagę, że ważny jest jeszcze skład aminokwasowy tego białka. Na przykład z kolagenu czy żelatyny pożytku pokarmowego nie ma.
 5. Nareszcie, po kilkudziesięciu latach, się dowiedziałem skąd wzięło się tak wyjątkowo ukształtowane jezioro jak Hańcza.
 6. Największe wymieranie od czasu permu przy którym to słynne sprzed 65 mln lat było tylko kapiszonemn nijak nie pozostanie bez wpływu na jakość życia naszego gatunku. To, co się dzieje jest przerażające. Jak również to, że wszelkie symulacje wskazują, że mamy 12 lat na "powrót do średniowiecznego stylu życia" (z dodatkiem elektryczności pochodzenia odnawialnego) by zatrzymać te straszne zmiany w przyrodzie.
 7. To nie do końca tak. Nowotwory straszliwie się różnią. Nawet te, które laicy biorą za takie same mają różne odmiany. W rezultacie niemal każdy przypadek nowotworu trzeba(by) leczyć czymś innym. Nie umiemy produkować aż tylu różnych leków. Szuka się czegoś wspólnego dla przynajmniej kilku odmian nowotworów a to również niełatwe zadanie.
 8. Zgadza się. Ale tak działa kapitalizm i silnie spokrewniona z nim ludzka natura: każdy chce zarobić jak najwięcej ale uniknąć odpowiedzialności. Nie znam się. Ale czytałem, że bez uprawnień root antywirus g....o może zdziałać. I oby nie była to prawda!
 9. Warai Otoko Ja także domyślam się, że może chodzić o zmiany epigenetyczne. Jednak biorąc pod uwagę ubogą wiedzę genetyczną i nieznajomość istnienia DNA przed wojną, Łysenka nie mógł też znać mechanizmu dziedziczenia cech nabytych. Niemniej jego eksperymenty (w 99% błędne) w tym akurat przypadku zdają się mieć coś do powiedzenia.
×
×
 • Create New...