Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

jabadabaduuu

New Users
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About jabadabaduuu

 • Rank
  Fuks
 1. Dawno nie czytałam takich głupot. ICHO powinno się dokształcić z funkcjonowania przemysłu farmaceutycznego. HCQ dostępny jest za grosze, nie jeden rozpuszczalnik kosztuje drożej niż ta substancja aktywna. Poza tym każdy wykształcony chemik syntetyk jest w stanie zrobić analizę retrosyntetyczną i dojść do tych samych substratów co ten ich program. Gdyby wytwórca miał kupować surowce w Sigmie to poszedł by z torbami. Co więcej, w każdej firmie farmaceutycznej zajmującej się na poważnie syntezą pracownicy mają odpowiednie bazy danych tj. SciFinder, Reaxys, dzięki którym nawet osoba niewykształcona jest w stanie znaleźć odpowiednie i jak najbardziej opłacalne metody syntezy poszukiwanych cząsteczek. Należy też rozumieć różnice pomiędzy PATENTEM a zgłoszeniem patentowym, jak i również kwestie obowiązywania praw własności intelektualnej. Ubolewam nad taki niskim poziomem polskiej nauki i przestaje dziwić mnie fakt, że jako naród nie byliśmy w stanie wprowadzić na rynek ani jednego oryginalnego leku.
 2. Serio, dopiero się teraz dowiedzieli, że efekt enropowy rządzi światem również DNA?
 3. Każdy kto choć raz był pacjentem oddziału szpitalnego zdaje sobie sprawę w jaki sposób lekarze i pielęgniarki dbają o higienę, a raczej jak o nią nie dbają. Na ścianach licznie porozwieszane tabliczki z instrukcjami dot. mycia rąk, dezynfekcji sprzętu, zakładania rękawiczek podczas kontaktu z pacjentem itd. - tylko co z tego, jeśli personel medyczny tego nie przestrzega, a nawet powiem więcej, nie rozumie zagrożenia wynikającego z nie wykonywania podstawowych procedur higienicznych. Pacjent nawet jeśli jest świadomy, że pielęgniarka, czy lekarz nie zachowuje należytej higieny to i tak w większości przypadków nie zwróci jej/jemu uwagi - nie upomni bo przecież nie wypada. Pacjentów z lekoopornymi mikroorganizmami kładzie się do wspólnej sali z pacjentami z immunosupresją. Personel medyczny nie ponosi żadnych konsekwencji w przypadku zakażenia pacjenta, a tym samym narażenia go na utratę zdrowia i życia. Kwestie obecności ognisk epidemicznych są zatajane nie tylko przez lekarzy, czy szpitale ale również przez rządy. Co w takiej sytuacji ma począć pacjent.. czy rodzina pacjenta zmarłego właśnie na skutek zakażenia szpitalnego? Jeśli sami nie zadbamy o to, żeby personel medyczny wykonywał swoją pracę rzetelnie i z należytą starannością, to nikt o to nie zadba. Bądźmy świadomi swoich praw, kontrolujmy, upominajmy, czy nawet nagrywajmy takie przypadki zaniedbań i je nagłaśniajmy. To jedyna szansa na to, żeby pacjent w końcu zaczął być traktowany podmiotowo i profesjonalnie.
 4. Grubymi nićmi szyte... Peptydy mimo tego, iż mają sporo zalet w porównaniu do białek i przeciwciał to jednak są łatwo podatne na degradację proteolityczną, a zatem są mało stabilne. Ciekawe również czym jest ta silna toksyna, która w jakiś cudowny sposób będzie wybiórczo aktywna tylko wobec komórek nowotworowych, a zdrowe pozostawi nienaruszone?
 5. Ta publikacja z Nature Communication potwierdza rolę beta-amyloidu jako peptydu przeciwdrobnoustrojowego - aktywowanego podczas infekcji wirusowych, bakteryjnych, czy grzybiczych. Wciąż jednak nie wiadomo, dlaczego fizjologiczne mechanizmy obronne zaczynają oddziaływać patologicznie na komórki nerwowe.
×
×
 • Create New...