Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Szaman

Users
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Szaman

 • Rank
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. krzysiek: Śledzenie IP to pikuś w porównaniu ze śledzeinem adresów stron, URLi i nazw ściaganych plików. To duużo kosztowniejszy proces. Nie wystarczy czytanie nagłówka IP dla każdego pakietu, trzeba wgryzać się w protokoły HTTP, FTP, pewnie tez w inne. Wgryzanie się w HTTPS jest teoretycznie niemożliwe, a napewno nie może być legalne, bo byłoby to okropnym pogwałceniem wolności (providerzy mogliby logować hasła do internetowych kont bankowych). Dlatego większość stron juz przerzuciła się na HTTPS, także strony torrentowe. Czyli wymóg logowania protokołów z warstwy głębiej niż IP (HTTP, FTP etc), będzie nie tylko niezwykle kosztowny dla providerów ale także zuplenie dziurawy i nieefektywny. PS. Proponuje hasło: "Kto nie skacze, ten za acta, RY!, ŻY!, CH*J! :-)
 2. Oczywiście skończy się to tym, że w pirackiej wersji skorpion będzie na stałe wyłaczony, a w oryginalnej przez jakiś błąd skorpion się komuś aktywuje, i znów legalnie grający użytkownik będzie miał gorzej od tego co dla wygody sciągnąl pirata.
 3. Trzeba więc jeść krwiste stejki wołowe z bobem :-) (polecam do tego borowiki dla smaku )
 4. dzieci = darmowa siła robocza Slyszalem, że z takiego myślenia właśnie biorą się głodne dzieci w Afryce.
 5. To tak jakby rolnik sie chwalil ze ugasil juz w tym miesiacu 3 pozary na swoim polu
 6. Pewnie skończy się na tym, że będzie się sciągać mały programik ze strony w rodzaju goodbye-microsoft.com po uruchomieniu ktorego wszystko wraca do 'normy'
 7. Za takie pudelkowate tytuły usuwa się serwisy z RSSów
 8. BMI to bezużyteczny wskaznik, szczególnie kiedy ktoś uprawia jakiś sport. Po co więc opierać na nim badania? Z góry skazane są one na ogromne błedy.
 9. A ja za to bije brawo za "odnośnie do". Miło czasami przeczytać artykuł gdzie nie ma w tym zwrocie błedu :-)
 10. Gdy ja pójdę do lekarza to okaże się, że wszystkie fundusze NFZ zostały przetrzebione przez tych zatraceńców ;P
 11. Ludzie prowadzący niezdrowy tryb życia powinni płacić większy podatek zdrowotny niż Ci prowadzący zdrowy tryb. Ja już tyle lat płace na ubezpieczenie zdrowotne a jeszcze ani razu nie skorzystałem, no może oprócz wizyty u dentysty gdzie i tak zapłaciłem 50 zł dodatku do NFZ. A wszyscy śmieciożercy, palacze, niewyspane nocne marki i siedzący cały dzień na pośladach za moją kasę każdej zimy łażą po lekarzach i na recepte lekarstwa biorą.
 12. No zaraz zaraz, ale to nie jest przypadkiem tak, że mniejszy IQ powoduje, że człowiek je wiecej wysokoprzetworoznych pokarmów? Chociaż rzeczywiście, badania spadku 5 lat później może są już bardziej wiarygodne.
 13. Odwrotnie, wolne oprogramowanie jest bardziej kompatybilne z wolnymi komputerami niz zamkniete :]
×
×
 • Create New...