Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Zgred50

Users
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Zgred50

 • Rank
  Fuks
 1. Zgred50

  Ser korzystnie wpływa na insulinowrażliwość

  Testują to, co znane, na szczurach (jak niegdyś komunizm) jeno im się wyniki badań pomieszały. Żółty ser dla osobników z cukrzycą typu 2 jest wręcz zakazany - cukier we krwi rośnie jak na drożdżach. Chyba, że sery amerykańskie są inne - może sztuczne...
 2. Zgred50

  Kuba Rozpruwacz był Polakiem?

  140 lat temu nie było Polski, ale Żydzi (Aaron) byli i z zaboru rosyjskiego uciekali na zachód Europy. Taki on byl Polak, jak ja Rosjanin.
 3. Nie podoba mnie się to. Nisza żołądkowa, do której trafiać będą kilka razy dziennie kapsułki będzie kłuta w jednym miejscu. Jak ta część żołądka będzie wyglądała po latach - trudno przewidzieć. Aplikowanie insuliny podskórnie w fałdy brzuszne jest praktycznie bezbolesne. Bardziej tacy "naukowcy" ulżyli by ludziom chorym opracowując metodę bezinwazyjnego monitorowania poziomu cukru we krwi. Dotychczasowe kłucie palców i prymitywne "paski" powinny odejść do muzeum. Jednak podejrzewam, że to jest blokowane przez producentów „pasków”. Jeden pasek bez refundacji kosztuje ok. 1 zł.; zrefundowany 1 grosz. Proszę pójść po rozum do głowy.
 4. Zgred50

  Odkrywca DNA pozbawiony tytułów honorowych

  Prawda, jak zwykle, leży w środku. Ponieważ bezsprzecznie dowodzi się, że homo sapiens rozszedł się po świecie ze strefy równikowej - ciepłej, to łatwo dojść do wniosku, że intelekt tych osobników, którzy powędrowali na północ rozwinął się szybciej. Te osobniki, które z lenistwa chyba, pozostały w strefie ciepłej zatrzymały się w rozwoju. Wędrówki na północ rozwinęły umiejętności radzenia sobie z zimnem i wiatrem, z poszukiwaniem unikalnych roślin do wyżywienia, leków w końcu. Może to być jakimś argumentem na potwierdzenie tez Jamesa Watsona, z którymi w całości się zgadzam. A zgadzam się z doświadczenia, z pracy wśród kolorowych.
 5. Zgred50

  Templariusze zostaną zrehabilitowani

  Szanowny "Waldi", proszę o dopowiedzenie, co mieli wspólnego Templariusze z Inkwizycją? Jest takie stare przysłowie: Jak nie potrafisz, to się nie pchaj na afisz.
 6. Jak to się ma do obecnie stosowanych endoprotez - np. tytanowych? To ma się wstrzykiwać, czy inaczej wszczepiać niż endoprotezy? Teraz jest to bardzo skomplikowany zabieg operacyjny i bardzo ciężka dla pacjenta blisko roczna rehabilitacja. Co nowego ten wynalazek wniesie? Artykuł jest niepełny, niedokończony.
 7. Zgred50

  Spłonęło Muzeum Narodowe Brazylii

  @ex nihilo - te kraje, które nie są prymitywne i wiedzą jak się instaluje i konsewuje bardzo prymitywne zraszacze bimetaliczne.
 8. Zgred50

  Spłonęło Muzeum Narodowe Brazylii

  Wniosek: wartosciowe zbiory nie moga byc przechowywane w krajach prymitywnych.
 9. Zgred50

  Konkurencja dla zmywarki?

  120 minut trzeba "ładować", żeby korzystać przez godzinę? To chyba "patent" niemiecki a nie japoński.
×