Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Zgred50

Nowi użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O Zgred50

 • Tytuł
  Fuks
 1. Nie podoba mnie się to. Nisza żołądkowa, do której trafiać będą kilka razy dziennie kapsułki będzie kłuta w jednym miejscu. Jak ta część żołądka będzie wyglądała po latach - trudno przewidzieć. Aplikowanie insuliny podskórnie w fałdy brzuszne jest praktycznie bezbolesne. Bardziej tacy "naukowcy" ulżyli by ludziom chorym opracowując metodę bezinwazyjnego monitorowania poziomu cukru we krwi. Dotychczasowe kłucie palców i prymitywne "paski" powinny odejść do muzeum. Jednak podejrzewam, że to jest blokowane przez producentów „pasków”. Jeden pasek bez refundacji kosztuje ok. 1 zł.; zrefundowany 1 grosz. Proszę pójść po rozum do głowy.
 2. Zgred50

  Odkrywca DNA pozbawiony tytułów honorowych

  Prawda, jak zwykle, leży w środku. Ponieważ bezsprzecznie dowodzi się, że homo sapiens rozszedł się po świecie ze strefy równikowej - ciepłej, to łatwo dojść do wniosku, że intelekt tych osobników, którzy powędrowali na północ rozwinął się szybciej. Te osobniki, które z lenistwa chyba, pozostały w strefie ciepłej zatrzymały się w rozwoju. Wędrówki na północ rozwinęły umiejętności radzenia sobie z zimnem i wiatrem, z poszukiwaniem unikalnych roślin do wyżywienia, leków w końcu. Może to być jakimś argumentem na potwierdzenie tez Jamesa Watsona, z którymi w całości się zgadzam. A zgadzam się z doświadczenia, z pracy wśród kolorowych.
 3. Zgred50

  Templariusze zostaną zrehabilitowani

  Szanowny "Waldi", proszę o dopowiedzenie, co mieli wspólnego Templariusze z Inkwizycją? Jest takie stare przysłowie: Jak nie potrafisz, to się nie pchaj na afisz.
 4. Zgred50

  Eksperymentalna kość dla pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów

  Jak to się ma do obecnie stosowanych endoprotez - np. tytanowych? To ma się wstrzykiwać, czy inaczej wszczepiać niż endoprotezy? Teraz jest to bardzo skomplikowany zabieg operacyjny i bardzo ciężka dla pacjenta blisko roczna rehabilitacja. Co nowego ten wynalazek wniesie? Artykuł jest niepełny, niedokończony.
 5. Zgred50

  Spłonęło Muzeum Narodowe Brazylii

  @ex nihilo - te kraje, które nie są prymitywne i wiedzą jak się instaluje i konsewuje bardzo prymitywne zraszacze bimetaliczne.
 6. Zgred50

  Spłonęło Muzeum Narodowe Brazylii

  Wniosek: wartosciowe zbiory nie moga byc przechowywane w krajach prymitywnych.
 7. Zgred50

  Konkurencja dla zmywarki?

  120 minut trzeba "ładować", żeby korzystać przez godzinę? To chyba "patent" niemiecki a nie japoński.
×