Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Zgred50

Users
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Zgred50

 • Rank
  Fuks
 1. Niby wszyscy wiedzą, niby rządy także, ale nikt na świecie nie podejmie ryzyka zakazu produkcji tego świństwa. Biznes ponad wszystko! Przecież światowe gospodarki powywracały by się do góry nogami. Lepiej hołubić głupotę palaczy.
 2. Do: Tomasz Winter. Rojący się po internetach i telewizjach eksperci od wszystkiego natychmiast znajdą ripostę: przecież nawet przedszkolaki wiedzą, że woda w morzach jest słona dlatego, bo w niej się moczą śledzie! :):):)
 3. Miałem nadzieje, że nikogo nie obrażę, ale dzisiaj ludność jakaś drażliwa jest. Trudno... Jestem starym technikiem i mam w domu suwmiarkę. Ustawiam zatem 0,3 mm i widzę szczelinę. Gdyby taki nużeniec w tą szczelinkę wlazł, to zainfekowany człowiek - poskrobawszy się po głowie - miałby tego paskudztwa pełno pod paznokciami. I mógłby toto sobie pooglądać gołym okiem! A co mówić o współczesnych kobietach! Strach się bać... Jakoś Wikipedii nie ufam. Widzę szczelinę i sobie wyobrażam takiego robala... Skóra na głowie by się chyba ruszała! Może faktycznie ma 0,3 mm? Muszę kiedyś poskrobać się po głowie
 4. "Nużeńce mają około 0,3 mm długości i żyją w mieszkach włosowych". To mieszki włosowe są centymetrowe? 0,3 mm jest swobodnie widoczne gołym okiem. Ktoś przesadził, albo ostatnio bardzo modne niechlujstwo dziennikarskie podparte "kopiuj-wklej".
 5. Testują to, co znane, na szczurach (jak niegdyś komunizm) jeno im się wyniki badań pomieszały. Żółty ser dla osobników z cukrzycą typu 2 jest wręcz zakazany - cukier we krwi rośnie jak na drożdżach. Chyba, że sery amerykańskie są inne - może sztuczne...
 6. 140 lat temu nie było Polski, ale Żydzi (Aaron) byli i z zaboru rosyjskiego uciekali na zachód Europy. Taki on byl Polak, jak ja Rosjanin.
 7. Nie podoba mnie się to. Nisza żołądkowa, do której trafiać będą kilka razy dziennie kapsułki będzie kłuta w jednym miejscu. Jak ta część żołądka będzie wyglądała po latach - trudno przewidzieć. Aplikowanie insuliny podskórnie w fałdy brzuszne jest praktycznie bezbolesne. Bardziej tacy "naukowcy" ulżyli by ludziom chorym opracowując metodę bezinwazyjnego monitorowania poziomu cukru we krwi. Dotychczasowe kłucie palców i prymitywne "paski" powinny odejść do muzeum. Jednak podejrzewam, że to jest blokowane przez producentów „pasków”. Jeden pasek bez refundacji kosztuje ok. 1 zł.; zrefundowany 1 grosz. Proszę pójść po rozum do głowy.
 8. Prawda, jak zwykle, leży w środku. Ponieważ bezsprzecznie dowodzi się, że homo sapiens rozszedł się po świecie ze strefy równikowej - ciepłej, to łatwo dojść do wniosku, że intelekt tych osobników, którzy powędrowali na północ rozwinął się szybciej. Te osobniki, które z lenistwa chyba, pozostały w strefie ciepłej zatrzymały się w rozwoju. Wędrówki na północ rozwinęły umiejętności radzenia sobie z zimnem i wiatrem, z poszukiwaniem unikalnych roślin do wyżywienia, leków w końcu. Może to być jakimś argumentem na potwierdzenie tez Jamesa Watsona, z którymi w całości się zgadzam. A zgadzam się z doświadczenia, z pracy wśród kolorowych.
 9. Szanowny "Waldi", proszę o dopowiedzenie, co mieli wspólnego Templariusze z Inkwizycją? Jest takie stare przysłowie: Jak nie potrafisz, to się nie pchaj na afisz.
 10. Jak to się ma do obecnie stosowanych endoprotez - np. tytanowych? To ma się wstrzykiwać, czy inaczej wszczepiać niż endoprotezy? Teraz jest to bardzo skomplikowany zabieg operacyjny i bardzo ciężka dla pacjenta blisko roczna rehabilitacja. Co nowego ten wynalazek wniesie? Artykuł jest niepełny, niedokończony.
 11. @ex nihilo - te kraje, które nie są prymitywne i wiedzą jak się instaluje i konsewuje bardzo prymitywne zraszacze bimetaliczne.
 12. Wniosek: wartosciowe zbiory nie moga byc przechowywane w krajach prymitywnych.
 13. 120 minut trzeba "ładować", żeby korzystać przez godzinę? To chyba "patent" niemiecki a nie japoński.
×
×
 • Create New...