Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

rura

Users
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About rura

 • Rank
  Fuks
 1. no dobrze, .....ale. Akcelerator w Krakowie (chyba produkcji ruskiej) działa od ponad 50 lat, reaktor w Świerku (chyba produkcji ruskiej) też pewnie tyle. Czy nie można się zdobyć na budowę własnego. Czy zapóźnienie techniczne jest aż tak duże? Ile kasjerek w Biedronce musi pracować i jak długo, aby mogły sobie uskładać i kupić akcelerator w Belgii?! Czy naszym sztandarowym produktem muszą być europalety zbijane w Bieszczadach do końca świata? Polak muzrynem Europy. I nie chodzi tylko o jakiś tam akcelerator, czyli w końcu o puszkę z której wypompowano powietrze z dodatkami.
 2. macie rację, poco siać defetyzm. Zróbmy sobie tęczowe społeczeństwo, na pewno będzie lepiej - przecież to takie postępowe. Czy hipokryzją jest realizacja tego co się obiecało w kampanii wyborczej? A z reaktorem na powietrze będzie tak jak z milionem samochodów na baterię
 3. Zgładzenie inteligencji przez naszych sąsiadów, potem 50 lat zniewolenia przez komunę, a na koniec zdrada w parlamencie UE przez hrabinię von chendehoch i jej podobnych, wreszcie szopki nad granicą. I to popierane przez ok. 40% społeczeństwa. Nie ma komu i dla kogo się wysilać. Szkoda tylko tych którzy stracili życie lub zdrowie za ojczyznę.
 4. badania super, ale co z tego, daję głowę, że absolutnie nie będą miały przełożenia na krajowy przemysł, tak jak z resztą inne. Pieniążki za grant i punkty za publikacje.To wszystko! Naprawdę polski przemysł wysokich technologii nie istnieje, wyjąwszy nieliczne garażowe inicjatywy, jak np. Kudelski. Polski przemysł dzieli Wisła na dwie części: zachodnią specjalizującą się w produkcji krasnali i wschodnią w europaletach. Reszta to obce montownie zatrudniające tanią i wykształconą siłę roboczą. Zadaniem uczelni jest wykształcenie kadry inżynieryjnej dla tych montowni na stanowiska brygadzistów. Smutne i bez szans na przyszłość. Dzisiaj aby produkować gumę do majtek trzeba miliardów dolarów i budżet na badania większy niż ma PAN, żeby nie dać się wyprzedzić konkurencji.
 5. Pan Yongjie Hu z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles postanowi odwiedzić rodzinę np.w Wuhan i dziwnie już tam zostanie razem ze swoją wiedzą. A blade twarze będą się mogły tylko poskrobać tu i tam ze zdziwienia.
 6. bez podania wytrzymałości mechanicznej taka informacja jest bez sensu (przykład wełny!)
 7. ktoś policzył że rowerzysta karmiony befsztykiem bardziej zwiększa efekt cieplarniany niż gdyby jechał autem, bo befsztyki produkują metan, ktory jest 20x "wydajniejszy" niż CO2 z samochodu
×
×
 • Create New...