Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Michal L

New Users
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Michal L

 1. Jeśli osobom z niedoborem folianów podawali kwas foliowy to mogli im wręcz zaszkodzić. Mogą mieć mutację MTHFR...
 2. Zastanawiam się czy to może wpływać na fakt, że w lato epidemia COVID-19 spowolniła by powrócić na jesień. Może kluczem jest nie sama witamina D, a właśnie słońce. Szukałem co o tym wie nauka i trafiłem tylko na teoretyczne potwierdzenie: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7292949/
 3. Jak myślicie czy może to być skutkiem zbyt małego poziomu miedzi lub witaminy B8, która reguluje poziom cynk/miedź? Może wtedy organizm odkłada nadmiar cynku? Czy w badaniu mowa jedynie o transporterach cynku?
 4. Czytam KW od wielu lat i muszę przyznać, że przeczytałem chyba wszystkie nagłówki artykułów i pewnie 50% treści. Mam w ulubionych dziesiątki fajnych informacji i przytaczam je w różnych momentach, na spotkaniach i w internecie. Na przykład wczoraj śmialiśmy się ze znajomymi z namalowanych oczów na krowach: https://kopalniawiedzy.pl/oczy-zad-bydlo-krowa-lwy-Neil-Jordan,24888 Ten temat swego czasu szeroko omawialiśmy w pracy: https://kopalniawiedzy.pl/menedzer-stanowisko-rozmowa-kwalifikacyjna-kobiety-mezczyzni-kompetentny-umiejetnosci-interpersonalne,6331 Po tym artykule wymieniłem żarówki w domu i rzeczywiście jest inaczej: https://kopalniawiedzy.pl/wyswietlacz-melanopsynowy-cyjan-Rob-Lucas,28390 Mogę mnożyć takich artykułów. Super serwis. Pracuję w IT i wiem, że to wszystko sporo kosztuje, także dorzucam się bez wahania
 5. Brak węchu oznacza spory niedobór cynku. Cynk jest bardzo potrzebny do działania insuliny (potrzebnej do magazynowania energii). Czy więc nie "odkryto" czegoś co było wiadomo od dawna?
 6. Mam pewne wątpliwości. Ciało jest bardzo wrażliwe na poziom testosteronu. Podawali go sztucznie i pewnie u wielu został przerobiony w znacznej mierze do dihydrotestosteronu (DHT) który powoduje łysienie, agresję i problemy z prostatą. U niektórych pewnie poszło dalej i uległ aromatyzacji do estrogenów (na dłuższą metę wzrost piersi, depresja i szereg innych problemów). Czyli powinni testosteron podawać co najmniej z cynkiem, który tą konwersję ogranicza. Po tym eksperymencie powinien być wyłącznie inny wniosek:: "sztucznie podany testosteron powoduje że mężczyźni są mniej skłonni kwestionować swoje impulsywne decyzje."
×
×
 • Create New...