Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

suchy50

Nowi użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O suchy50

 • Tytuł
  Fuks
 1. suchy50

  Parkinson jest po części chorobą autoimmunologiczną

  Nie wiem jaki sens miałoby uwzględnienie wszystkich chorób autoimmunologicznych (zdaje się, że to miała Pani na myśli pisząc "immunosupresyjnych", choć może chodziło Pani o inne typy nadwrażliwości?), jako alergii. Obecny podział nadwrażliwości i chorób autoimmunizacyjnych został oparty na różnych mechanizmach zaburzeń działania układu odpornościowego, a powstał nie po to by utrudnić klasyfikację czy praktykę kliniczną a ją ułatwić. Dlaczego mielibyśmy traktować niewłaściwą reakcję na antygeny powszechnie występujące w środowisku, które u zdrowego człowieka takiej reakcji nie wywołują (alergia) jako taką samą jednostkę chorobową jak chociażby choroba Gravesa-Basedowa gdzie występuje autoagresja przeciwko własnym, zdrowym tkankom, co nie jest klasyfikowane nawet jako reakcja nadwrażliwości?
 2. suchy50

  U mężczyzn siwizna łączy się z podwyższonym ryzykiem chorób serca

  A co myślicie o podawaniu pełnej nazwy artykułu, którą wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pubmedową czy nawet google żeby znaleźć pełną treść albo chociaż abstrakt ?
 3. suchy50

  U mężczyzn siwizna łączy się z podwyższonym ryzykiem chorób serca

  Czy to, że nie dodajecie konkretnego źródła a tylko nazwę strony/journala jest czymś spowodowane? Niezwykle utrudnia to dojście do źródłowego artykułu czy badania. Dodawajcie chociaż pełną nazwę żebyśmy nie musieli wyszukiwać hasłowo Pozdrawiam
×