Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

suchy50

New Users
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About suchy50

 • Rank
  Fuks
 1. Nie wiem jaki sens miałoby uwzględnienie wszystkich chorób autoimmunologicznych (zdaje się, że to miała Pani na myśli pisząc "immunosupresyjnych", choć może chodziło Pani o inne typy nadwrażliwości?), jako alergii. Obecny podział nadwrażliwości i chorób autoimmunizacyjnych został oparty na różnych mechanizmach zaburzeń działania układu odpornościowego, a powstał nie po to by utrudnić klasyfikację czy praktykę kliniczną a ją ułatwić. Dlaczego mielibyśmy traktować niewłaściwą reakcję na antygeny powszechnie występujące w środowisku, które u zdrowego człowieka takiej reakcji nie wywołują (alergia) jako taką samą jednostkę chorobową jak chociażby choroba Gravesa-Basedowa gdzie występuje autoagresja przeciwko własnym, zdrowym tkankom, co nie jest klasyfikowane nawet jako reakcja nadwrażliwości?
 2. A co myślicie o podawaniu pełnej nazwy artykułu, którą wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pubmedową czy nawet google żeby znaleźć pełną treść albo chociaż abstrakt ?
 3. Czy to, że nie dodajecie konkretnego źródła a tylko nazwę strony/journala jest czymś spowodowane? Niezwykle utrudnia to dojście do źródłowego artykułu czy badania. Dodawajcie chociaż pełną nazwę żebyśmy nie musieli wyszukiwać hasłowo Pozdrawiam
×
×
 • Create New...