Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

krawat

New Users
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About krawat

 • Rank
  Fuks
 1. Czyli Kolega odrzuca opcję Boga, bo Wolna Wola jest jednym jej z założeń. Zgadzam się, Ewolucja została wyhamowana i dziś dąży się, mam wrażenie, do jej eliminacji, jeśli chodzi o gatunek ludzki (choć nie tylko). Ewolucja informacyjna sprowadza się zatem do manipulacji populacją, w celu zdobycia jej przychylnej opinii. A kwestię samych zmian klimatycznych można uznać za "pochodzenia naturalnego" i, w konsekwencji, zignorować temat. Bądź przekonać demokratyczną większość, o ich błędach i zachęcić ich do oszczędniejszego dla Planety życia.
 2. No dobrze, zmiany klimatyczne są faktem. Pytanie tylko, po co się tym przejmować? Wg mnie istnieją dwie drogi myślenia: 1) wiara w Boga i Jego dzieło stworzenia - zatem problem znika, bo "tak chce Bóg" (w ogólnym skrócie); 2) Droga Ewolucyjna - tu również problem zanika, bo to nie człowiek jest źródłem Ewolucji, a Ewolucja jest źródłem dla istnienia człowieka, zatem co by się nie działo, Ewolucja sobie poradzi bez "pomocy" człowieka.
 3. Czego to się nie robi dla pieniędzy. Może teraz czas sprzedać jakąś bombę nuklearną na aukcji?
 4. Zgadzam się, bo, jak napisałem wcześniej, mają komercyjne zastosowanie (nawet w medycynie). A szlachetne pobudki?
 5. Wybacz, myślałem, że chodzi o komentarz do artykułu, a nie do wskazanego jego fragmentu. "Twoja partia" - obecnie to akurat władcy wszystkich Polaków.
 6. No właśnie. Ostatnio oglądałem film o pani Skłodowskiej-Curie i nasunął mi się pewien wniosek - kiedyś naukowcy coś odkrywali i w dość krótkim czasie dążyli (i im się to udawało) do wprowadzenia odkrycia w życie codzienne (odkryty rad szybko stał się marketingowym produktem, choć może niekoniecznie rzeczywiście występującym w dostępnych wyrobach), a dzisiaj mamy setki tysięcy naukowców, tysiące nowych odkryć co roku, a efekty..? Raczej mało zauważalne, jeśli nie są potężnie komercyjne.. Akumulator przepływowy - skorzystamy z niego w ciągu kolejnych 3. lat?
 7. Może w końcu ktoś przestanie siać panikę, że za dużo oddychamy i przyczyniamy się (tym samym) do ocieplenia klimatu. Może w końcu przestalibyśmy za to płacić?
×
×
 • Create New...