Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

figo

Users
 • Content Count

  143
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About figo

 • Rank
  Gwarek

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. No dobrze. Skutecznie mnie zniechęciłeś do wypowiedzi na tym forum.
 2. Jest tak jak piszesz, ale ja wymagam od pracy naukowej czegoś więcej. Publikacja musi chyba spełniać jakieś kryteria poprawności, podawać oryginalne badania i wnioski, a przeglądowa podawać wnioski z wcześniejszych i opublikowanych prac. To co się publikuje to często prace o czymkolwiek, a wyniki badań od sasa do lasa.
 3. Dlaczego tak zakładasz. Gdzie to się zdarzyło? A jest tak jak jest niezależnie od tego czy ci się to podoba czy nie.
 4. Gdzie ty wyczytałeś, że odkryto mechanizm ewolucji? Jaką hipotezę sprawdzono? No i po porównaniu tych zmian z prawdopodobieństwem nosicielstwa potwierdzono to co jest oczywiste: i
 5. Zgadzam się. Podoba mi się taka konstatacja. Łatwiej - bo nikt mi nie udowodni, że prognoza jest fałszywa puki jej nie zweryfikuje. A może zweryfikować dopiero wtedy gdy mnie i jego już nie będzie. Dlatego napisałem, że łatwiej / psychologicznie, a matematycznie oczywiście thibris ma rację /.
 6. Nie mam w zasadzie nic do dodania w sprawie strzelania do mnie. Chcesz to strzelaj. Wygra ten co jest sprawniejszy chyba, że masz na myśli rozstrzelanie. A co do afryki to są dwa wyjścia. Jedno polega na tym, że ci co lubią strzelać to się w końcu wystrzelają i pozostaną ci co najpierw się zastanowią a potem strzelają, albo przyjdą inni, odbiorą wszystkim broń i karzą na siebie pracować. Teoretycznie jest wyjście trzecie które proponujesz. Polega ono na tym, że ci z zewnątrz zrezygnują z własnych dążeń i poświęcą się dla innych. Ale takich ludzi nie ma za wyjątkiem świętych, których z reguły się zabija dość szybko.
 7. A Ty? Ale wracając do tematu. Napisałem dosłownie: Nie napisałem, że to: -mój pomysł, -doskonały pomysł, Krytykujesz mnie nie za to co napisałem ale za to co zrozumiałeś z tego co napisałem. Ja tylko stwierdziłem, że jedyne co się w praktyce sprawdziło to USA ponieważ tam społeczeństwo nie dało się rozbroić. Pierwszym krokiem do przemocy jest odebranie obywatelom broni / ubezwłasnowolnienie /. To nie oznacza, że mi się to podoba. Tak po prostu jest czy się komu to podoba czy nie. Ja też chciałbym, żeby wszyscy się kochali, byli piękni zdrowi i bogaci. Ale z tych moich i waszych chęci nie wynika, że jest to możliwe!
 8. A to, że prognoza której nie można zweryfikować jest zawsze trafna, w odróżnieniu od prognozy którą można zweryfikować.
 9. To nie geny zidentyfikowano, tylko w na podstawie badań określonych genów stwierdzono, że nosicielstwo pasożytów wywarło wpływ ...itd. Oczy mgłą zachodzą ze złości?
 10. Tak ci szybko do strzelania. Skąd wiesz czy ja nie strzelę pierwszy. To poczytaj uzasadnienia przywódców i założenia ideologiczne. "Wszystkim będzie dobrze, nikt nie będzie głodny, będzie pokój, każdemu według potrzeb od każdego według możliwości" . A przemoc- przecież trzeba przeciwstawić się złu w imię dobra. PS Jeśli zechcesz odpowiedzieć to proszę grzeczniej, na temat i merytorycznie. Jak chcesz to potrafisz!
 11. Dlaczego? przecież sprawdził się w praktyce w USA. Pomysły też zweryfikowane negatywnie przez Stalina, Castro i tego w Korei północnej. Zastanów się!
 12. Nie wiedziałem.Dzięki. Już zaczynam przestawać i szukam czegoś bardziej interesującego. I nikt mi nie broni pisać ciekawych artykułów. Mogę nawet dostać etat. A mnie się wydawało, że napisanie czegoś krytycznego wzbudza nieuzasadnioną agresję i głupie osobiste docinki. No patrz jak się myliłem. Jak cudownie jest!
 13. Bo prognozę pogody możesz zweryfikować po 2 dniach obserwacji a tej drugiej nie zweryfikujesz nigdy!
×
×
 • Create New...