-
Content Count
97 -
Joined
-
Last visited
Community Reputation
0 NeutralAbout GregVIII
-
Rank
Górnik
- Birthday 10/16/1984
Informacje szczegółowe
-
Płeć
Mężczyzna
-
"Naukowcy założyli, że gdyby nie istniał żaden trend w rozprzestrzenianiu się chorób, to powinniśmy obserwować, iż choroby roślin uprawnych podążają w kierunku równika. Działoby się tak gdyż bogatsze kraje posiadają zasoby pozwalające na szybsze wykrycie zagrożeń, zatem choroby najpierw zauważono by właśnie tam. Jako, że bogatsze kraje znajdują się na wyższych szerokościach geograficznych, powinniśmy obserwować wędrówkę chorób właśnie ku równikowi." Podążając za logiką badaczy to właśnie choroby powinny zostać wykryte w krajach 'bogatszych' znajdujących się w kierunku biegunów czyli zgodnie z obserwacjami. Jest błąd w tekście czy logice panów badaczy? Gdzie są te bogatsze kraje uprawne w okolicach równika w porównaniu do tych bardziej na północy. Ameryka, Europa, Japonia... to są te 'biedne regiony'? A to, że gatunki podążają za swoimi ofiarami to chyba jest normalne i nie potrzebuje odkrywania tego na nowo.
-
Masz ci los. Jadam te leki od 2 lat. Bóg wie jeden czy to dziadostwo poza pomaganiem nie szkodzi mi w innej materii. Skoro w japonii mogli takie cuda robić to w innych krajach może też 'przymykali oko' na działania osób trzecich.
-
Powiem tak - nie ma informacji co to za modyfikacja była i czy w ogóle zadziałała ale wielkie larum znów na ten temat się podnosi. Wszyscy wielkie oczy robią bo w roślinie znajdzie się jakiś gen a nie martwi ich wcale to, że na wszystkim czego dotykają, jedzą i w samym przewodzie pokarmowym jest miliard razy więcej tego typu rzeczy. Mają z tym styczność od małego i jakoś chodzą i mają się nie najgorzej. Po drugie - spora część z tych modyfikowanych roślin będzie i tak przerobiona tak, że pozyska się z nich skrobię, syropy o dużo niższej zawartości cząstek komórkowych niż jak by wcinać zieleninkę prosto z grządki bo to jest eko i trendy. Temat zbyt mocno wyolbrzymiany i zupełnie zignorowano szerszą perspektywę całości tworzonego na siłę problemu. ------------ Ale inna rzecz została obnażona - niedostateczna kontrola przez władze amerykańskie. Może zbyt duże areały, zbyt wiele projektów i nie wiele ludzi do ich pilnowania. Jest pole do popisu i sprawienia by wszystko wyglądało tak jak należy a nie po 'polskiemu'.
-
z tego wynika, że co roku jesteśmy narażeni na zachorowanie na cukrzycę typu 1 za sprawą złapania durnego wirusa grypy. Niestety to może być jeden z argumentów za szczepieniem przeciwko grypie... czego nie robię i nie chcę.
-
jak zwykle brzmi pięknie. A jaką cenę za taki chip przewidują? No i tylko czekać aż to przejściowe rozwiązanie trafi do telefonów.
-
"Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83 [tak jest podpisany a akty prawne tam widnieją z 2010r. bo to tekst jednolity jest] Art. 20. 1. Producenci i importerzy: 1) magnetofonów, magnetowidów i innych podobnych urządzeń, 2) kserokopiarek, skanerów i innych podobnych urządzeń reprograficznych umożliwiających pozyskiwanie kopii całości lub części egzemplarza opublikowanego utworu, 3) czystych nośników służących do utrwalania, w zakresie własnego użytku osobistego, utworów lub przedmiotów praw pokrewnych, przy użyciu urządzeń wymienionych w pkt 1 i 2 – są obowiązani do uiszczania, określonym zgodnie z ust. 5, organizacjom zbiorowego zarządzania, działającym na rzecz twórców, artystów wykonawców, producentów fonogramów i wideogramów oraz wydawców, opłat w wysokości nieprzekraczającej 3 % kwoty należnej z tytułu sprzedaży tych urządzeń i nośników." Więc jak można się domyślać - płacimy twórcom i artystom oraz wydawnictwom haracz za to, że możemy coś 'spiracić'. I to się wydaje normalne w Państwie polskim? I by nie było taki proceder trwa bodajże od 1996 roku Dobre, nie. Dla wyobrażenia - telefony, tablety, laptopy, telewizory, aparaty fotograficzne, odtwarzacze mp3 itd. zasilają budżet wydawnictw i twórców. I oni czują się okradani?!
-
Idea ciekawa, wydajność nawet jak na pilotażową instalację z czystym źródłem CO2 i wody nie powala. Połączenie z energią wiatru czy słońca mogło by dawać wymierne korzyści wszędzie. Jedyne co to ... kasa, której polska nie ma.
-
Bioetanol nie musi konkurować z żywnością
GregVIII replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Technologia
Oooo i to jest wiadomość! Nie dość, że wyzbyto się przeszkadzających w procesie cukrów to jeszcze zyskano cenny produkt - etanol oraz wzrost wydajności pozyskiwania sacharozy nawet 4 krotny! -
Pierwsze przypadki autotomii skóry u ssaków
GregVIII replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Nauki przyrodnicze
właśnie mam nadzieję, że naukowcy skierują swoją uwagę w kierunku zasklepiania ran bez procesu bliznowacenia. Niezła wiadomość... stracić 60% skóry i żyć dalej. Imponujące poświęcenie. -
dotrwałem jednak do końca. I ogólnie przeraża mnie niewiedza każdego społeczeństwa i mniejsza o to czy któremuś wyszło 10% więcej czy mniej, edukacja albo zainteresowanie światem przez społeczeństwa leży i kwiczy.
-
Tłusty, sezamowo-ryżowy, sposób na nadciśnienie
GregVIII replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Zdrowie i uroda
Ooo coś dla mnie. Pozostaje kwestia ile taki olej kosztuje i do czego mógłbym go używać ;P -
Niedotrwałem do końca tego artykułu. Ale z samego początku zauważam pewne zagrożenia rzutujące na sensowność wniosków. Po pierwsze jako naukowe sugeruje się rozmowy o żywieniu czy ekologii? Czyli wszystkie pseudonaukowe wywody w prasie, telewizji i internecie wrzucane są do jednego wora wraz z poradami jak schudnąć czy informacjach jak to iran buduje bombę atomową [deja vu!]. Jak mam rozumieć interesowanie się ekonomią? - gdzie wziąć najniższy kredyt czy rozumieć skąd się bierze obecna słabość waluty, wysoka inflacja i ruchy banków centralnych i inwestorów na giełdach? Proste pytania a pokazują różne rozumowanie - dla powiedzmy amerykanina naukowe podejście do ekonomii jest zainteresowanie się czy lokata na 3,5% w jednym banku i 3,48% w innym na krótszy okres jest dla niego opłacalna czy dla europejczyka wpływ dodruku euro na ceny w sklepach a polaka przyczyny inflacji, dodruk pieniądza w USA i zapożyczenie się EBC a sytuacja w Polsce i stan naszej waluty i odpływ kapitału. Podobnie sprawa się ma z poszukiwaniem informacji 'naukowych'. Branie udziału w dyskusjach - anglojęzycznym ludziom jest łatwiej dyskutować. Natomiast merytoryczność tej dyskusji już nie jest oceniana. itd. itp. ogólnie mam sporo zastrzeżeń co do obrazowości tego badania i wyciąganych wniosków.
-
z tego wynika, że wszystkim się nie dogodzi. Jedni będą mieć niższe plony za to inni wyższe. Bo jak by tego nie było to pierwsi mieli by lepiej a drudzy gorzej. A to, że jułesej będzie miało mniej kukurydzki to mniej syropków wyprodukują i mniej do żywności zapakują. Samo zdrowie. Widać europa jest całkowicie odporna na działanie el nino [la nina?] bo nikt nie analizuje naszej sytuacji.
-
Resweratrol poprawia mobilność i równowagę
GregVIII replied to KopalniaWiedzy.pl's topic in Zdrowie i uroda
Badanie samo w sobie interesujące. Nie słyszałem o tej funkcji tego związku. Ale na siłę udowadnianie tego co było wcześniej wiadome "Analiza zademonstrowała, że polifenol ograniczał uszkodzenia wywoływane przez powstające wskutek rozpadu dopaminy reaktywne formy tlenu (RFT)," stawia jak dla mnie w marnym świetle tych naukowców. Zamiast zająć się tym co odkryli to małpują kolejny raz to co jest znane - przeciwutleniacz zmniejsza uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki. I nie lubię jak stawiają równość między ludzie a gryzonie. To różne organizmy, różne metabolizmy i to co działa u szczura wcale nie musi działać u człowieka. Nie raz i nie dwa tak było. Bez opisanego mechanizmu i badań in vitro na ludzkich komórkach potwierdzające powstanie pozytywnej reakcji komórek 'szybkie wyliczenia' nie mają sensu. -
tylko mnie do głowy wpada myśl - a teraz czas na mamuta