Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

ozeo

Użytkownicy
 • Zawartość

  92
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralna

O ozeo

 • Tytuł
  Górnik

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. ozeo

  Życie na Ziemi istnienie dzięki zderzeniu dwóch planet?

  Ta wyjątkowość wcale nie musi być przypadkowa. Być może nasi przodkowie eliminowali każdą inteligentną konkurencję. I dopiero gdy zostaliśmy sami zachwiana została równowaga i nasze możliwości wystrzeliły. Nie musimy się martwić że nas napadną inne homo to mamy możliwości aby budować rakiety. Co do ewolucji życia to te 3,5 miliarda lat trwa na Ziemi ale przecież gdzie indziej mogła trwać dużo krócej . Co do szukania życia to obserwując Słońce nawet z odległości najbliższych gwiazd niczym się ono nie wyróżnia od taka sobie słaba kropeczka. A od zauważenia Słońca do zauważenia Ziemi i tego co się na niej dzieje to bardzo długa droga. Do tego czas istnienia naszego gatunku jest śmiesznie mały światło wysłane przez pierwszych ludzi (tych co jeszcze na drzewach byli) teraz dociera do krańca naszej galaktyki jak ktoś jakimś cudem je zobaczy i wyśle wiadomość to zobaczymy ją za kolejne 100 tysięcy lat. Życia w okół nas może być pełno ale my po prostu możemy nie mieć szansy je zauważyć a nawet jak zauważymy to z powodu odległości nic z tym nie będziemy w stanie zrobić.
 2. ozeo

  Ziemię czeka powrót do geologicznej przeszłości

  Zmiany w ciągu kilkudziesięciu /kilkuset lat trudno nazwać odwróceniem trendu. To równie dobrze może być zwykła fluktuacja i za kilkadziesiąt lat może powrócić zlodowacenie szczególnie do Europy. Lubimy o sobie myśleć że jesteśmy tacy potężni i wpływowi a klimat na Ziemi jest wypadkową zbyt dużej liczby czynników z których części pewnie jeszcze nie znamy.
 3. ozeo

  Przeciwcukrzycowa głodówka

  jak to się ma do zaleceń jedzenia regularnie co najmniej 5 posiłków dziennie? Albo tego że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia? I jak taką terapię przeprowadzić w warunkach domowych aby się nie zabić ? Ogólnie głodówki wydają się bardzo ciekawym fenomenem podobno większość ludzi żyjących bardzo długo np około 100 lat przeżyła w swoim życiu okresy głodu.
 4. ozeo

  Włócznie z kamiennymi grotami sprzed 500 000 lat

  Dopiero chyba 40 tyś lat temu zostaliśmy na tej planecie sami. Wcześniej były inne gatunki człowieka jak sami z sobą walczymy w wojnach które niszczą lokalne społeczności łatwo jest sobie wyobrazić jak nasze wysiłki szły na wykończenie innych gatunków często silniejszych i o większych mózgach od nas. Do tego w tak długim okresie czasu jak 500 tysięcy lat wiele rzeczy trzeba było wynajdować wielokrotnie. Np jedna społeczność nauczyła się robić porządne garnki ale inna przyszła i miała lepsze pałki i ich wybiła przez co zapomniano jak się te garnki robi i minęły setki a może tysiące lat zanim znów ludzkość to wymyśliła. Z naszej perspektywy trudno sobie wyobrazić ich życie. Bez prądu domu gdy niemal wszystko musisz robić sam sam upolować sam zrobić sobie ubranie nazbierać drzewa na ognisko obronić się przed zwierzętami i nagle zostaje bardzo mało czasu na wymyślenie czegokolwiek. Do tego większość ludzi ginęła pewnie przed swoimi 20 urodzinami warto rozważyć jak wiele z rzeczy którymi się posługujemy wymyśliły by nastolatki i to w przerwie między pogonią za gazelą a zbieraniem jagód.
 5. ozeo

  Homo erectus wyginął przez lenistwo i konserwatyzm

  Z tego co rozumiem nasz gatunek chodzi po ziemi przez okres 1/10 tego co Homo erektus. Wyzywanie ich od leniwych jest podobne do myśli dziecka że dziadek jest gorszy bo wolniej od niego biega. Co do skał to może byli po prostu krótkowidzami albo to że je widzieli nie znaczy że potrafili zinterpretować że to coś innego od tego co mają pod nosem.
 6. ozeo

  Ludzkość coraz mniej inteligentna

  a jednak ludzie czasem zaskakują i tak oto w Szwajcarii było kiedyś referendum w sprawie dochodu podstawowego i zdecydowana większość więcej nawet niż to 2/3 była przeciw. (no chyba że tam sami ekonomiści żyją) https://wpolityce.pl/swiat/295528-zdumiewajace-szwajcarzy-odrzucili-w-referendum-pomysl-gwarantowanego-dochodu-dla-kazdego-to-sie-nazywa-odpowiedzialnosc
 7. ozeo

  Otwarcie baru przyczyną znacznego spadku płodności u kobiet

  Skąd wiadomo że to jakość drinków powoduje spadek płodności? Przecież mogą to być przyczyny społeczne. Np młode dziewczyny zamiast być matkami mają inne ciekawsze dla nich zajęcie czyli siedzenie w barze. Tak samo panowie jak już wypiją to są mniej chętni do igraszek lub kobiety nie chcą sypiać z pijanymi. Do tego średnia 5,6 dziecka na kobietę to dalej jest kosmicznie duża w porównaniu do krajów rozwiniętych więc raczej dalej są płodne. Być może postęp cywilizacji w tej wiosce też swoje dołożył.
 8. ozeo

  Sztuczna inteligencja rozgromiła pokerzystów

  To nie był rodzynek to nie był przypadek mogą zagrać jeszcze raz i i tak ich ogra. Jest wyraźnie napisane po " po bilionach rozdań opracował skuteczną strategię." i w trakcie tego turnieju dalej doskonalił swoją strategię. To jest moc algorytmów ewolucyjnych może przeciwnik zmieniać strategię a on i tak wie jak przeciw temu grać bo już ma doświadczenie bilionów partii. I to doświadczenie którego w przeciwieństwie do człowieka nie zapomina.
 9. ozeo

  Seks nie szkodzi, a nawet poprawia wyniki

  Nie wiadomo co by Albercik osiągnął rezygnując z seksu być może już byśmy mieli wielką teorie unifikacji.
 10. ozeo

  Wzrost nacji w 1914 i 2014 r.

  Bardzo ciekawe te mapy. Wynika z nich że statystyczny polak jest wyższy od statystycznego mieszkańca Afryki czy USA. Obala to mit dużego silnego murzyna którym nas karmią media. Zadziwiające jest to jak te mapy pokrywają się z mapami dobrobytu prawie wszędzie im kraj bogatszy tym wyżsi ludzie.
 11. ozeo

  Rekordowo duży ślad dinozaura z Boliwii

  Nic nie brakuje jest tak jak wtedy roślinności na ziemi ostatnio przybywa . http://kopalniawiedzy.pl/roslinnosc-wegetacja-szata-roslinna,22175
 12. ozeo

  Druga osada wikingów w Ameryce?

  Z tego co rozumiem do tej pory była znana osada wikingów na północy wyspy Nowa Fundlandia a teraz znaleźli druga osadę setki kilometrów na południe od tamtej w południowej części tej samej wyspy. http://www.theweathernetwork.com/news/articles/new-viking-site-found-in-newfoundland/65854
 13. ozeo

  Potwierdzono odkrycie fal grawitacyjnych

  skąd wiadomo że to były czarne dziury a nie np gwiazdy ?
 14. ozeo

  Od 1870 r. przeciętny wzrost Europejczyka zwiększył się o 11 cm

  Trudno mi uwierzyć że lepsza higiena i odżywianie miało by tak duży wpływ na wzrost człowieka. 4 pokolenia to przecież nic w ewolucji a tu przyrost o 11cm czyli jakieś 7% . Jak to czytam to nasuwa mi się hipoteza że w 20 wieku ludzkość zaczęła stosować na masową skalę różne polepszacze natury w postaci hormonów wzrostu podawanych zwierzętom które potem zjadamy.
 15. ozeo

  Grając w papier, kamień, nożyce, wzajemnie się naśladujemy

  ! mecz trwał 60 etapów. Zawodników było 45 więc w sumie raczej rozegrali więcej niż tylko jeden 60 etapowy mecz nie ma wzmianki ile tych meczów w sumie było.
×