Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Malcerz

Users
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Malcerz

 • Rank
  Fuks
 1. Adaptacja organizmu do wysiłku w strefie tlenowej jest już od dawna wiadomo i udowodniona. Wiadomo też że wraz ze wzrostem aktywności tlenowej rośnie apetyt na jedzenie. Wiec z jednej strony organizm ogranicza wydatkowanie energii przy takim samym wysiłku, a z drugiej strony nasila uczucie głodu by nadrobić straconą energię. Dopiero wysiłek beztlenowy np trening siłowy z wolnymi ciężarami potrafi wywołać adaptacje metaboliczne pozwalające efektywniej wpływać na kompozycje ciała.
 2. Dziwne, prof. Gomuła pisał już o tym prace naukowe wiele lat temu, a "amerykańcy" dopiero teraz to odkryli?
 3. "Wiele osób niedługo po zjedzeniu sporej liczby ciastek bez cukru sięga po następną porcję." Jakieś dowody na tę śmiałą hipoteze? Ciastka bez cukru mają taką samą ilośc węglowodanów i w sumie kalorii jak ciastka z cukrem. Wiec niby czemu miała by istanieć jakies fizjologiczne powody(prócz łakomstwa)by sięgać po kolejne? Tak samo czekolada bez cukru - ma też ~500kcal i ~50g węglowodanów jak czekolada z cukrem. Wiec niby czemu ta słodzona czym innym niż cukier ma wywołać wiekszą chęć na kolejną w porównaiu do słodzonej cukrem?
 4. Żenujące te badanie. _Aż_ 55% energii z tłuszczy? A reszta to pewnie cukry i trochę białka? Panie badacz, trzeba zrobić badanie z +70% energii z tłuszczy(zwierzęcych), 20% z białek (też zwierzęcych) i tylko 10% z węglowodanów. Pozytywne zmiany metaboliczne murowane.
 5. Bardzo ciekawa hipoteza. Da się ją jakos udowodnić? Nie sądzę. Ludzie potrafią żyć latami w ketozie, bez węglowodanów. A _hipotetyczny_ nadmiar białka szkodzi tylko osobom JUŻ z chorymi nerkami. No i skąd założenie o nadmiarze białka? Neandertale żarli tylko piersi z kurczaka? ))) Inne części miesa (np wątroba, serce itp) zawierają wiecej tłuszczu niż białka - a tłuszcz jest doskonałym paliwem, lepszym niż cukry - dostarcza ponad 2x wiecej energii z grama.
 6. Odpowiedzią są interwały a nie strzykawka. Z tego co zrozumiałem w arcie chodzi o to że mięśnie po krótkim czasie adoptują się do wysiłku areobowego i trzeba zwiększać intensywność człapanka (czyli treningu w strefie tlenowej który jakoby najlepiej spala tłuszcz), by spalić tę samą ilość kalorii a naukowcy odkryli sposób jak zaburzyć tę adaptacje do wysiłku. Ale zamiast tego można od razu robić trening interwałowy(jak ktoś nie da rady to potrzeba przygotowania kondycyjnego) które są dużo skuteczniejsze w poprawie zdrowia metabolicznego od "człapania" areobów. No i adaptacja do interwałów polega na zwiększonym metabolizmie lipidów i dobrej odpowiedzi hormonalnej (testosteron i GH). Interwały poprawiają też wrażliwości na insulinę (której spadek jest przyczyną otyłości).
×
×
 • Create New...