Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

oscyloskop

Users
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by oscyloskop

 1. W artykule jest mowa o symulacji komputerowaj "manekina" tak samo jak symuluje się testy zderzeniowe samochodów. Ciało człowieka jest dużo bardziej skomplikowane niż układ płaszczyzn metalicznych. Zapewne nadal bedziemy korzystać z tradycyjnych manekinów ale tylko podczas ostatecznych testów, tak jak korzysta się z realnych samochodów. Natomiast podczas projektowania, symulacje dają niesamowitą oszczędność kosztów i czasu. Trzymam kciuki za udany model cyfrowy manekina człowieka.
 2. Widzę, że nieścisłości się pojawiły. Wahadłowiec (amerykański) posiada 3 silniki na paliwo ciekłe znajdujące się w orbiterze. Paliwo do tych silników znajduje się w zewnętrznym zbiorniku (na zdjęciach to ten czerwony - pomarańczowy zbiornik). Dodatkowo są 2 zewnętrzne silniki na paliwo stałe które robią najwięcej dymu. Silniki manewrowe to inna bajka. O ile się nie mylę to 3 główne silniki służą także do zmniejszania prędkości gdy prom ma wrócić na Ziemię.
 3. Ja mam dużo większe problemy w rozwiązywaniu zadań na tablicy. Jest ona poprostu za duża aby wszystko ogarnąć wzrokiem. Zdecydowanie wole czyste kartki A4 i jedynie świadomość ograniczonego czasu wpływa stresująco.
×
×
 • Create New...