Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

MROCZNA4

Users
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About MROCZNA4

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. To prawda. Od pięciu lat mieszkam w Irlandii. Zaraz po przyjezdzie moja znajomość języka, praktycznie zero. Pracując z irlandczykami i ogladając anglojęzyczną telewizje po roku mogłem się już w miarę swobodnie porozumiewać. Teraz w rozmowie zdradza mnie tylko akcent. Uważam że nauka oglądając anglojęzyczną telewizję to najlepszy spozób na naukę i szlifowanie języka. Dlatego też nigdy nie zainstalowałem sobie polskiej telewizji jak robią to inni. To samo ma się z czytaniem, najlepiej jest zacząc próbować czytać teksty pisane w języku obcym. W dość szybkim czasie zaczynamy czytać coraz płynniej i rozumieć tekst. Oczywiście nie uda się to przed opanowaniem mowy przynajmniej w stopniu podstawowym.
 2. Organizm zaczyna spalac mięśnie nie długo po rozpoczeciu treningu. Bez odpowiedniej sutlemetacji (węgle+białko) organizm pozostaje w stanie katabolizmu do ośmiu godzin, zanim znajdzie sie w stanie z przed treningu. Regeneracja w tym czasie nie przebiega,lub jest niemal wówna zeru, i zabiera z organizmu dodatkową energę. Bez podania białka nie ma mowy o skutecznej regeneracji. Wiec tak jak pisałem w poprzedniej wypowiedzi nie bedzie wielkiej różnicy w grupie weglowodanowej jeśli poda sie im glukoze i maltodextryne zamiast samej maltodekstrymy.
 3. Tak zmieniło by to wynik ale w niewielkim stopniu. Do regeneracji przedewszystkim potrzebne jest białko gdyż zawarte w nim aminokwasy są bubulcem mięsni. Nawet gdyby w grupie spożywającej tylko weglowodany podano miks glukozy i maltodekstryn nie zrobiło by to dużej różnicy bez podania białka. Gdyby w drugiej grupie spożywającej także białka, miks glukozy i maltodekstryn zamienic na samą maltodekstrynę regeneracja zaszła by wolniej, była by ona jednak bardziej posunięta niż grupy nie spożywającej białek. Spożycie sporej ilości glukozy (cukier prosty) jak w przypadku kolaży z drugiej grupy powoduje wyrzut insuliny do krwi. Insulina zatrzymuje katabolizm (rozkład białek mieśniowych do celów energetycznych) który powastje miedzyinnymi podczas wzmożonego wysiłku fizycznego i rozpoczyna stan amaboliczny (rozpoczyna synteze białek, regenerację). Insulina jest nośnikiem składników odżywczych, w tym najważniejszego budulca jakim jest białko(aminokwasy), do komórek mięśniowych. Gdyby podano samą maltodekstrynę z białkiem wzrost steżenia insuliny był by wolniejszy co opuzniło by w niewielkim stopniu regenerację.
 4. Nie odkryli nic nowego. W czasopismach kulturystycznych trąbi się o tym od dawna. Dla różnych dyscyplin sportu inny stosulek białka do weglowodanów. Co do ceny preparatów białkowych nie są one wcale aż tak drogie biorac pod uwage stężenie białka. Gdybyśmy chcieli uzyskac taka ilość białka z porzywienia na przykład z piersi z kurczaka które sa bogate w białko i zawierają około 20% tego składnika, wyniosło by nas to o wiele więcej. Suplemęty białkowe zawierają od 70% do 90% białka, poza tym opakowanie starcza na długo.
 5. Niebieskie światło od wielu lat jest używane w pojazdach służb poblicznych takich jak policja, pogotowie, czy straż pożarna. Możliwe że podczas gdy widzimy takie światło podświadomie czujemy że ktoś ma nas na oku. :
×
×
 • Create New...