Dla mnie to zupełnie naturalne, że wykonuje cytologię,jestem kobietą odpowiedzialną. Mam podwyższone ryzyko rozwoju raka (<usunięte:wilk>), więc wiem jak ważna jest dla mnie profilaktyka w postaci badań i stałego monitorowania swojego stanu zdrowia.
Czy w związku z tym, można jakoś zacząć reagować? Czy to już definitywny koniec? Ze swojej strony zainteresowanym profilaktyką nowotworową polecam zajrzeć na <usunięte:wilk>. Określenie predyspozycji to podstawa w przeciwdziałaniu rozwojowi raczyska.
W ogóle w profilaktyce nowotworowej bardzo wazne jest określenie swoich predyspozycji do wystąpienia choroby (można na <usunięte:wilk>). Określenie ryzyka pozwala nam na wprowadzenie odpowiedniej diety, zmian w trybie życia oraz odpowiednio częstych i przede wszystkim systematycznych badań, które umożliwiają stałe kontrolowanie stanu zdrowia. Wszystko jest ściśle dopasowane do zagrożenia, a nie prowadzone "na oślep".
Rzuciłam papierosy, ale ze wzgledu na zdrowie. Nie wyobrażam sobie żebym miała je zastępować elektrykiem. Myślę, że każdy po prostu potrzebuje kopa. Ja zrobilam badania genetyczne w <usunięte:wilk> i wyszlo mi ze jestem nosicielka wadliego genu Jestem pod stala kontrola lekarzy (juz nie musze sie dopraszac o wizyte:)) a papierosy rzucilam bo to zwikszona szansa na aktywacje takiej mutacji!