Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

ZoodaVex

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    82
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez ZoodaVex

  1. Warto spytać, co w takim razie z przetworzonym zadrukowanym papierem, z którego robi się papier toaletowy.
  2. Szkoda, że w tych 8 akapitach dokładnie nic nie powiedziano.
  3. Ciekawe, gdybym miał intuicyjnie powiedzieć, ile eksponatów liczy wpisana do księgi rekordów Guinessa kolekcja aparatów fotograficznych, celowałbym w pięciocyfrowe liczby.
  4. Ciekawe, że smażył się tak samo, chociaż w mięsie w ogóle nie było tłuszczu. Powiedziałbym, że wszystko mogło być takie samo właśnie poza smażeniem.
  5. Mam pomysł: a może po prostu polećmy całą planetą? Każdy z chęcią zobaczy Marsa, a nie będzie problemu z radiacją.
  6. Jeśli publikujący dostaje umowę i wynika z niej, że musi wnieść opłatę, to sprawa jasna i decyzja należy do niego. Jeśli nie podpisuje takiej umowy, nie ma też chyba powodu obawiać się żadnych roszczeń.
  7. Sam nie wiem, ten pierwszy wydawał się szybszy i bardziej stabilny, chociaż dużo głośniejszy. Na pewno wyglądał groźniej niż ta pękata krowa, a na lodzie ślizgał się dosłownie jak żywa istota.
  8. Za korzystanie z zeszytów i butów nie ponoszą odpowiedzialności inni obywatele, którym nikotyniści obciążają system opieki zdrowotnej bardzo kosztowną terapią antynowotworową, czasem też rentą dla krewnych etc.
  9. Zmarnowali taką okazję na ustalenie AU jako okrągłych 150 mln km...
  10. Błąd: krwiobieg, nie krwioobieg. To teraz już wiemy, że mieszkańcy Pandory masowo przedawkowali leki przeciwbakteryjne.
  11. Pan Zenek zaopatrzy się w hurtowni części w identyczną maskę OEM-ową do tego modelu, wyprodukowaną w Chinach z podobnego materiału i kosztującą 1/4 ceny albo wręcz w pasującą stalową, łatwą do klepania i obróbki suszarką i młotkiem. Tak to działa w przypadku większości części.
  12. Te cyberataki na Iran sprawiają, że irańskie władze coraz wyraźniej zdają sobie sprawę z konieczności ochrony informatycznej, podkupują więc specjalistów z Rosji i kształcą własnych. W jakimś sensie Stuxnet wpłynął na awans cywilizacyjny tego kraju.
  13. Zwłaszcza, że bardzo podobne badania były już prowadzone z rok czy dwa temu z bardzo podobnymi wnioskami i były szeroko nagłośnione. Ale może warto te wnioski przypominać na okrągło, aż zmieni się nawyki ludzi.
  14. Szkolnictwo tego typu jest od wielu lat obecne w polsce, ma także swoje nazewnictwo: szkoły waldorfskie. Są obecne w bodaj wszystkich większych miastach od poziomu przedszkoli po licea. Idea ta zrodziła się w Szwajcarii na początku XX wieku. Z innych alternatywnych metod pedagogicznych są też szkoły Montessori, nie wiem, czy jeszcze jakieś inne.
  15. Język angielski i inne języki europejskie także mają zasadnicze problemy z fizyką - kwantową. Schemat postrzegania rzeczywistości, który na jego podstawie budujemy, nie pozwala bez głębokiego poczucia paradoksu o niej mówić.
  16. Wiesz, Jacenty, że miałem już w poprzednim komentarzu wpisaną tę analogię do Ptolemeusza, ale ją jednak wykasowałem, żeby nie być zbyt zgryźliwym.
  17. Problem z Gryzińskim jest taki, że za wszelką cenę starał się obronić klasyczne modele poznawcze i był wrogiem czy wręcz anty-dydaktykiem mechaniki kwantowej. To po prostu absurdalna i kompromitująca walka w przegranej sprawie. Nie wnikam w szczegóły, bo nie jestem fizykiem; ale gdy czytam zdania typu "wszyscy się mylą od stu lat, tylko ja mam rację", to włączają mi się światła stopu. Co ciekawe, obaj przywołani tu i przypadkiem zestawieni, choć całkiem różni badacze (Gryziński, Łągiewka) wychodzą z podobnego przeświadczenia: świat ortodoksyjnej nauki, w którym istnieje odpowiednio mechanika kwantowa / zasada zachowania pędu jako podstawa paradygmatu, to beton odporny na prawdziwą wiedzę.
  18. Ciekawe dlaczego właściwie nie testowano tam Androida.
  19. Dobrze wiesz, że nie chodzi mi o fizykę plazmy, tylko jego śmieszne a wytrwałe próby walki z mechaniką kwantową. Nie chcę mu odbierać zasług całego życia zawodowego. Po prostu w pewnej sferze, która stopniowo stała się jedną z najszybciej i najowocniej rozwijających się dziedzin nauki, głęboko się mylił - i może lepiej byłoby o nim ostrożnie milczeć. Nie tylko Gryzińskiemu się to przytrafiło. Francuski noblista Luc Montagnier też nagle wpadł w homeopatię i zajmuje się teleportowaniem DNA między probówkami oraz pamięcią wody.
  20. Lucjan Łagiewka i Michał Gryziński jako luminarze polskiej nauki... Ogarnijcie się, ludzie...
  21. To nieźle obrazuje, że proste, politycznie poprawne historie fabularne w amerykańskich historiach zgodnych z konserwatywnym morality code mają zupełnie inny efekt niż wyobrażaliby sobie prawodawcy.
  22. Jak to co - szwajcarską metodą, flaszkę na znieczulenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...