Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Iskrzak

Users
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Iskrzak

 • Rank
  Fuks
 1. Iskrzak

  Projekt AWARE

  http://wiadomosci.onet.pl/znaleziono-dowod-na-zycie-po-smierci/h8swy Czy Życie po Życiu trwa tak długo aż nie kwantowe zjawiska na mikrotubulach nie zostaną zablokowane przez rozkład tkanki po śmierci? Czy istnieją leki/zioła zdolne podtrzymać te zjawiska i nawet zachować pamięć (zgromadzoną na mikrotubulach) po rozkładzie tkanki? Czy istnieje możliwość poprzez odpowiednią konserwację mózgu wydłużenia tego Życia po Życiu a tym samym danie sobie większej szansy na ascendencję? Czy może lepiej byłoby przyspieszyć i zintensyfikować te zjawiska zamiast przedłużać?
 2. Przepraszam za zamieszanie, Hiperfizyka przeczytana i nic praktycznego w niej nie znalazłem.
 3. Przeczytam tę Hiperfizykę i Nowy Umysł Cesarza, porównam, wyciągnę wnioski. Szkic swojej filozofii zaprezentowałem w dużym chaosie, co prawda, ale jednak. Człowiek nie wymyślił nic, czego nie byłoby w naturze. Takie tam filozoficzne bajanie.
 4. Pomysł z iteracjami opracowałem z tego powodu, że cykle w przyrodzie aby były zjawiskami cyklicznymi potrzebowałyby czasu, czas zmieniłem na warunek logiczny wykonania. Nie wiem czy to jest rozwiązanie problemu, czy tylko jego obejście, ale jest.
 5. Istnieje teoria zakładająca, że każdy atom ma horyzont zdarzeń, myślę że w ten sposób fraktaliści tłumaczą to że umysł zawiera w sobie wszechświaty, w końcu odległości pomiędzy atomami są na tyle znaczne że można przyjąć że człowiek w iluś procentach składa się z próżni. W przekopywaniu się przez nowinki filozoficzne spotkałem się z teorią głoszącą że wszechświat jest mózgiem, a nasza materia jego świadomością, z kolei nasza ciemna materia i energia jest tkanką i impulsami elektrycznymi tego nadrzędnego mózgu. Nie popieram, ale wiem że takie rozważania istnieją. Dawniej istniał Global Consciousness Project, który polegał na zliczaniu trafień na generatorach liczb losowych z dramatycznymi wydarzeniami na świecie, nie wiem czy jeszcze funkcjonuje ale wyniki jak jeszcze się tym interesowałem były ciekawe. Losowe fluktuacje kwantowe mają wpływ na generowane liczby losowe.
 6. Hiperfizyka narodziła się w wyniku porównania praw wszechświata do komputera, nie wiem czy jest słuszna czy niesłuszna ale mam lekturę książki przed sobą. Wszechświat składa się z logicznej warstwy algorytmicznej (opisanej właśnie w Hiperfizyce) i losowej fluktuacji kwantowej. Natura rządzi się zjawiskami cyklicznymi które są właśnie iteracjami algorytmów, każda iteracja wywiera wpływ na losowe fluktuacje kwantowe, które z kolei są zawarte wewnątrz algorytmów jako funkcje. W ten sposób są wymieniane informacje w przyrodzie. Aha i opiszę jeszcze sztuczne sieci neuronowe, dobrze sobie radzą z rozpoznawaniem wzorców, więc czy możliwe jest stworzenie katalogu symboli odpowiadającego zestawom instrukcji klasycznych procesorów? Istnieje też pogląd głoszący, że każdy umysł zawiera w sobie kolejne wszechświaty które z kolei zawierają wszechświaty, ja nazywam taki pogląd filozoficzny fraktalizmem, a jak każdy fraktal jest on iteracją odpowiedniego wzoru.
 7. http://kopalniawiedzy.pl/woda-wlasciwosci-kwantowe-nanorurki,12415 Znalazłem tylko ten artykuł. http://kopalniawiedzy.pl/teleportacja-informacja-kwantowa,12919 Tutaj w komentarzach jest trochę na ten temat. Oba artykuły są z 2011 roku, natomiast odkrycie kwantowych zjawisk zachodzących na mikrotubulach jest z tego roku. O pamięci nie ma żadnego artykułu.
 8. Witam forumowiczów, Znalazłem dwa ciekawe artykuły dotyczące mózgu, może nie są pierwszej świeżości, ale myślę że warto aby stały się szerzej dostępne dla polskiego odbiorcy. Pierwszy dotyczy pamięci, a dokładnie tego że w jej tworzeniu uczestniczą mikrotubule: http://www.ploscompbiol.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pcbi.1002421 Drugi dotyczy zjawisk kwantowych które zachodzą na mikrotubulach: http://www.sciencedaily.com/releases/2014/01/140116085105.htm
×
×
 • Create New...