Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Klapocjusz

Users
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Klapocjusz

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Nie od dziś jest popularnym powiedzenie : "Chcesz pokoju , szykuj się do wojny."
 2. Pluton i uran , może wyeliminować całą ludzkość z działalności.
 3. Ciekawe jak reagują na ekrany z reklamami przy ulicy, jeśli tak jak na ekran smartfona to mogą dostarczyć wielu emocji.
 4. Proces podnoszenia się średniej globalnej temperatury nastąpił w ciągu ostatniego półwiecza. Nieprawdopodobnym jest skokowe ( w tym wypadku kilku procentowe powiększenie się naszej macierzystej gwiazdy) , bo coś takiego zostało by zaobserwowane. Nie możemy jak to ująłeś "kłaść lachę" chyba że uważasz że przyszłe pokolenia nie mają prawa zaistnieć. Jeśli nie zostaną podjęte wysiłki by obniżyć emisje gazów cieplarnianych to za 200 - 300 lat naszym potomkom zgotujemy piekło. Pięknym przykładem tego co może się stać jest planeta Wenus . W odległej przeszłości Ziemia i wenus były siostrzanymi planetami, mówię tu o okresie 2,7 - 3 miliarda lat. Potem nastąpił wzrost temperatury słońca co w efekcie wywołało lawinową reakcję w skali całej planety, uwolnienie się gazów cieplarnianych ze skorupy Wenus.
 5. A co z mikropłatnościami które już teraz oferuje Windows 10. Windowsa dali za darmo ale za dodatkowe funkcje i programy dodawane w poprzednich wersjach "w pakiecie" obecnie trzeba płacić. Nie bój nic, microsoft już sobie tak skalkulował że zarobi na 10 więcej niż na poprzednich wersjach.
 6. Ciekawe co się stanie, jak ktoś wejdzie na płytę studzienki kanalizacyjnej z żeliwa
 7. Ta "aspiryna" to kryptoreklama? Można było napisać przecież - kwas acetylosalicylowy albo dodać popularną w Polsce nazwę "Polopiryna".
 8. Kopciuch, więcej jest przesłanek ku temu że homo sapiens wyewoluował z wspólnego pnia gatunku jakim był na przykład neandertalczyk, niż z teorii kreacjonistycznej. Załóżmy że jednak że był to akt kreacji. Jeśli Bóg „wyhodował” tyle gatunków naszych krewniaków to wcale nie jest nieomylny, pewnie zapytasz czemu? Bo gdyby był nieomylny to od razu wykreował by nasz gatunek bez stopni pośrednich. Logiczne? Teraz wracając do teorii ewolucji, Brak kopalnych śladów nie jest dowodem potwierdzającym kreacjonizm. Być może nasi praprzodkowie byli kanibalami i w ten szczególny sposób łączyli się ze zmarłymi (niektóre plemiona do tej pory tak czynią) współplemieńcami. Drugą możliwością jest zatarcie śladów w trakcie epoki lodowcowej. Być może homo sapiens powstał w europie a lodowiec zniszczył pochówki wcześniejszych ogniw łączących nas z gatunku homo. Nie jest przecież powiedziane że z całą pewnością homo sapiens pochodzi z Afryki. Tam mógł się udać uciekając przed lodowcem. Pamiętać należy że nie musiała być to liczna grupa ,mogło to być kilka/ kilkadziesiąt osobników.
 9. William Houlder Zachariasen stwierdził że szkło ma co prawda trójwymiarową budowe krystaliczną ale brakuje jej "cykliczności", inaczej mówiąc struktura jest nie ciągła składa się jak by z konglomeratów mniejszych kryształów. Co może wskazywać że szkło ma strukturę cieczy.
 10. USA coraz bardziej zbliża się do wizji Orwella z książki "1984", wielki brat patrzy, prowadzi wojny i to wszystko dla "dobra obywateli". A w tym wszystkim zabawne jest to że ich armia niesie demokracje, natomiast w kraju tej demokracji jest coraz mniej.
 11. Nie omijały księżyca, woda na księżycu uległa sublimacji a przynajmniej ta jej część która znajdowała się na powierzchni.
 12. Jakieś 5-6 lat temu był program na Discovery o turbinach o identycznym kształcie montowane bodajże Holandii czy Belgii. Do montażu w miastach na domach mieszkalnych i biórowcach, chodziło o wykorzystanie prądów wstępujących. Faktycznie przy zmniejszonych gabarytach turbiny te miały fenomenalną sprawność. Dodatkowym atutem miał być mniejszy koszt produkcji.
×
×
 • Create New...