Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

Farkadi

New Users
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Farkadi

 1. Widziane z Plutona Słońce byłoby ponad 250-razy(*) jaśniejsze od Księżyca w pełni widocznego z Ziemi. * - zakładając średnią odległość od Słońca, 39 j.a. Obserwowana z powierzchni Proxima b α Centaurii, odległa o 4300 j.a., byłaby ponad 6,5 razy jaśniejsza od Księżyca w pełni widocznego z Ziemi.
 2. · Planeta czy gwiazda w niedalekiej odległości od Słońca? · Skoro 2MASS J1119-1137 raz jest olbrzymią planetą, a krótko później gwiazdą, to za np. 2 lata może się okazać, że znów jest planetą lub... · Cytowana odległość 95-lat świetlnych nie może być określana jako niedaleka odległość od Słońca, bo dla takiej przyjęto 15 lat świetlnych. W związku z powyższym dziwacznie zawiły jest ten komunikat! We wstępnym omówieniu obiektu 2MASS J1119-1137 wskazuje się, iż ma 10 mln lat, masę ca. 4-8 Jowisza i emituje więcej światła niżby starszy obiekt - co wykazały obserwacje z teleskopu Gemini (obiekt ma mniej niż 200 mln lat) - więc będąc młodszy mógłby być swobodnie przemieszczającą się planeta. Jednak w dalszej części artykułu przytacza się wyniki obserwacji z teleskopu Baade z czego wynika, że 2MASS J1119-1137 należy do asocjacji TW Hydrae (grupy gwiazd w wieku ca. 10 mln lat) oddalonej od Ziemi o ca. 95 lat świetlnych. · Czy wobec tego ostatniego ustalenia masa 2MASS J1119-1137 nie uległa zmianie i nadal jest to 4-8 masy Jowisza? · Jeśli 2MASS J1119-1137 rozbłysła nie później - przyjmując miarę czasu dla epok geologicznych - niż w środkowym Miocenie (10 mln lat temu - do Afryki dotarły króliki, koty i świnie, etc.), to jej szybkie tempo schładzania wskazuje, że faktycznie musi to być miniaturka wśród gwiazd, "taka" gwiazdeczka. · W odległości 95 lat świetlnych od Ziemi znajduje się około 14.5 tyś. gwiazd, z czego ca. 90% to brązowe karły, natomiast w odległość do 15 l.ś. czyli można rzec w sąsiedztwie Ziemi znajduje się 76 dosyć dobrze opisanych gwiazd. Gdzie więc Rzym, a gdzie Krym? @Jajcenty; solipsyzmu odnośnie "Są takie rzeczy na świecie, które się 'fizjologom' nie śniły", to tu nawet na duś pod wysokim ciśnieniem nie da się wcisnąć. Postaraj się sprawić, by 2MASS J1119-1137 stał sie Novą.
 3. Wiek szczątków i gatunek ptaków wędrujących podziemnymi korytarzami. Zaciekawiły mnie te zwierzęta, które przypadkowo dostały się do izolowanej komory ze szczątkami Homo naledi, a szczególnie te ptaki - jaki gatunek - wędrujące podziemnymi wąskimi korytarzami biegnącymi na głębokości nawet 40-metrów. Ciekawa też jest informacja nt. wieku szczątków - bo jak podaje Al-Jazeera - badacze z Uniwersytetu Witwatersrand mają nadzieję ustalić ich wiek za jakiś czas, gdyż nie znaleziono kości kopalnych zwierząt w pobliżu stanowiska Homo naledi. " Researchers from the University Witwatersrand hope to release information on the age of the remains after further research as it was difficult to figure out how old the remains were because of the lack of fossil records from other animals directly associated with the find".
 4. Mniej więcej rok później zostały ujawnione klucze uwierzytalniające dla aplikacji Symbian UIQ3, wersji systemu na którym bazowały wszystkie - po 2005 r. - smartfony Sony Ericsson. Wkrótce później zaprzestano produkcję telefonów działających w oparciu o UIQ3, a w finale system ten został porzucony przez wszystkich współudziałowców. Czyżby Sony Ericsson odrzucił ofertę analogiczną do tej, która została skierowana do Nokia?
×
×
 • Create New...