Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

merliner

New Users
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About merliner

 • Rank
  Fuks
 1. spoko spoko chociaz tez troche racja ze opierdalają. Kto ma żonę to wie hehehe...
 2. Wśród ludzi którzy mają siedzącą pracę i np. dodatkowo palą papierosy albo nieprawidłowo się odżywiają, ryzyko uszkodzenia serca jest na pewno dużo większe niż 14%. dodam jeszcze tylko ze u kobiet ryzyko to jest mniejsze niz mężczyzn ze wzlędu na troszkę inny układ krwionośny (np. krew u kobiet jest rzadsza niż u mężczyzn), dlatego kobiety żyją troszkę dłużej.
 3. Jeśli myslą o usb, musieliby pokonac najpierw fizyczne ograniczenia usb 3.0. Jak na razie usb 3 nie pozwala na predkosc 850 MB/s.
 4. netflix bedzie pewnie po prostu tworzyl baze serwerów proxy i vpn i blokowal wszystkie połaczenia z nimi.
 5. No ciekawe jak Google rozwiąże problem z internetem z satelity. Z powodu gigantycznej odległości, która wynosi 40000km, internet satelitarny ma duże pingi, rzędu 1000 - nawet 2000 ms. Dodatkowo wymaga przy tym jakiegoś kanału upload, a to oznacza że i tak musimy mieć jakiś modem podłączony do komputera. Musiano być zmienić architekturę internetu, żeby zachowywał się jak telewizja, to znaczy żeby sygnał szedł jednokierunkowo (Internet działa dwukierunkowo poprzez upload i download). Tylko ze wtedy nie będą dostępne usługi personalizowane, tzn. wymagające loginu i hasła użytkownika. Albo każdy musiałby mieć odbiornik+nadajnik satelitarny w jednym, a o ile dobrze pamiętam nadajnik satelitarny to urządzenie dostępne tylko dla prawdziwych telewizji, a za miejsce w transponderze nadawczym na satelicie muszą płacić pieniądze.
 6. Dla dobra ludzkości Musk uwolnił swoje patenty. Tak samo było z internetem, który z początku powstał jako projekt wojskowy. I tak samo było z systemem GPS, który wręcz eksplodował gdy oddano go do użytku cywilnego. Wcześniej mało kto wiedział co oznacza skrót GPS, teraz już chyba każdy. System Android - kolejny przykład.
×
×
 • Create New...