Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

dekon0

Users
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

About dekon0

 • Rank
  Fuks

Informacje szczegółowe

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Skoro RIAA i MPAA to chyba symbol lobbingu na świecie ,to oni też muszą stosować tego typu politykę.Dla nich to być albo nie być. Według mnie rapidshare nie jest już w czołówce takich serwisów, byli pierwsi ,ale przez wiele swych błędów praktycznie znikają...coraz mniej jest linków od nich.Dla mnie best sharownia to: 1.Netload(prawie zawsze zapier.,ale tez szybko reagują na piractwo) 2.HotFile(czasem jest wolno) 3.Filesonic(prawie ok) 4.Fileserve.
 2. Nie raz nie dwa dobitnie przekonałem się o jakości produktów chinskich, więc osobiście nawet za 10 milionów dolarów nie wsiadłbym na ten ich prom.
 3. Jak oglądam czasem jakąś dobrą walkę w telewizji(zazwyczaj film), to bywa ,że tak się tym ekscytuję ,iż pod koniec serce bije mi jakbym to ja walczył.
 4. Rozważania na temat sensowności snu trwają już od dawna ,ale jak dla mnie sen jest ważną częścią życia.Przykładowo ile razy człowiek kładzie się spać zatroskany, a budzi zupełnie spokojny ,kładzie się zmęczony budzi wypoczęty -umysłowo i fizycznie. Nawet gdyby nie było czegoś takiego jak regeneracja(jakieś oszustwo naszego mózgu,który tworzy iluzje zmęczenia),to już samo nic nie robienie przynosi korzyści w postaci zwolnienia zasobów umysłowych i pozwolenie mózgowi zająć się np. przetwarzaniem informacji z całego dnia czy leczeniem ran jeśli takowe są. A jak można w ogóle konfrontować milimetrową muszkę owocówkę z człowiekiem który jest istotą dużo bardziej skomplikowaną i nawet jeśli występują pewne substancje powodują podobne objawy ,to taka muszka owocówka nie ma bilionów komórek do zregenerowania i tysięcy procesów które muszą ludzkim organizmie. Ich się nawet długofalowo nie da badać ,bo za szybko zdychają......
 5. Z tego artykułu nie wynika w jakim systemie pracuje procesor ,czyżby to była jakaś tajemnica ,czy może wyjścia nóżek to węzły gałęzi drzew probabilistycznych lub coś w tym stylu? W każdym razie jakaś część procka musi być cyfrowa, jeśli mamy mówić o współpracy ze współczesną elektr.cyfrową. Czyli jest to układ specjalizowany ,co oznacza ,że będzie pracował jako układ dodatkowy do obliczen statystycznych dla głównego procesora, patrząc na mały rozmiar i pobieraną moc.
 6. Jakiś czas temu pisałem na tę przeglądarkę multimedialną prezentację we flashu i zawsze wychodziła najlepiej w zestawieniu z IE I FF pod względem niezawodności i szybkości(być może chodzi tylko o dobrą integrację z flashem). Ale osobiście mimo ,że mam ją zainstalowaną do pewnych zastosowan ,to na co dzien nie używam jej ,bo google na pewno w ten czy inny sposób zbiera informację o użytkownikach i to mnie trochę przeraża w koncu i tak znają wszystkie zapytania w wyszukiwarce ,to nie będę im dostarczał wszystkich informacji o sobie.
 7. Na pewno zastosowan będzie multum ,ale jestem pewien ,że jako kamuflaż się nie sprawdzi.Przede wszystkim ludzkie oko jest zbyt precyzyjnym instrumentem optycznym i wychwyci z bliska wszystkie niedokładności nawet najmniejsze ,a takie muszą powstawać z uwagi na niedoskonałości samego materiału,zmiany jego temperatury,ruchy powietrza pod wpływem temperatury(nie wszędzie),zabrudzenia i ewentualnie ruch obiektu zakamuflowanego. Może w słabym świetle ,albo w nocy do maskowania żołnierzy czy obiektów militarnych maskowanych przed satelitami(musiał by ten materiał być tani).
 8. Zawsze dziwiło mnie ,że ludzie się dziwią i zastanawiają nad zmianami temperatur ,a naukowcy i te ich CO2 to już musi być czysta spekulacja. Przecież ludzie słonce zmienia swoją aktywność ,wulkany także(ciepło z ziemi wpływa chyba na temp.oceanów i nie tylko?) ,to czemu wszystko przypisują działalności człowieka.Oczywiście mówię tu w kontekście temperatury ,a nie zanieczyszczenia środowiska. I przez to zgadzam się z przedmówcą ,że podawanie tych uśrednionych wartości z dekad jest niepotrzebne, a nawet pozbawione sensu i wzbudzające niepotrzebną panikę. Oczywiście podawanie jakiś przewidywalnych temperatur na przyszłe lata ma sens.
 9. Nie zgodzę się z tym ,że nie idzie przetestować "wszelkich rodzajów operacji, jakie może wykonywać procesor" - nie jest ich wcale tak dużo około 200 rozkazów niskopoziomowych na procek typu intel.Do tego dochodzą różne tryby adresowania ,czyli defakto nowy rozkaz. Czym innym jest długie testowanie softwerowe procesora: obciążenie go na najwyższych obrotach (działanie w stresie) ,sprawdzenie banków pamięci(cache),wielowątkowość,kolejkowanie it.p. od testowania sprzętowego czyli specjalna podstawka w którą go wkładamy i testujemy wszelkie układy we.\wyj. Na pewno nie jest to tym samym co testowanie na naszej płycie głównej ,która może podawać mu za duże napięcie na rdzeń ,a poza tym może być tanią podrzędną płytą.
×
×
 • Create New...