Jump to content
Forum Kopalni Wiedzy

biotech

Users
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by biotech

 1. Żeby być dokładnym to to kolejny pomysł na fitoremediacje, wydaje mi się że z fitotechnologia nie jest aż tak źle jak myślisz - użyto jej np. w Czarnobylu na Ukrainie - słoneczniki na poletkach zalewowych; fitoremediacja została również użyta przez firmę Daimler-Chrysler do remediacji gleby skażonej ołowiem (szczerze przykłady można mnożyć). Wydaje mi się, że najlepszym sposobem okazałby się system kombinowany bo czemu nie bioagumentacja+fitoremediacja?
 2. Hmm bardzo fajnie ciekawe tylko jak ma sie sprawa pasażowania takich komórek tzn. czy trypsyna nie spowoduje rozpadu struktur trójwymiarowych?
 3. Interesujące szkoda tylko ze taki test wykorzystywany w badaniach ekotoksykologicznych wymagałby testu uzupełniającego. Wydaje mi sie, że łatwiej byłoby zastosować istniejące juz testy charakteryzujące się wysoką wrażliwością na ksenobiotyki jak np. bakteryjne testy inhibicji luminescencji, rapidtoxkit, phytotoxkit itp. Test te (według mnie, a to tylko jedna opinia) są prostsze technologicznie.
×
×
 • Create New...