Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

Skafander

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Odpowiedzi dodane przez Skafander


  1. Co do tego BMW to tak jak myślałem testowany był tempomat. Redaktorzy testujący samochód chyba nie więdzą do czego on służy. Tempomatu używa się na autostradach, drogach szybkiego ruchu nie w miescie! Poza tym aby tempomat zadziałał z tego co wiem pojazd przed BMW powinien być w ruchu następnie BMW dostosowały by do niego prędkość i zachowało odpowiedni odstęp. System testowany był w zupełnie innych warunkach niż powien. Ja testowałem tempomt Audi na autostradzie przy 100km/h i przy mgle musze stwierdzić że niestety niedziała poprawnie.


  2. Polecam opublikowany niedawno filmik na moto.pl ;) Zero reakcji samochodu, absolutnie zero! Przejechał bez najmniejszego spowolnienia, a w założeniu system miał zatrzymać auto jeszcze przed celem. Tymczasem to, o czym byłeś uprzejmy wspomnieć, jest już dostępne nawet w Renaultach...

    Nie pisałem że system posiada tylko jedna marka. Posiada go obecnie wielu producentów. Szeroko stosowany jest również w ciągnikach. Co filmiku to nieznalazłem go, jeżeli chodzi o model niewprowadzony do produkcji to jest to rzecz normalna że na początku sie nie udaje. Jeśli natomiast chodzi o samochód już produkowany to żeczywiście nieładnie. Podejrzewam że producent ostrzega iż nie zawsze system może działać np w przypadku Audi A8 znajduje się taka informacja i podczas mgły aktywny tempomat nie zawsze działa (sam sprawdzałem).


  3. Dotychczasowe działania projektujących auta szły w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa przy uderzeniach czołowych - co zresztą dało znaczne zmniejszenie wypadków śmiertelnych tego rodzaju.

    Działania projektujących samochody szły równolegle do zderzeń czołowych i bocznych jak i innych. Problemem jest strefa zgniotu z przodu jest ona duża powiększona dodatkowo o silnik z boku natomiast jest mało miejsca. Dodano na przykład belki w dzwiach jednak okazało sie że mało one daja w przypadku zderzeń bocznych natomiast przy czołowych poprawiają sztywność konstrukcji.

     

    Oprócz poduszki rozdzielającej, powinni także doinwestować w poduszki boczne. Bo tak jak Mikroos mówiłeś - przy uderzeniu w bok samochodu po prostu tłucze się głową o szybę, słupki lub inne twarde elementy..

    Poduszki boczne mozna dokupić do niemalże każdego samochodu. W większości jest to już standard.

     

    Ochronę nóg też jakos się zaniedbuje (niby pojawiły się poduszki, ale wchodzą dość opornie). A przyszłością mogą być poduszki zewnętrzne, chroniące pieszych - nie zdziwię się, jeśli w ciągu 5 lat wejdzie taki wynalazek.

    Uważam że ochrona nóg jest na przywoitym poziomie, oprócz poduszek na kolana podczas wypadku pedały chowają się w podłoge.

     

    Porsche lub BMW ma coś takiego. Nie samą poduszkę, ale lekko unoszącą się przednią maskę samochodu. W razie uderzenia w pieszego unosi się ona na kilkanaście centymetrów. Dzięki temu pieszy uderza w elastyczną, gnącą sie blachę karoserii, a nie, jak w przypadku niepodnoszącej się maski, walą głową w blok silnika.

    Z tego co wiem to Porsche nie, ale wiele innych marek np. Citroen, Mercedes, BMW itp u Mercedesa nawet po potrąceniu pieszego można taką maskę z powrotem ręcznie przywrócić na prawidłową pozycje. Poza tym każdy samochód aby został dopuszczony do sprzedaży musi mieć odpowiednią ilość miejsca pomiędzy maską a blokiem silnika.

     

    Nowe BMW serii 7 ma też system, który rzekomo automatycznie zatrzymuje samochód po namierzeniu obiektu w odległości na tyle małej, że zahamowanie przez kierowcę będzie już niemożliwe (Volvo ma to od roku albo dwóch, ale to już inna sprawa). Widziałem testy - trzy kolejne próby zakończyły się fiaskiem. Raczej nie chciałbym się spotkać z wynalazkiem bawarskich miszczów bezpieczeństwa ;)

    W założeniu konstruktorów nie jest całkowite zatrzymanie pojazdu przed przeszkodą tylko wytracenie części prędkości przed zderzeniem (jednocześnie samochód przygotowywyuje się na zderzenie: aktywacja napinaczy pasów, ustawienie fotela w optymalnej pozycji, zamkniecie szyb itp. )


  4. Dlatego uznaje że windows jest uniwesalny i można mieć w nim naprawde wiele. I jeszcze jedno czy jak podepne do kompa pod USB kierownice z ligitecha to Ubuntu ją wykryje sam i automaycznie zainstaluje? Własnie chodzi mi o tą wygode na Viscie nie musze szukać sterowników a nastepnie ich instalować tylko podpinam i gram. A kompa używam do przeglądania internetu, ogladania filmów, słuchania muzyki, tworzeniu dokumentów i właśnie do gier. Jeżeli będzie jakaś alternatywa która spełni moje oczekiwania to z przyjemnością się przesiąde na coś innego.


  5. a obok stoi darmowy linux, ktory juz to wszystko ma od dawna - no ale on jest za darmo wiec NA PEWNO sie do niczego nie nadaje

     

    boje sie, ze takie scenariusze juz nie tylko w komputeryzcaji sie zdarzaja ale i w motoryzacji i innych

    Sam nie jestem fanatykiem windowsa ale prawda jest taka że wielu użytkowników po prostu nie poradzi sobie z linuxem. Wystarczy porównać procesy instalacyjne obydwu systemów czy instalacje sterowników, o grach to już nie wspomnę. Pewnie po przeczytaniu tego posta od razu podniosą się głosy że na pingwinie się wszystko da zrobić i faktycznie pewnie racja, ale jakim nakładem czasu i wiedzy.


  6. Nie zmieniać ale przygotwać sie na nieuchronne i być liderem. Nawet w przypadku rozbudowy sieci stacji wodorowych wszyscy z dnia na dzień nie kupią sobie nowych samochodów gotowych do tej technologi. Zmiana będzie płynna i potrwa wiele lat. Można by zarabiać na kończącej sie ropie i na nowo powstałym rynku jednocześnie go dominując.


  7. Uważam że koncerny paliwowe posiadają odpowiednią ilość środków alby przebranżowić się. Co za problem dla np. Exxon Mobile wybudować pare zakladów wytwarzających wodór i jednocześnie wesprzeć swoje stacje benzynowe w przejściu na tą technologie. Jeżeli jakiś koncern paliwowy zrobiłby to od razu to w przyszłości z pewnością stał by się głównym graczen na nowym rynku.


  8. Nie wiem dlaczego tak wiele uwagi poświęca się rozwiązaniom przejściowym. Dlaczego nie inwestować od razu w pojazdy napedzane wodorem. Opel wyprodukował i testował Zfire I z ogniwami wodorowymi cały test przebiegł wzorowo (przejechane kilkanaście tysięcy kilometrów). BMW eksperymentuje natomiast z zasilaniem bezpośrenio wodorem silnkia mechanicznego. Dlaczego nie rozwijać tych koncepcji przy równoczesnym polepszaniu infrstruktury stacji wodorowych. Większy popyt na wodór sprawi, że stanie się tańszy w produkcji i bardziej opłacalny.


  9. silnik o mocy 333 koni i pojemności 3 litrów potrafi się zmieścić w 10 litrach benzyny na 100 kilometrów...

     

    10 litrów ale na trasie i naprawde trzeba bardzo delikatnie operować gazem żeby sie udało. W miescie przy normalnej jeździe około 20 czyli normalnie :D a szalejąc można i pod 30 podejść :) wiem bo miałem okazje sie nim przejechać, kolega sprowadza samochody z USA


  10. Kiedy wsiadlem w jego Nissana 2.0 TD 190KM to jadac sobie spokojnie prosta droga zorientowalem sie ze cisne 180km/h.

     

    hmmm... jakoś nie znam żadnego seryjnego Nissana z 2 litrowym silnikiem który ma 190KM. Chyba żaden producent nieuzyskał z 2 litrowego TDI 190KM  8)


  11. Wielkie odkrycie to to nie jest. Nie uwzględnili dodatkowych czynników które również mają na to wpływ. Zazwyczaj w luksusowych samochodach (tych dobrze wyciszonych) montowane są mocne silniki co dodatkowo przyczynia się do szybszego nabierania prędkosci czy ogólnie szybszej jazdy. Ponadto nowe samochody posiadają coraz to mniejsze powieszchnie oszklone co prowadzi do złudzenia bezpieczeństwa w samochodach (jesteśmy otoczani ''bezpiecznym'' wnętrzem pojazdu). Uważam również że pewne stereotypy powodują iż ludzie pozwalają sobie na szybszą jazde (np w Szwecji stwierdzono kiedyś, że najczęściej przekraczają prędkość kierowcy prowadzący samochody Volvo, które uważa się powszechnie za bardzo bezpieczne).


  12. Przez jakiś czas testowałem Vistę i doszedłem do takich samych wniosków jak mikroos - do codziennej pracy się ten system nie nadaje. Nie mam czasu i chęci klikać miliony potwierdzeń, czy szukać alternatywnych rozwiązań problemów które w xp rozwiązywałem z zamkniętymi oczyma.

     

    Skoro jesteś zaawansowanym użytkownikiem komutera powinieneś z łatwością wyłączyć w viście te denerwujace potwierdzenia. Należysz do tej grópy osób, która tak związała się z xp'kiem, że świata poza nim nie widzą. Prawda jest taka że stworzenie nowego systemu nie jest takie proste i zawsze znajdze się grópa osób którym bedzie on nie odpowidał.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...