Skocz do zawartości
Forum Kopalni Wiedzy

amperion

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Odpowiedzi dodane przez amperion


  1. Wydaje mi się że porównanie było nie do samego wodoru tylko do kerozyny. Tak, izolacja musi być większa ze względu na różnicę temperatur zagęszczonej schłodzonej kerozyny i ciekłego tlenu. Zbiornik będzie mniejszy bo ciekły metan ma większą gęstość energetyczną niż kerozyna. I te badania chyba są prowadzone dla SpaceX, które buduje swój napęd - ale tego nie potwierdzę.


  2. Jeśli zastosuje my akumulator w postaci np sprężyny to nie będzie aż tak szarpało, z resztą nie wyobrażam sobie żeby to były wielkie siły, w 30 dni dolecielibyśmy przy pomocy silnika VASIMR który działa w ciągły sposób więc średni ciąg będzie nędzny, gorszy od rakiet chemicznych, ale za to jak długo to będzie działać :-) Z resztą jest kilka niejasności w artykule, ale niejasnością też nie grzeszy art. oryginalny.

    Na przykład:

    Paliwo o objętości niewielkiego ziarenka piasku dostarczyłoby wówczas tyle energii, co galon tradycyjnego paliwa.

    Jakie to paliwo? Wodór i ciekły tlen, a może kserozyna, a może metan? Każde z tych paliw w silnikach o podobnych parametrach dały by różne specyficzne impulsy (s).

    A ile galonów w czasie 1 sekundy zużywa silnik rakietowy? A tu mamy raz na minutę. Elektrownia musiałaby być znacznie wydajniejsza. Trzymajmy kciuki za ITER, oraz za tę technologię, która miałaby doprowadzać do fuzji w tym silniku, bo to jest inne podejście do tematu.

     

    Silnik, który miałby zasilać pojazd z ludźmi na pokładzie, miałby składać się z dużych metalowych pierścieni, które implodowałyby wokół plazmy pod wpływem potężnego pola magnetycznego. Wskutek implozji pierścienie tworzyłyby miniaturową kapsułę, w której plazma byłaby kompresowana.

    Jak metalowe pierścienie mogą implodować? Niech mi ktoś wyjaśni.

     

    W laboratorium MSNW powstała plazma, która jest zamknięta we własnym polu magnetycznym. Synteza termojądrowa rozpoczyna się, gdy plazma zostaje skompresowana pod wysokim ciśnieniem za pomocą pola magnetycznego. Jak już wspomniano, eksperymentalnie dowiedziono, że to możliwe.

    Tu mi śmierdzi perpetuum mobile. Jak coś co wytwarza pole magnetyczne może się zapaść tylko pod jego wpływem? Wydaje mi się, że to jest błąd.

     

    Zapraszam do dołączenia do grupy na fejsie "Kosmiczna Społeczność" tam się wymieniamy rożnymi nowościami z branży.

    • Pozytyw (+1) 1

  3. Nie ma ceny i długo nie będzie, nawet zwykłe SSD nie miało czasu sie przyjąć. trochę czasu minie, a jeśli minie ten czas, to cenowo to będzie inna półka w sensie np do uzytu dla bogatszych lub do serwerów.


  4. W marihuanie jest więcej substancji toksycznych, na tej podstawie stwierdzili że więcej osób jest w stanie zachorować na nowotwór. Warunkiem było wypalenie tej samej ilości skrętów co papierosów wtedy porównanie jest miarodajne, ale sprzeczne z rzeczywistością.

    Ważna jest tez kultura palenia. Skręta nigdy nie pali się samemu i nie kilka na raz. Pali się je okazjonalnie, moim zdaniem to nie powinna być używka codzienna. Tak jak np z wódką. A kto nadużywa jakichkolwiek używek, to sami wiecie.

    • Pozytyw (+1) 1

  5. Nie jest w interesie nam sprowadzać, nikt ropy nie będzie przecież szukał w przestrzeni kosmicznej... po co to komu? Coraz bardziej widać tendencję do produkcji samochodów bardziej oszczędnych, hybrydowych, a nawet elektrycznych, nie odbiegających osiągom od dobrych sportowych samochodów spalinowych. To co się wykopie na orbicie tam zostanie, bo tam jest znacznie więcej warte niż tu na ziemi. 1 litr wody kosztuje ponad 20000$ przy kosztach wzniesienia jej wahadłowcem, jak sprowadzisz ją na ziemie nic nie kosztuje. No chyba że rzeczywiście coś wartościowego się znajdzie, metale ziem rzadkich, na które chiny praktycznie mają monopol.


  6. @Grey55 zgodzę się tylko pod jednym warunkiem, nie opłaca się sprowadzać ich na ziemię, co innego do obrotu w przestrzeni kosmicznej. Co byś dał za kopalnię lodu gdzieś na orbicie w poblizu ziemi? Ja bym oddał wszystko, bo z wody można zrobić paliwo, tlen + wodór, można oddychać ze względu na ten sam tlen, mozna pić tą wodę. Wody jak wiadomo jest całe mnóstwo w naszym układzie. Taka kopalnia otworzyła by nam drzwi na kosmos szerzej i to w niewyobrazalnym stopniu. Oczywiście nie bez znaczenia jest to co się dzieje w przemyśle kosmucznym, tu na ziemi, ale gdzie indziej o tym się dyskutuje :-P


  7. Chcemy współpracować z zespołem Skype\'a na rzecz tworzenia nowych sposobów komunikacji pomiędzy użytkownikami a ich rodzinami, przyjaciółmi, klientami i kolegami - stwierdził prezes Microsoftu Steve Ballmer.

     

    Steve, co nowego możesz wymyślić? więcej reklam?! Opanuj się kupiłeś gotowy produkt i ich użytkowników! :-/


  8. Ultra dźwięki są od dawna wykorzystywane w badaniu np. stalowych konstrukcji, to są tzw badania nieniszczące.

    Do badan gleby też się używa od dawna ultradźwięków. Do generowania i odbierania ultradźwięków służą głowice piezoelektryczne. Wiedząc że dźwięk rozchodzi się w różnych ośrodkach z różną prędkością, a że przejście z jednego ośrodka do drugiego powoduje częściowe odbicie fali to można określić nawet na jakiej głębokości znajdują się jakieś np nieciągłości, zaburzenia w gęstości danego ośrodka. Pod warunkiem że znamy prędkość dźwięku w danym ośrodku.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...